اجتماعي
 
تاثير ميکروبيوم روده بر اثربخشي داروهاي ديابت
تاثير ميکروبيوم روده بر اثربخشي داروهاي ديابت
  بزرگنمايي:
پنجشنبه 6 دي 1397 - 11:27:10

آرمان ايرانيان - به گزارش آرمان ايرانيان ، گروهي از محققان آمريکايي به بررسي نتايج بدست آمده از بيش از 100 تحقيق روي نمونه‌هاي انساني و جانوري پرداختند که نشان مي‌دهند چگونه ميکروبيوم روده مي‌تواند اثربخشي داروهاي ديابت را ارتقا دهد يا مختل کند.
يکي از محققان ارشد اين مطالعه گفت: مي‌توان دو نفر را در نظر گرفت که يک دارو و رژيم غذايي مشابه دريافت کرده‌اند اما گلوکز خون به يک شکل کنترل نمي‌شود چرا که ميکروب‌هاي موجود در روده آنان با يکديگر متفاوت است.
محققان همچنين تاکيد کردند: برخي از داروها درصورتي‌که به شکل تزريقي دريافت شوند، اثربخشي مطلوبي دارند. هرچند ممکن است مصرف اين داروها به شکل خوراکي نتيجه‌بخش نباشد. انسولين در گروه اين نوع داروها قرار دارد همچنين دارويي همچون متفورمين درصورتي‌که به شکل قرص مصرف شود اثربخشي بيشتري دارد و دريافت آن به شکل تزريقي توصيه نمي‌شود.
به گزارش آرمان ايرانيان به نقل از هلث‌دي نيوز، متفورمين اولين دارويي است که براي بيماران مبتلا به ديابت نوع دو تجويز مي‌شود. ميکروبيوم روده به داروي متفورمين کمک مي‌کند بيشترين اثربخشي را داشته باشد. هرچند تنها بايد به شکل خوراکي مصرف شود و دريافت آن به شکل تزريقي سطح گلوکز خون را کاهش نمي‌دهد.
انتهاي پيام

کد مطلب: 192982 داغ کن - کلوب دات کامارسال به فیسبوکارسال به مای اسپیسارسال به Stumble Uponارسال به Diggارسال به Deliciousارسال به Redditارسال به Google+ارسال به Google

تعداد توصیه ها:0
ارسال به ديگران چاپ با عکس

 نظرات شما
نام:
پست الکترونيک:
متن: *
Protected by FormShield
کد امنیتی: *
بانک ملت
بانک آينده
بانک سپه
پست بانک
محک
بانک گردشگري
خبر ايران