اجتماعي
 
90 درصد از توسعه پايدار مبتني بر حفظ محيط زيست است
90 درصد از توسعه پايدار مبتني بر حفظ محيط زيست است
  بزرگنمايي:
پنجشنبه 6 دي 1397 - 11:27:06

آرمان ايرانيان - به گزارش آرمان ايرانيان عيسي کلانتري در ديدار با اعضاي هيات علمي دانشکده و آموزشکده محيط باني سازمان حفاظت محيط زيست با اشاره به موضوع کاهش کربن اظهارکرد: وقتي قوانين کيفي را کمي مي‌کنيم، مي‌بينيم تا پايان برنامه ششم بايد 21درصد توليد کربن را کاهش دهيم. با کمّي کردن دستورات رهبري 41 درصد کاهش کربن در دستور کار است. درصورتي که تعهد ايران در کنوانسيون پاريس تنها چهار درصد است.
وي تاکيد کرد: سازمان حفاظت محيط زيست نبايد منزوي شود و استانداردهاي محيط زيستي امروز جهان بايد در محيط زيست ما ديده شود.
کلانتري تصريح کرد: آموزش و پژوهش در محيط زيست وظيفه سنگيني دارد زيرا ما از قافله آموزش در محيط زيست عقب هستيم. دانشکده محيط زيست بايد براي دوره‌هاي ضمن خدمت و آموزش کارکنان سازمان به کار گرفته شود و اعضاي هيئت علمي آن هم بايد کنار ما باشند. ما به اساتيد براي آموزش صحيح نيروهاي مان نياز داريم.
وي با اشاره به موضوع تراريخته گفت: هر دانشي که مرتبط با ما است را بايد به دست بياوريم، حتي در حوزه تراريخته. بايد دانش را داشته باشيم و آن وقت اگر بد بود از آن استفاده نکنيم. ما نميخواهيم و نبايد فناوري ستيزي کنيم. ما با دلايل علمي مي‌توانيم جلوي پروژه‌هاي مخرب را بگيريم يا از پروژه‌هاي خوب و علمي حمايت کنيم.
کلانتري در بخش ديگري از صحبت‌هاي خود اظهارکرد: آموزش همگاني و آموزش نيروي‌هاي داخل سازمان محيط زيست بايد جدي گرفته شود. زيرا اين سازمان نيازمند دگرگوني و تقويت نيروي انساني است. هم نيروهاي قديمي و هم افراد تازه وارد به سازمان بايد دانش و علم شان به روز شود. ناآگاهي و بي‌اطلاعي بلاي جان سازمان محيط زيست است.
به گفته وي، دانشکده محيط زيست سازمان محيط زيست، درحال حاضر تفاوتي با دانشکده منابع طبيعي ندارد.
وي با بيان اينکه بايد تا چهار سال آينده مديران و کارشناسان سازمان به‌گونه‌اي آموزش ببينند که در جلسات تصميم گيري و کارشناسي، اظهارات دقيق و علمي داشته باشند،اظهارکرد: من يکي از ضعف‌هاي سازمان را بدنه سازمان مي‌دانم چون از لحاظ علمي ضعيف است. مديريت ارشد کشور، قطعا نظرات کارشناسي و مستدل در حوزه محيط زيست را پذيرفته است و خواهد پذيرفت.
کلانتري اضافه کرد: نيروهاي آموزش نديده حتي در ابتدايي‌ترين مسائل کشور نمي‌توانند کمک يا اظهار نظر کنند. آنقدر منفعل عمل کرده‌ايم که اظهارنظرها بر اساس نظرات احساسي افراد و برخي سمن‌ها پيش رفته است، نه کارشناسي‌هاي عملي و علمي سازمان محيط زيست.
به گزارش کانال اطلاع‌رساني سازمان محيط زيست، وي در پايان گفت: به دليل آماده نبودن نيروهاي سازمان محيط زيست، ناتواني در تطبيق و اجراي قوانين و مقررات وجود دارد.
انتهاي پيام

کد مطلب: 192981 داغ کن - کلوب دات کامارسال به فیسبوکارسال به مای اسپیسارسال به Stumble Uponارسال به Diggارسال به Deliciousارسال به Redditارسال به Google+ارسال به Google

تعداد توصیه ها:0
ارسال به ديگران چاپ با عکس

 نظرات شما
نام:
پست الکترونيک:
متن: *
Protected by FormShield
کد امنیتی: *
بانک ملت
بانک آينده
بانک سپه
پست بانک
محک
بانک گردشگري
خبر ايران