اجتماعي
 
لزوم از سرگيري جلسات شوراياران در صحن شورا
لزوم از سرگيري جلسات شوراياران در صحن شورا
  بزرگنمايي:
چهارشنبه 5 دي 1397 - 19:36:37

آرمان ايرانيان - به گزارش آرمان ايرانيان، احمد مسجد جامعي از نخستين نمايشگاه پژوهش در قاب هنر با عنوان «اقتصاد، زندگي و طبيعت» در دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبائي بازديد کرد و در حاشيه بازديد از اين نمايشگاه با توجه به اهميت بازتاب نتايج پژوهشي تحقيقات در حوزه محيط زيست به ويژه با محوريت آب گفت: با توجه به زحمت‌هايي که براي امکان بهره برداري از آب در توسعه شهرهاکشيده مي‌شود، مي‌بايست «ادب و فرهنگ آب» آنگونه‌اي که شايسته ذات آن است در حيات شهر و زندگي شهروندان جريان يابد و اين تنها زماني ميسر مي‌شود که تحولي در نگرش به موضوع آب و آباداني شکل گيرد.
وي افزود: در سفر نامه جهانگرداني که به ايران سفر کرده‌اند اسناد بسيار ارزشمندي است که نشان مي‌دهد چگونه اين افراد به شدت تحت تاثير نظام آبياري تهران قرار گرفته‌اند؛ بطوريکه از کمترين آب بيشترين بهره را مي‌بردند. اما اين روند در خلال تحولات و تغييرات بعدي دچار دگرگوني و واژگوني شده است.
مسجد جامعي در ادامه بازديد از عکس‌هاي مرتبط با توسعه بي قواره شهر، گسترش حاشيه نشيني، آلودگي هوا و برهم ريختگي منظر شهري گفت: در دوره سوم و چهارم شوراي شهر، روال شايسته‌اي بود که از شوراياران مناطق مختلف براي طرح مسائل و مشکلات محلات شهر در صحن علني دعوت مي‌شد، اما اين روند فعلا متوقف شده که اميدوارم مجددا از سر گرفته شود.
وي افزود: در خلال اين گزارشات بسياري از مشکلات ارائه و در کميسيون‌هاي مختلف مورد رسيدگي قرار مي‌گرفت که از مهمترين آنها توجه به مسئله آب و شبکه فاضلاب شهري بود که منجر به تصميمات تاثيرگذاري نيز شد و در دوره‌اي که مسئوليت اين ستاد را عهده دار بودم توافق نامه‌هايي ميان سازمان آب و فاضلاب و ستاد شوراياري‌ها منعقد گرديد. ما در تابستان امسال در تهرانگردي موضوعي با محوريت آب، از چند پروژه بازچرخاني متمرکز آب در شهر تهران ديدن کرديم. با وجود ضرورت توجه جدي به موضوع تصفيه پساب و بازچرخاني آب براي آبياري فضاي سبز، اين موضوع به صورت جدي پيگيري و اجرا نشده است. به واقع اين مسئله دو سو دارد. حتي اگر ما آن را جدي تلقي کنيم و طرف مقابل حاضر به مشارکت نباشد راه به جايي نمي‌برد.
وي يکي از شهرک‌ها را مثال زد که با وجود تصفيه محلي فاضلاب؛ اما مديريت صحيحي به منظور برخورداري از ظرفيت‌هاي بازچرخاني ندارد.
بنا براعلام روابط عمومي شوراي شهر، وي افزود: در اين نمايشگاه در قاب نگارهاي اين نمايشگاه از تاثير متقابل ذخاير ارزشمند محيط زيستي بر توسعه صنعتي، اشتغال زايي و رونق گردشگري شهرها و روستاها و همچنين نقش مديريت‌هاي کوتاه مدت و غير اصولي بر نابودي منابع طبيعي جنگلي و تالابها و اثرات آن بر تغيير الگوي زيستي پرندگان مهاجر، گسترش حاشيه نشيني، آلودگي بصري و خشکسالي آثاري ارائه شده است.
انتهاي پيام

کد مطلب: 192883 داغ کن - کلوب دات کامارسال به فیسبوکارسال به مای اسپیسارسال به Stumble Uponارسال به Diggارسال به Deliciousارسال به Redditارسال به Google+ارسال به Google

تعداد توصیه ها:0
ارسال به ديگران چاپ با عکس

 نظرات شما
نام:
پست الکترونيک:
متن: *
Protected by FormShield
کد امنیتی: *
بانک ملت
بانک آينده
بانک سپه
پست بانک
محک
بانک گردشگري
خبر ايران