ورزشي
 
گفتگوي ويژه ليونل مسي با مارکا
مسي: رقابت من و رونالدو باعث پيشرفتمان شد
مسي: رقابت من و رونالدو باعث پيشرفتمان شد
  بزرگنمايي:
پنجشنبه 6 دي 1397 - 11:28:51

آرمان ايرانيان -
به گزارش آرمان ايرانيان به نقل از ورزش 3، در فصل جاري، او در صدر جدول آمار گلزني، پاس گل، شوت، دريبل، ضربه به تيرک و ... قرار گرفته است و عملکردي عالي داشته ولي براي او دو فاکتور بزرگ در زندگي وجود دارد: خانواده و فوتبال
يک سال ديگر، پنجمين کفش طلا. چه احساسي داري؟ از بردن خسته نمي‌شوي؟
به نظرم اين عنوان به خاطر اهميتش در دنياي فوتبال، عنوان خيلي خوبي است. البته که يک عنوان گروهي است. درست مثل وقتي يک گلر جايزه زامورا را مي‌برد که يک جايزه تيمي است. من هم خوشحالم که اين عنوان را بردم.
پنج توپ طلا، پنج کفش طلا. آيا جاي پنجمين چمپيونزليگ در کارنامه خالي است؟
خيلي خوب مي‌شود. همانطور که در ابتداي فصل گفتيم، چمپيونزليگ هميشه ويژه است و ما هم دوست داريم دوباره در آن به قهرماني برسيم. اين رويا را در سر داريم.

کدام را بيشتر دوست داري، داشتن هم تيمي‌هاي جوان و با استعدادي مثل لروي سانه يا همکاري دوباره با پپ گوارديولا؟
هميشه کار کردن با بازيکنان بزرگ لذت بخش است، هر چند که کار سختي است. دوست دارم با گوارديولا دوباره همکاري کنم. او يکي از بهترين مربيان جهان است. اين چيزيست که در مورد او دوست دارم ولي به شما مي‌گويم که خيلي انتخاب پيچيده اي است.
در هلند صحبت از ده ليخت و دي يونگ و پيوستنشان به بارسلونا خيلي شنيده مي‌شود. آيا بازي آنها را ديده اي؟ آيا به نظرت آنها مناسب بارسلونا هستند؟
آنها از مدرسه فوتبالي آمده اند که خيلي شبيه به ماست. تقريبا شبيه به ما کار مي‌کنند. با توپ شبيه به ما کار مي‌کنند، مالکيت توپ و لمس توپ و ... . آنها بازيکناني جوان و خوش آتيه هستند.
روياي غيرممکن لئو مسي چيست؟ کاري که دوست دارد انجام دهد ولي مي‌داند نشدني است؟
هيچ چيز غيرممکن نيست. ما سعي مي‌کنيم تمام تلاشمان را انجام دهيم تا بزرگترين دستاوردها را کسب کنيم. با اين رويکرد، هيچ چيز غيرممکن نيست.
اينکه در تمرينات شرط بندي مي‌کنيد حقيقت دارد؟ شنيده ام که پس از پايان تمرين کلي، برخي بازيکنان مي‌مانند و بر سر انجام برخي تمرينات شرط مي‌بندند
اينکه پس از پايان تمرينات، ما مي‌مانيم و به شوت زدن و ضربه کاشته زدن ادامه مي‌دهيم، حقيقت دارد. نه فقط شوت‌هاي از راه نزديک بلکه از راه دور. همه چيز در تمرين کردن خلاصه مي‌شود.

