پيشروي دلار
پنجشنبه 6 دي 1397 - 11:25:02
آرمان ايرانيان -
به گزارش بنکر ( Banker )،به نقل از رويترز، با افزايش اميدواري‌ها نسبت به حل و فصل منازعات تجاري آمريکا و چين، تاکيد مقامات کاخ سفيد بر باقي ماندن رئيس بانک مرکزي آمريکا بر سمت خود و صعود درخشان بورس وال استريت، ارزش دلار تقويت شد به گونه‌اي که شاخص دلار که نرخ برابري اين ارز در مقابل ارزهاي مهم جهاني را اندازه مي‌گيرد به 96.91 واحد رسيد. قرار است نهم ژانويه سال آينده، يک هيات آمريکايي براي از سرگيري مذاکرات تجاري با چين راهي پکن شود.
استفان اينس، مدير بخش بازارهاي مالي آسيا در موسسه " اواندا" گفت: سرمايه گذاران پس از تخفيف نگراني هايشان از وضعيت اقتصادي آمريکا به بازارهاي مالي اين کشور بازگشته‌اند که همين امر يک چتر حمايتي براي دلار و اوراق قرضه وزارت خزانه‌داري اين کشور محسوب مي‌شود.
هر دلار آمريکا با يک درصد افزايش، به ازاي 111.1149 ين ژاپن مبادله شد. اينس در همين رابطه گفت: اگر نگراني‌ها بيش از اين کاهش کاهش يابد و بورس وال‌استريت به رکوردشکني ادامه دهد بايد انتظار افزايش بيشتر ارزش دلار در برابر ين باشيم.
از سوي ديگر، در بن‌بست باقي ماندن مذاکرات انگليس و اتحاديه اروپا بر سر بريگزيت، منجر به کاهش ارزش يورو و پوند در برابر دلار شد به گونه اي که هر پوند به 1.265 دلار و هر يورو به 1.138 دلار کاهش يافتند.
به نوشته آرمان ايرانيان، ارزش دلار در برابر ساير ارزهاي مهم نيز صعودي بود به گونه‌اي که هر دلار آمريکا به ازاي 1.419 دلار استراليا، 1.359 دلار کانادا، 6.893 يوان چين و 70.298 روپيه هند مبادله شد.

http://armaneiranian.ir/News.aspx?code=192956
بستن   چاپ

armaneiranian.ir © 2020