اجتماعي
 
استاندار تهران:‌
مسيرهاي دسترسي داخل واحد علوم تحقيقات به شدت ناايمن است
مسيرهاي دسترسي داخل واحد علوم تحقيقات به شدت ناايمن است
  بزرگنمايي:
چهارشنبه 5 دي 1397 - 19:35:27

آرمان ايرانيان - به گزارش آرمان ايرانيان، انوشيروان محسني بندپي در حاشيه دومين نشست مجمع جوانان استان تهران به حادثه واژگوني اتوبوس دانشگاه آزاد اسلامي واحد علوم تحقيقات تهران اشاره کرد و افزود: يک بار ديگر مراتب نگراني و تاسف خود را از حادثه تلخ واژگوني اتوبوس حامل دانشجويان دانشگاه آزاد واحد علوم تحقيقات و درگذشت جمعي از دانشجويان ابراز مي‌کنم. متأسفانه بر اساس شناختي که از مسير حادثه دارم اين مسير به شدت نا ايمن بوده و شيب استانداردي ندارد. همان گونه که بلافاصله پس از حادثه نيز عنوان کردم استانداري تهران به عنوان مقام عالي دولت به مسئله ورود کرده و اين حادثه را با جديت و در نظر گرفتن ابعاد تخصصي پيگيري خواهد کرد.
وي اظهار کرد: متأسفانه به عنوان مثال زماني که هواپيمايي سقوط مي‌کند تمام ارکان کشور از جمله مجلس و دولت تا رسانه‌ها و ساير نهادها با حساسيت خاصي به آن ورود مي‌کنند که اين مسئله محل ايراد نبوده و جاي تقدير هم دارد اما مشکل اين است که هر روز به اندازه سقوط يک هواپيما در کشور تلفات جاده‌اي وجود دارد و بايد فکر اساسي در اين زمينه انجام دهيم.
استاندار تهران در دومين نشست مشورت مجمع جوانان استان تهران نيز با تقدير از اقدامات مقيمي استاندار اسبق تهران و حسن بيگي سرپرست سابق استانداري تهران، در حوزه جوانان گفت: ايجاد مجمع جوانان اقدام پسنديده‌اي در امر بکارگيري جوانان در مناسبات استان تهران بوده و نبايد اين مجمع را تنها به عنوان يک بازوي مشورتي صرف در نظر بگيريم. بايد از ظرفيت‌هاي جوانان در امور استان بهره بگيريم.
وي ادامه داد: در هر امري که مشورت مبنا قرار داده نشود بر اساس اصل آزمون و خطا پيش مي‌رود و هزينه‌هاي آن به ملت تحميل مي‌شود. در اين مجمع مشورتي کارگروه‌هايي شکل گرفته که نشان از تدبير و آينده نگري اعضاي آن است. کارگروه‌هايي که به زعم من مي‌تواند هم در سياستگذاري‌ها و هم در برنامه ريزي‌ها نقش موثري را ايفا کند.
محسني بندپي ادامه داد: بر اساس آمار ارائه شده از سوي مرکز پژوهش‌هاي مجلس از بازه زماني پاييز 92 تا زمستان 1396 بالغ بر سه ميليون نفر به جمعيت فعال کشور اضافه شده که بايد با بهره گيري از ظرفيت‌هاي جامعه در ابعاد مختلف نسبت به ايجاد اشتغال آنها تصميمات لازم را اتخاذ کنيم. بالغ بر دو ميليون و 100 هزار نفر از اين سه ميليون نفر مشغول به کار شده‌اند و اين دو داده آماري هم در حوزه جمعيت فعال و هم در حوزه اشتغالزايي بي سابقه بوده، بر همين اساس تکليف دولت بر ايجاد يک ميليون و 50 هزار شغل در سال جاري است که اميد به تحقق آن داريم.
وي تاکيد کرد: جوانان ما نبوغ بالايي دارند و دانشجويان ايراني از سخت کوش‌ترين جوانان هستند که بايد اجماع داخلي دائم براي بهره گيري از اين استعداد ظرفيت را ايجاد کنيم. چرا که ناديده گرفتن ظرفيت جوانان باعث شده تا در ابعادي نظير اعتياد، کاهش سرمايه‌هاي اجتماعي، بيکاري و فقر وضعيت نابساماني را شاهد باشيم.
وي با اشاره بر لزوم انجام کارهاي پژوهشي براي پيشبرد اهداف توسعه‌اي گفت: هر کار پژوهشي که استانداري بناي ورود به آن را داشته باشد بايد از مجمع نيز يک يا دو نماينده حاضر شوند تا بتوانيم از ظرفيت پژوهشي جوانان در اين حوزه بهره بگيريم. بايد از توان جوانان در پژوهش‌هاي مناطق مختلف شهرستان‌هاي استان تهران بهره بگيريم. نمي‌توان نسخه واحدي را براي کشور در همه امور تعريف کرد. چرا که هر منطقه به لحاظ مقتضيات، اقليم، فرهنگ و شرايط منطقه‌اي وضعيت منحصر به فرد خود را دارد. بر همين مبنا در نظر داريم که براي هر اقدام اجتماعي در شهرستان‌ها جوانان مناطق را نيز در جريان قرار دهيم تا بتوانيم در ورود استانداري به حوزه آسيب‌هاي اجتماعي نقش جدي‌تري را ايفا کنيم.
استاندار تهران با اشاره به کاهش سرمايه اجتماعي، گفت: متاسفانه سرمايه اجتماعي با بدعهدي و فاصله گرفتن از مردم باعث گسست ميان دولت و ملت شده و همين آسيب براي ترميم نيازمند 10 تا 15 سال تلاش است تا بتوانيم مثلا دو درصد اين شاخص را بهبود دهيم.
انتهاي پيام

کد مطلب: 192878 داغ کن - کلوب دات کامارسال به فیسبوکارسال به مای اسپیسارسال به Stumble Uponارسال به Diggارسال به Deliciousارسال به Redditارسال به Google+ارسال به Google

تعداد توصیه ها:0
ارسال به ديگران چاپ با عکس

 نظرات شما
نام:
پست الکترونيک:
متن: *
Protected by FormShield
کد امنیتی: *
بانک ملت
بانک آينده
بانک سپه
پست بانک
محک
بانک گردشگري
خبر ايران