اجتماعي
 
استمرار خدمت مديران مدارس در سال آينده، مشروط شد
استمرار خدمت مديران مدارس در سال آينده، مشروط شد
  بزرگنمايي:
چهارشنبه 5 دي 1397 - 21:49:33

آرمان ايرانيان - به گزارش آرمان ايرانيان، سيدمحمد بطحايي در مراسم تکريم خيرين مدرسه‌ساز زلزله کرمانشاه که در هتل ارم برگزار شد، با بيان اينکه راه افتادن مدارس در آن شرايط در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه، دميدن روح اميد براي مردم زلزله‌زده بود، گفت: آمد و شد بچه‌ها به مدرسه آغازي براي زندگي مجدد در مناطق زلزله‌زده بود .
وي افزود: حضور کودکان در کوچه‌ها و حياط مدرسه يکبار ديگر اميد را در دل اندوهگين مردم زنده کرد و کاري که خيرين کردند فقط ساخت مدرسه نبود، بلکه دميدن روح اميد بود و بايد از تک‌تک آنها براي احساس مسئوليت اجتماعي و نوع‌دوستي سپاسگزاري کرد .
وزير آموزش و پرورش با بيان اينکه يکي از مهمترين اهداف ما در دوره آموزش و پرورش عمومي آن است که کودکان و نوجوانان ما زندگي کردن را در محيط مدرسه تمرين کنند و مدرسه کارگاهي براي تمرين زندگي باشد، اظهار کرد: بچه‌ها در مدرسه با هم بودن، صبوري، تحمل، مدارا و بردباري را تمرين مي‌کنند و ده‌ها هدف تربيتي ديگر که برخي را به دلايلي فراموش کرده‌ايم .
بطحايي افزود: همکارانم در آموزش و پرورش تلاش مي‌کنند تا به مسير اصلي برگردند و محيطي را فراهم کنند که دانش‌آموزان خودشان را براي زندگي پرفراز و نشيب فرداي خود آماده کنند .
وي با بيان اينکه بسيار تلاش شده تا فضاهاي آموزشي و پرورشي محيطي مطلوب باشند گفت: با اينحال همچنان مدارس ناايمني داريم که دانش آموزان امکانات لازمرا براي تمرين زندگي در آنجا در اختيار ندارند .
وزير آموزش و پرورش ادامه داد: يک سوم مدارس ما نيازمند نوسازي و تخريب و بازسازي‌اند. اين عدد 12 سال پيش 70 درصد بود که امروز به همت دولت و خيرين به 30 درصد کاهش يافته است. اگر کمک و مساعدت خيرين نباشد و فقط به بودجه عمومي دولت متکي باشيم قطعا با سرعت پيش نمي‌رويم .
بطحايي همچنين به حادثه اخير مدرسه‌اي در زاهدان اشاره کرد و با بيان اينکه اين حادثه به دل همه را به درد آورد، گفت: وجود فضا و بخاري ناايمن باعث شد چهار فرشته کوچک را از دست بدهيم؛ هرچند مدرسه فاقد مجوز بود و بدون اجازه آموزش و پرورش راه افتاده بود، با اين‌حال همه بايد احساس مسئوليت کنيم .
وي تاکيد کرد: بايد يکبار براي هميشه پويش و کمپيني راه بيافتد و وسايل غيرايمن را در مدارس جمع کنيم که با حمايت دولت و نمايندگان مجلس و خيرين حتما امکان‌پذير است .
وزير آموزش و پرورش با بيان اينکه حدود 160 هزار کلاس درس با وسايل گرمايشي غيرايمن داريم گفت: در هفت ماهه اول سال نه تنها همه اعتبارات عمراني ما تامين شد 13 درصد تخصيص بيشتر هم داده شد. امکانات خزانه اجازه نمي‌دهد تا در يکي دوسال اينده مشکل وسايل گرمايشي را بطور کامل حل کنيم. اين امر نيارمند همت بلندي است که اميدواريم با کمک خيرين محقق شود .
بطحايي ادامه داد: البته همه‌چيز بودجه نيست و روندهاي مديريتي نيز با برگزاري دوره‌هاي آموزشي در حال اصلاح است. دوره‌اي را براي مديران مدارس طراحي کرديم که همه مديران مکلف به حضور در آن هستند و مربوط به مراقبت و سلامت بهداشت است .
وي افزود: اگر در شهريور 98 مديري گواهي مراقبت از سلامت و بهداشت دانش آموزان را دريافت نکرده باشد امکان استمرار خدمت نخواهد داشت. سلامت و بهداشت و ايمني دانش آموزان خط قرمز ماست .
انتهاي پيام

کد مطلب: 192907 داغ کن - کلوب دات کامارسال به فیسبوکارسال به مای اسپیسارسال به Stumble Uponارسال به Diggارسال به Deliciousارسال به Redditارسال به Google+ارسال به Google

تعداد توصیه ها:0
ارسال به ديگران چاپ با عکس

 نظرات شما
نام:
پست الکترونيک:
متن: *
Protected by FormShield
کد امنیتی: *
بانک ملت
بانک آينده
بانک سپه
پست بانک
محک
بانک گردشگري
خبر ايران