اخيرا در زدن ضربات پنالتي پيشرفت چشم گيري داشته اي. براي اين پيشرفت چه کار مي‌کني؟ ويديو گلرها را تماشا مي‌کني؟ روي ضربات خودت کار مي‌کني؟
تمرين و تماشا. امروزه همه چيز با تحقيق قابل حل است: خطاها، پنالتي ها، کل بازي... .همه چيز قابل آناليز است و هيچ چيز شانسي نيست. بايد تمرين کرد و هميشه به دنبال بيشتر بود.
با اين حال، ضربات کاشته نصف پنالتي شانس گل شدند دارند. آيا تفاوتي در زدن آنها حس مي‌کني؟
بله قطعا. در ضربات کاشته، فاصله مطرح است و نوع ضربه زدن فرق مي‌کند. فشاري روي خود احساس نمي‌کنيد زيرا اگر گل نشود هم اتفاقي نمي‌افتد. يک ضربه کاشته ممکن است گل شود و ممکن است نشود. در ضربات پنالتي، خطر بيشتري شما را تهديد مي‌کند. روي ضربه پنالتي گلر احساس راحتي بيشتري مي‌کند. اگر گل شود طبيعي است و اگر بگيرند عاليست. فشار در اين رابطه بيشتر بر زننده است تا گيرنده.
سال گذشته که با هم صحبت کرديم، بارسا در حال شکستن رکوردهاي دفاعي بود تا هجومي. تو به ما گفتي که با جدايي نيمار، تمرکز ما در خط مياني جمع شده است. امسال اوضاع چگونه است؟ چه اتفاقي افتاده که انقدر گل خورده ايد؟
امسال ما باز هم 3-3-4 بازي مي‌کنيم. فصل گذشته ما دو خط 4 بازيکني داشتيم و فضاي کمي بين خطوط وجود داشت. گل ساختن برايمان سخت‌تر بود. حالا با سيستم 3-3-4، مالکيت توپ بيشتري داريم، بازي بهتري ارائه مي‌کنيم ولي در دفاع کارمان دشوارتر است. حريفان خيلي راحت فواصل بين خطوط ما را پيدا مي‌کنند ولي ما بايد با توپ احساس راحتي کنيم، دفاع کنيم و سپس به طرف جلو به حريف فشار بياوريم. اين کاريست که انجام مي‌دهيم. در بازي‌هاي اخير، ما پيشرفت خوبي در دفاعمان حس کرده ايم و اميدواريم اين روند ادامه پيدا کند.

تو هميشه از سيستم رشد بازيکن در بارسا تعريف کرده اي. ما مي‌بينيم بازيکناني مثل آلنا، ميراندا و ريکي پويچ در تيم رشد کرده اند. آيا از کيفيت اين بازيکنان شگفت زده مي‌شوي؟
در ابتدا بله ولي آنها مدتي است که با ما تمرين مي‌کنند و متوجه مي‌شوي که بازيکنان متفاوتي هستند. باشگاه در رشد دادن اين بازيکنان و اينکه آنها را با تمرين مي‌دهد، بهترين تصميم گيري را مي‌کند. بدين ترتيب، هم ما بيشتر رشد مي‌کنيمم و هم آنها. به نظرم اين مدل براي روند رشد باشگاه بسيار مهم است.
فکر مي‌کنم رشد بازيکنان امروزه پيچيده‌تر شده باشد. به نظرم از اولين فرصتي که به آنها داده مي‌شود، سرمايه گذاري رويشان موضوع مهمي است. اينکه آنها ببيند رشد کردن و رسيدن به تيم اصلي بارسلونا غيرممکن نيست. فکر مي‌کنم در آينده مي‌توانيم 11 بازيکن اصلي تيم را از تيم پايه داشته باشيم.
بوسکتس چند روز پيش گفته بود که بازيکنان جوان عجله دارند که به بالاترين درجات برسند و انتقاداتي از انها به عمل اورده بود. آيا با او موافقي؟
ما از يک دوره ديگر هستيم. امروز ما در شرايطي متفاوت هستيم و بايد با آن هماهنگ شويم. بازيکنان جوان پيشنهادات وسوسه برانگيزي دريافت مي‌کنند. تصميم گيري در اين رابطه کار راحتي نيست زيرا برخي باشگاه‌ها، هم پول به شما پيشنهاد مي‌کنند و هم شرايط ورزشي عالي. برخي در تيم‌هاي پايه، سختي رشد کردن و رسيدن به تيم اصلي را ديده و شانس پيوستن به باشگاه‌هاي ديگر و بازي کردن براي پول و فوتبال را دارند. به همين علت، ماندن بازيکنان خوب تيم‌هاي پايه اتفاق مثبتي است. بايد به آنها فرصت داده شود تا به جايگاهي که استحقاقش را دارند برسند.
يوردي آلبا هيچ جانشيني ندارد، دينيه و اومتيتي مصدوم هستند و رافينيا هم مشکل دارد. با وجود جذب موريو، به نظرت تيم در زمستان به تقويت نياز دارد؟
اين موضوعي براي مربي و مديريت است. شخصا فکر مي‌کنم که ما تيم خيلي خوبي هستيم. بازيکناني از تيم‌هاي پايه هستند که با آنها صحبت شده تا فرصت در اختيارشان قرار بگيرد. ميراندا، ريکي يا آلنا از جمله آنها هستند.

