اجتماعي
 
افزايش سرانه فضاي آموزشي کرمانشاه به 7 متر مربع
افزايش سرانه فضاي آموزشي کرمانشاه به 7 متر مربع
  بزرگنمايي:
چهارشنبه 5 دي 1397 - 21:49:40

آرمان ايرانيان - به گزارش آرمان ايرانيان، مهرالله رخشاني مهر در مراسم تکريم خيرين مدرسه‌ساز زلزله کرمانشاه که در هتل ارم برگزار شد به تبيين عملکرد ساخت مدارس زلزله‌زده در کرمانشاه پرداخت و گفت: کشور ما از کشورهاي لرزه‌خيز است و آمار قربانيان بالايي داريم.
وي با اشاره به زلزله‌هاي بزرگ رخ داده در کشور در چند سال گذشته گفت: استاندارد 2800 آئين‌نامه طراحي ساختمان‌ها در برابر زلزله طراحي‌شده و استانداردهاي ساختماني در آن ذکر شده است که مدارس نيز از جمله آنهاست و ضوابطي دارد.
رخشاني‌مهر با بيان اينکه "در زلزله سرپل ذهاب تعدادي مدارس بسيار قديمي تخريب شدند اما مابقي آسيب جدي نديدند و ساختمان اصلي مدارس نوساز نيز حفظ شده و تخريب نشدند"، گفت: ساختمان اصلي بخش عمده‌اي از مدارس سرپل‌ذهاب نيز آوار نشدند. در مجموع 718 مدرسه داشتيم که 78 مورد آسيب ديدند.
رئيس سازمان نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس کشور افزود: قدمت قديمي‌ترين مدرسه اين منطقه به سال 1358و جديدترين آن به سال 1385 برمي‌گردد و ميانگين سني مدارس مربوط به دهه 70 است.
وي با بيان اينکه يکي از دلايل حفظ و عدم آسيب جدي مدارس در برابر زلزله دستورالعمل اولويت‌بندي مدارس در طرح تخريب و بازسازي و مقاوم‌سازي بود که چهار ميليارد دلار براي آن در سال 85 تخصيص يافت و از اين سال به بعد مدارس آسيب‌ديده تخريبي در ميان مدارس نوساز نداشتيم.
رئيس سازمان نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس کشور با بيان اينکه در سال 1394 دومين نشست بين‌المللي مدارس ايمن برگزار شد و جايزه «ساساکاوا» به سازمان نوسازي اهدا شد که نشان‌دهنده دانش همکاران ما براي مقاوم‌سازي و ايمن‌سازي مدارس است، اظهار کرد: 111 خير حقوقي و 49 خير حقيقي مسئوليت ساخت 160 مدرسه با 710 کلاس درس را برعهده گرفتند. استان‌هاي معين نيز وارد کار شدند و مسئوليت ساخت مدارس را عهده‌دار شدند.
وي افزود: در مهر ماه امسال 59 مدرسه را تحويل داديم و از آن زمان تا کنون 17 مدرسه ديگر به فهرست مدارس تحويلي اضافه شده و اگر پروژه‌ها کامل شوند سرانه فضاي آموزشي از 6.58 متر مربع به 7.21 متر مربع افزايش خواهد يافت.
انتهاي پيام

کد مطلب: 192909 داغ کن - کلوب دات کامارسال به فیسبوکارسال به مای اسپیسارسال به Stumble Uponارسال به Diggارسال به Deliciousارسال به Redditارسال به Google+ارسال به Google

تعداد توصیه ها:0
ارسال به ديگران چاپ با عکس

 نظرات شما
نام:
پست الکترونيک:
متن: *
Protected by FormShield
کد امنیتی: *
بانک ملت
بانک آينده
بانک سپه
پست بانک
محک
بانک گردشگري
خبر ايران