اقتصادي
 
تدوين آيين‌نامه فعاليت استارت آپ‌ها در بيمه
تدوين آيين‌نامه فعاليت استارت آپ‌ها در بيمه
  بزرگنمايي:
پنجشنبه 6 دي 1397 - 11:25:33

آرمان ايرانيان -
به گزارش بنکر ( Banker )، پرويز خسروشاهي که در برنامه «گفتمان تعاملي اهالي بيمه و استارت آپ ها» مي‌گفت اظهار کرد: بيمه مرکزي به عنوان نهاد ناظر بنا ندارد در فعاليت شرکت‌هاي بيمه در حوزه استارت آپ‌ها دخالت کند وظيفه ما در اين زمينه کنترل رفتارهاي ناسالم، حفظ ثبات بازار و توسعه خدمات بيمه‌اي با کيفيت و بطور خلاصه تأمين فضاي و کسب و کار مناسب است.
قائم مقام بيمه مرکزي با تاکيد بر اين نکته که رفتارهاي ناسالم به بي ثباتي و عدم توسعه بازار بيمه دامن خواهد زد، خاطرنشان کرد: طبيعي است که هر کسب و کار جديدي چون استارت آپ‌ها برخي از کسب و کارهاي سنتي را در معرض تهديد قرار مي‌دهند اما مي‌توان با اتخاذ تدابير لازم در کنار توسعه نوآوري‌ها در صنعت بيمه مانع از آن شدکه ثبات اقتصاد و صنعت بيمه آسيب ببيند. بايد مراقبت کنيم دوره گذار از توليد مبتني بر فناوري‌هاي قبلي به توليد مبتني بر فناوري‌هاي جديد با حداقل هزينه طي شود.
خسروشاهي با اعلام حمايت از ورود سنديکاي بيمه گران ايران به عرصه‌هاي نظارتي صنعت بيمه، تصريح کرد: بخشي از تکاليف نظارتي صنعت بيمه از جمله نظارت بر فعاليت بازاريابان اينترنتي و غيراينترنتي که در حال حاضر مقرراتي درباره آن وجود ندارد مي‌تواند توسط سنديکا صورت بگيرد.
وي در پايان از تدوين آيين‌نامه فعاليت استارت آپ‌ها در حوزه فعاليت صنعت بيمه خبر داد وگفت: تدوين اين آئين‌نامه که با همکاري معاونت علمي و فناوري نهاد رياست جمهوري در حال انجام است و هم اکنون مراحل نهايي خود را مي‌گذراند و پس از آن جهت بررسي به شوراي عالي بيمه جهت تصويب ارائه خواهد شد.
در اين نشست تني چند از مديران عامل شرکت‌هاي بيمه، مالکان و مديران استارت آپ‌هاي بيمه اي و اهالي رسانه به طرح ديدگاه‌هاي خود پرداختند.

کد مطلب: 192963 داغ کن - کلوب دات کامارسال به فیسبوکارسال به مای اسپیسارسال به Stumble Uponارسال به Diggارسال به Deliciousارسال به Redditارسال به Google+ارسال به Google

تعداد توصیه ها:0
ارسال به ديگران چاپ با عکس

 نظرات شما
نام:
پست الکترونيک:
متن: *
Protected by FormShield
کد امنیتی: *
بانک ملت
بانک آينده
بانک سپه
پست بانک
محک
بانک گردشگري
خبر ايران