دلت براي اينيستا تنگ نشده؟
حتما اينطور است. هم داخل زمين و هم خارج آن، دلتنگ او هستم. من و آندرس سالها باهم هم تيمي بوديم. سال‌ها در تمرينات و بازي‌ها با هم گذرانديم. البته که دلم برايش تنگ شده است.
امسال رقابت در لاليگا از همه سال‌ها نزديکتر است. به نظرت تيم‌ها قوي شده اند يا ابرقدرت‌ها ضعيف تر؟
امروزه کسب پيروزي مقابل هر تيمي دشوارتر است. ما امتيازات زيادي از دست داده ايم، اتفاقي که در سال‌هاي اخير کمتر رخ داده است. تکليف ليگ اصلا مشخص نيست و بردن آن بسيار دشوار.
به نظرت اينکه کانديداهاي قهرماني بيشتري اضافه شده اند و ديگر قهرماني بين رئال مادريد، بارسلونا و اتلتيکو نمي‌چرخد، اتفاق خوبي است؟
ليگ اسپانيا هميشه اينطور بوده ست. واقعيت اين است که رقابت‌هاي زيادي در آن وجود دارد و اتفاقي که مي‌افتد اين است: دو يا سه تيم فاصله خود را زياد مي‌کنند و ديگر تيم‌ها براي سهميه چمپيونزليگ مي‌جنگند. رقابت خيلي خوبي است و هواداران همگي پشت هم هستند تا تيمشان به هدف برسد، به اروپا برسد و يا از سقوطش به دسته پايين‌تر جلوگيري شود."
درباره اين موضوع زياد صحبت شده. وقتي در رده‌بندي فهرست نامزدهاي توپ طلا پنجم شدي تعجب کردي؟
راستش را بخواهي با اينکه جايزه مهمي است ولي من به آن خيلي اهميت نمي‌دهم. مي‌دانستم که اين فصل شانس بردنش را ندارم. وقتي به اسمهايي که خوانده مي‌شد گوش مي‌کردم مي‌دانستم که اسم من را به زبان نخواهند آورد. بعد از اينکه ديدم اول نيستم ديگر گوش نکردم که ببينم سوم شده‌ام، چهارم يا پنجم. بنابراين شگفت‌زده نشدم چون هيچ انتظاري نداشتم.

