اجتماعي
 
4 خاصيت مهم زردچوبه
4 خاصيت مهم زردچوبه
  بزرگنمايي:
پنجشنبه 6 دي 1397 - 05:28:04

آرمان ايرانيان - به گزارش آرمان ايرانيان، در حالي که افزودن اين ادويه به غذا يا استفاده از آن روي پوست صورت بي‌خطر است، لازم است پيش از مصرف آن به شکل مکمل با پزشک مشورت شود.
سايت تخصصي "مديکال ديلي" در مطلبي در اين رابطه آورده که طبق بررسي‌هاي انجام شده اين ادويه داراي خواص مهمي براي سلامتي است که از آن جمله مي‌توان به موارد زير اشاره کرد:
درمان بيماري‌هاي مزمن
زردچوبه داراي ترکيب‌هاي ضد التهابي طبيعي موسوم به "کورکومينويد" است که تاثيرات مثبتي بر انواع بيماري‌ها دارد. التهاب، عامل بيماري‌هاي متعددي است و در نتيجه در بسياري از مطالعات، تاثيرات بالقوه زردچوبه در درمان بيماري‌هاي قلبي يا کاهش خطر ابتلا به برخي انواع سرطان‌ها مورد بررسي قرار گرفته است. درحاليکه تحقيقات انجام گرفته در مراحل ابتدايي قرار دارد، محققان به نتايج اميدبخشي دست يافته‌اند.
کمک به کاهش وزن
بررسي‌هاي انجام شده نشان مي‌دهد ترکيب "کورکومين" به کاهش التهاب در پانکراس، سلول‌هاي ماهيچه و چربي کمک مي‌کند. درحاليکه در بيشتر اين بررسي‌ها موش‌ها مورد آزمايش قرار گرفته‌اند در سال 2015 مطالعه‌اي روي 44 انسان انجام گرفت که حاکي از تاثير اين ماده در کاهش وزن افراد در دوره‌اي دو ماهه بوده است.
با اين حال به گفته کارشناسان تنها افزودن زردچوبه به رژيم غذايي موجب کاهش وزن نمي‌شود و اين ترکيب در کنار اقدامات ديگر همچون فعاليت فيزيکي و خودداري از مصرف غذاهاي فرآوري شده تاثيرگذار است.
بهبود سلامت پوست
مصرف چاي زردچوبه يا استفاده از محصولات بهداشتي حاوي اين ماده باعث مي‌شود پوست ترکيب‌هاي آنتي‌اکسيدان را دريافت کند. در حالي که شواهدي در مورد تاثير معجزه‌آساي زردچوبه در درمان آکنه وجود ندارد، برخي از متخصصان پوست تاکيد کرده‌اند که اين ماده به توليد کلاژن کمک مي‌کند.
تسکين دردهاي آرتروز
براي افراد مستعد دردهاي مفصلي افزودن زردچوبه به رژيم غذايي مفيد است. در مطالعه‌اي که در سال 2016 انجام گرفت مشاهده شد ترکيب کورکومين دردهاي ناشي از آرتروز را کاهش مي‌دهد. همچنين تاثير آن در کاهش درد، عملکرد جسمي و بهبود کيفيت زندگي مبتلايان به آرتروز در بسياري از بررسي‌ها مورد تاکيد قرار گرفته است.
انتهاي پيام

کد مطلب: 192952 داغ کن - کلوب دات کامارسال به فیسبوکارسال به مای اسپیسارسال به Stumble Uponارسال به Diggارسال به Deliciousارسال به Redditارسال به Google+ارسال به Google

تعداد توصیه ها:0
ارسال به ديگران چاپ با عکس

 نظرات شما
نام:
پست الکترونيک:
متن: *
Protected by FormShield
کد امنیتی: *
بانک ملت
بانک آينده
بانک سپه
پست بانک
محک
بانک گردشگري
خبر ايران