اجتماعي
 
تعهد خيرين مدرسه‌ساز براي ساخت 160 مدرسه در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه
تعهد خيرين مدرسه‌ساز براي ساخت 160 مدرسه در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه
  بزرگنمايي:
چهارشنبه 5 دي 1397 - 21:49:37

آرمان ايرانيان - به گزارش آرمان ايرانيان، هوشنگ بازوند در مراسم تکريم خيرين مدرسه‌ساز زلزله کرمانشاه که در هتل ارم برگزار شد، با اشاره به اينکه امروز روز ايمني در برابر بلاياي طبيعي است، به مرور زلزله‌هاي بزرگ رخ داده در چندسال اخير در کشور پرداخت و گفت: آخرين زلزله بزرگ رخ داده مربوط به کرمانشاه بود که در آن 1930 روستا و 9 شهرستان تخريب شدند و خسارات فراوان بود، اما با هوشمندي که مردم در پس‌لرزه‌ها داشتند تعداد تلفات جاني کاهش يافت .
وي افزود: در کمتر از 13 ساعت عمليات امداد و نجات به‌پايان رسيد. بايد از حضور 11 هزار نيروي نظامي زبده در روند امداد رساني قدرداني کنيم . 29 هزار و 800 فرد آسيب‌ديده را در اين مدت منتقل کرديم و رکورد خوبي بود ، سپس اسکان اضطراري انجام شد. دنبال اردوگاه زدن نبوديم، بلکه اسکان موقت را جلوي منزل هر فرد انجام داديم. اينکه سراغ اردوگاه چندهزار نفري برويم مدنظرمان نبود .
استاندار کرمانشاه ادامه داد: در هيچ زلزله رئيس‌جمهور 36 ساعت بعد زلزله به مناطق براي بازديد نرفته بود که بي‌سابقه بود و 9 وزير هم در ساعات ابتدايي در منطقه حاضر شدند .
بازوند با بيان اينکه ابلاغ اعتبارات هم بموقع صورت گرفت و کار بازسازي به سرعت شروع شد، گفت: اين زلزله با مدنظر قرار دادن سودها و وام‌هاي بانکي بالغ بر 10 هزار ميليارد بار مالي داشت که 1500 ميليارد تومان آن بلاعوض بود .
وي افزود: 104 هزار واحد مسکوني تخريبي و نيازمند مرمت بودند که تا کنون ساخت 77 هزار واحد به اتمام رسيده است که از اين ميزان 22 هزار واحد مسکوني، جديد و 55 هزار واحد، تعميراتي بودند .
استاندار کرمانشاه با اشاره به شکل‌گيري يک انسجام ملي و وحدت‌آفرين در زلزله کرمانشاه و حضور ارزشمند مقام معظم رهبري که تسکيني بر آلام مردم بود گفت : 62 ميليارد تومان به صورت نقدي از سوي مردم کمک شد و 265 ميليارد تومان نيز کمک غيرنقدي صورت گرفت . مشارکت مردم يک شاهکار بود .
بازوند از خيرين مدرسه‌ساز نيز قدرداني کرد و گفت: 78 مدرسه آسيب ديدند ولي خيرين با وجود شوک گراني مصالح براي ساخت 160 مدرسه تعهد کردند و کار بزرگي بود که انجام دادند .
انتهاي پيام

کد مطلب: 192908 داغ کن - کلوب دات کامارسال به فیسبوکارسال به مای اسپیسارسال به Stumble Uponارسال به Diggارسال به Deliciousارسال به Redditارسال به Google+ارسال به Google

تعداد توصیه ها:0
ارسال به ديگران چاپ با عکس

 نظرات شما
نام:
پست الکترونيک:
متن: *
Protected by FormShield
کد امنیتی: *
بانک ملت
بانک آينده
بانک سپه
پست بانک
محک
بانک گردشگري
خبر ايران