سياسي
 
واعظي:
امکان توزيع برخي کالا‌ها با قيمت مصوب
امکان توزيع برخي کالا‌ها با قيمت مصوب
  بزرگنمايي:
پنجشنبه 6 دي 1397 - 11:26:02


آرمان ايرانيان- واعظي: ممکن است در مقطعي کالا‌ها را در فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي و تعاوني‌هاي سراسر کشور با قيمت مصوب توزيع کنيم.
به گزارش آرمان ايرانيان، محمود واعظي در حاشيه نشست هيأت دولت با اشاره به سياست دولت در پيگيري روابط نزديک با همسايگان تصريح کرد: در همين راستا طي 5 سال و نيم گذشته روابط جمهوري اسلامي ايران با ترکيه در سطح بسيار خوب در حال گسترش است و تاکنون 5 نشست شوراي راهبردي دو کشور در سطح روساي جمهور و وزير خارجه تشکيل شده و اين بار نيز اين نشست در آنکارا برگزار شد.
وي در خصوص نشست شوراي عالي همکاري راهبردي ايران و ترکيه در آنکارا افزود: خوشبختانه ما توانستيم درباره هر آنچه که مربوط به روابط اقتصادي و سياسي دو کشور و موضوعات منطقه اي و بين المللي است ، گفتگو و مذاکره کنيم.
واعظي ادامه داد: اين اولين سفر رئيس جمهور پس از خروج امريکا از برجام و اعمال تحريم‌ها عليه ايران بود، مواضع رجب طيب اردغان درخصوص برجام بسيار قاطع بود و تحريم‌ها را نيز محکوم کردند.
وي يادآور شد: همچنين درخصوص روابط تجاري، بانکي، اقتصادي و گمرکي توافقات بسيار خوبي انجام گرفت لذا اميدواريم باب جديدي در روابط تجاري ايران و ترکيه براي همکاري باز کند.
رئيس دفتر رياست جمهوري در خصوص مصوبات امروز جلسه هيأت دولت نيز تصريح کرد: يکي از محورهاي مورد گفتگو در نشست هيأت وزيران بودجه سال 98 بود و با توجه به تاکيدات رئيس جمهور مبني بر شفافيت قرار بر اين شد که وزرا و روساي سازمان‌ها و دستگاه‌ها درخصوص ابعاد مختلف بودجه بيشتر با مردم سخن بگويند.
واعظي خاطر نشان کرد: معيشت مردم، اشتغال و همچنين توليد سه محور بسيار اساسي در بودجه سال 98 است که بر روي آن بيشتر تمرکز شده است.
وي ادامه داد: با توجه به افزايش اختيارات استانداران و همچنين مديران کل وزارتخانه‌ها و سازمان‌هاي استاني، قرار بر اين شد که تعداد کارگروه‌ها از 13 به 4 عدد کاهش يابد ولي استانداران و مسئولان استاني به طور مستمر طي جلساتي مسائل و مشکلات مردم را بررسي کنند.
واعظي همچنين درخصوص افزايش قيمت کالاهاي اساسي چون گوشت، مرغ و لبنيات برغم اختصاص ارز 4 هزار و 200 توماني به واردات اين محصولات تصريح کرد: افزايش قيمت در اين بخش کمتر از بخش‌هاي ديگر بوده اما ما راضي نيستيم لذا حتماً بايد نظارت بيشتري داشته باشيم.
رئيس دفتر رئيس جمهور گفت: ممکن است در مقطعي کالاهايي، چون گوشت، مرغ و لبنيات را در فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي و تعاوني‌هاي سراسر کشور توزيع کنيم تا با قيمت مصوب به فروش برسد.
وي ادامه داد: دولت نمي‌خواست که تمامي فرآيند توزيع کالا را در دست بگيرد لذا هدف ادامه ساز و کار کنوني براي توزيع کالا است اما بخش خصوصي بايد از سياست‌هاي دولت تبعيت کند.
رئيس دفتر رياست جمهوري افزايش قيمت چنين کالاهايي را مربوط به دوران التهاب ارزي دانست و گفت: با فروکش کردن التهاب بازار ارز در برخي موارد افزايش قيمت‌ها متوقف شده و برخي کاهش يافت ولي قيمت اقلامي چون گوشت، مرغ و لبنيات افزايش دارد که امروز رئيس جمهور به وزراي ذيربط تذکر دادند تا مراقب بازار باشند.
واعظي تصريح کرد: ممکن است در مقطعي لازم باشد که واردات عمده با ارز 4 هزار و 200 توماني را در فروشگاه‌هاي زنجيره اي و تعاوني‌هاي سراسر کشور توزيع کنيم تا با قيمت مصوب به فروش برسد وگران فروشان شناسايي شوند.
وي همچنين درخصوص طرح مجلس مبني بر آزادسازي ارز و ارائه بسته حمايتي به مردم نيز گفت: اين موضوع پيشنهادي است که بايد روي آن کار شود، ممکن است طرح خوبي باشد ولي در حال مطالعه است.

برچسب ها: توزيع - قيمت - مصوب
کد مطلب: 192971 داغ کن - کلوب دات کامارسال به فیسبوکارسال به مای اسپیسارسال به Stumble Uponارسال به Diggارسال به Deliciousارسال به Redditارسال به Google+ارسال به Google

تعداد توصیه ها:0
ارسال به ديگران چاپ با عکس

 نظرات شما
نام:
پست الکترونيک:
متن: *
Protected by FormShield
کد امنیتی: *
بانک ملت
بانک آينده
بانک سپه
پست بانک
محک
بانک گردشگري
خبر ايران