اجتماعي
 
ورود سامانه بارشي به کشور
ورود سامانه بارشي به کشور
  بزرگنمايي:
پنجشنبه 6 دي 1397 - 11:26:33

آرمان ايرانيان - احد وظيفه در گفت و گو با آرمان ايرانيان افزود: بر اساس آخرين نقشه‌هاي پيش يابي هواشناسي از بعدازظهر امروز (6 دي ماه) دامنه فعاليت سامانه بارشي به‌تدريج به جنوب غرب، دامنه‌هاي جنوبي البرز مرکزي در استان‌هاي زنجان، قزوين، البرز و تهران گسترش مي‌يابد.
وي در ادامه گفت: فردا (7 دي ماه) با تقويت فعاليت اين سامانه در جنوب غرب کشور بارش به استان‌هاي چهارمحال و بختياري، کهگيلويه و بويراحمد، غرب بوشهر و برخي مناطق مرکزي کشور گسترش مي‌يابد همچنين در اين روز با شمالي شدن جريان‌ها روي درياي خزر بارش در استانهاي واقع در سواحل درياي خزر و شمال شرق کشور آغاز مي‌شود.
به گفته وظيفه، شنبه (8 دي ماه) از فعاليت سامانه در نيمه غربي کشور کاسته و فقط در نوار شمالي بارش پراکنده برف و باران پيش‌بيني و در اواخر وقت اين سامانه از شمال شرق کشور خارج مي‌شود.
وي افزود: امروز(6 دي ماه) در استان‌هاي آذربايجان شرقي، آذربايجان غربي، کردستان و کرمانشاه و و فردا (7 دي‌ماه) علاوه بر اين مناطق در شرق لرستان، چهارمحال و بختياري، ارتفاعات شمال خوزستان و و دامنه‌هاي البرز مرکزي بارش برف پيش‌بيني مي‌شود که در جاده‌هاي کوهستاني موجب کاهش ديد و لغزندگي جاده‌ها مي‌شود.
مديرکل پيش بيني و هشدار سريع سازمان هواشناسي ادامه داد: فردا (7 دي ماه) شدت بارش در استان‌هاي گيلان، مازندران، غرب لرستان، ايلام، شمال خوزستان و کهگيلويه و بويراحمد پيش‌بيني مي‌شود و احتمال آبگرفتگي معابر عمومي وجود دارد.
وي با بيان اينکه بعد از ظهر امروز و طي فردا (6 و 7 دي ماه) سواحل غربي خليج فارس مواج پيش‌بيني مي‌شود،اظهار کرد: فردا (7 دي‌ماه) سواحل غربي درياي خزر مواج خواهد بود و کاهش دما بين 5 تا 8 درجه در استان‌هاي ساحلي درياي خزر پيش‌بيني مي‌شود. در اين روز در نواحي جنوب غرب کشور بارش به شکل رگبار و رعد و برق خواهد بود.
وظيفه در پايان درباره وضعيت جوي پايتخت طي دو روز آينده گفت: آسمان تهران فردا (7 دي ماه) ابري در بعضي ساعات همراه با بارش باران و در اواخر وقت وزش باد شديد با بيشترين و کمترين دماي 12 و 4 درجه سانتيگراد پيش‌بيني مي‌شود. پس فردا (8 دي ماه) آسمان پايتخت کمي‌ابري بتدريج همراه با کاهش ابر و کاهش دما خواهد بود و دماي هوا در اين روز به 11و يک درجه سانتي‌گراد مي‌رسد.
انتهاي پيام

کد مطلب: 192974 داغ کن - کلوب دات کامارسال به فیسبوکارسال به مای اسپیسارسال به Stumble Uponارسال به Diggارسال به Deliciousارسال به Redditارسال به Google+ارسال به Google

تعداد توصیه ها:0
ارسال به ديگران چاپ با عکس

 نظرات شما
نام:
پست الکترونيک:
متن: *
Protected by FormShield
کد امنیتی: *
بانک ملت
بانک آينده
بانک سپه
پست بانک
محک
بانک گردشگري
خبر ايران