بارسلونا امسال در چمپيونزليگ بازي‌هاي درخشاني انجام داده. به نظر شما بارسا براي ليگ قهرمانان انگيزه‌ي خاصي دارد؟
ما هر سال براي قهرماني در چمپيونزليگ انگيزه زيادي داريم. چمپيونزليگ يک رقابت خاص و منحصربفرد است، زيباترين رقابتي که من در سطح باشگاهي تجربه کرده‌ام. اين رقابت با رقابتهاي ديگر کاملا فرق دارد و ما همه مي‌خواهيم در آن قهرمان شويم.
گلي که دمبله در مقابل تاتنهام به ثمر رساند واقعاً خارق‌العاده بود. دمبله در زمين چمن بي‌نظير است ولي به نظر مي‌رسد به خاطر سن و سال کمي که دارد بيرون از زمين هنوز کاملاً پخته نيست و به زمان نياز دارد تا پخته‌تر شود...
دمبله در زمين فوتبال يک پديده است. او هر چيزي که لازم دارد در اختيارش است و مي‌تواند فوتبالش را هر جا که دوست داشته باشد دنبال کند. دمبله بدون شک به خاطر شرايط و استعدادهايش يکي از بهترينهاي دنيا است. از طرف ديگر دمبله جواني است که مشغول سازگار شدن با شرايط شهر و باشگاه است. هر چه کمتر راجع به حواشي صحبت کنيم بهتر است. او بايد به حال خودش گذاشته شود تا آرامش داشته باشد. او متوجه اشتباهاتي که کرده شده و مشغول جبران است. او الان دوباره همان دمبله‌اي شده که وقتي تازه به بارسا وارد شده بود مي‌شناختيم و اين همان چيزي است که همه ما مي‌خواهيم. دمبله پسر خيلي خوبي است و ما همه با هم به او کمک مي‌کنيم تا بيشتر و بيشتر روي فوتبال تمرکز کند
اينکه جاي خالي کريستيانو در رئال مادريد اين قدر احساس مي‌شود به نظر شما تعجب برانگيز است؟
من در شروع فصل هم گفتم که رئال مادريد باشگاه بزرگي است. يکي از بزرگترين باشگاه‌هاي دنيا. ولي کريستيانو در هر تيمي که بوده و بعد از آن تيم رفته جاي خالي‌اش احساس شده. چون او هر فصل گلهاي زيادي براي تيمش مي‌زد و علاوه بر آن گلها، کمکهاي زيادي به تيم مي‌کرد، کمکهايي که حالا جاي خالي‌شان احساس مي‌شود. من از اينکه دل رئال براي رونالدو تنگ شده تعجب نمي‌کنم ولي اين باعث نمي‌شود که رئال مادريد يکي از بزرگترين تيم‌هاي دنيا نباشد.

دلت براي دوئل بزرگي که سالها در اسپانيا با کريستيانو داشتي تنگ مي‌شود؟ چه براي کسب قهرماني‌ها و چه براي کسب افتخارات شخصي و رکوردها؟
روزهايي که با هم در يک ليگ بازي مي‌کرديم و براي پيروزي بر هم تلاش مي‌کرديم روزهاي خيلي زيبايي بود. کريستيانو براي مادريد و لاليگا بازيکن بزرگي بود و دوئل‌هاي ما خيلي زيبا بود. ولي حالا چه رونالدو باشد يا نباشد من مثل هميشه بايد حواسم به تيم خودم باشد و به موفقيت بارسا فکر کنم.
رونالدو مي‌دانست که اگر از مادريد برود دوئل‌هاي شما ديگر تکرار نخواهد شد؟
من نمي‌دانم که اين را مي‌دانست يا نه. ولي رقابت ما رقابت خيلي سالمي بود. ما هر دو هر روز مي‌خواستيم فوتباليستهاي بهتري بشويم تا از همديگر سبقت بگيريم. به نظرم رقابت ما براي بيننده‌ها هم خيلي شيرين و جذاب بوده.

مرحله‌ي گروهي ليگ قهرمانان به پايان رسيد. شما کدام تيم را بيشتر دوست داشتيد: يوونتوس، سيتي، پي اس جي ؟
بازي‌هاي پاري سن ژرمن را زياد نديدم چون بازي‌هايشان با ما در يک روز بود. من بازيکنان PSG را مي‌شناسم چون بازي‌هايشان در ليگ فرانسه را دنبال مي‌کنم. يوونتوس تيم خيلي قوي‌اي است. آنها قبلا هم قوي بودند و الان هم که با ورود کريستيانو قوي‌تر شده‌اند. يوونتوس شانس زيادي براي قهرماني دارد. سيتي هم تيم خيلي خوش رنگ و لعابي است که خوب فوتبال مي‌کند و بازيکنان خيلي باکيفيتي دارد. بايرن هم دوباره بيدار شده است. اسم بردن از يک تيم خيلي سخت است. براي همين است که اين رقابتها تا اين حد زيبا است.
به نظر شما احتمال بازگشت نيمار به بارسلونا وجود دارد؟
به نظر من اين قضيه پيچيده است. ما خيلي دوست داريم نيمار برگردد چه به خاطر ويژگي‌هايش به عنوان يک فوتباليست و چه به خاطر تاثيري که در رختکن مي‌گذارد. ما با هم دوست هستيم و روزهاي خيلي زيبايي را با هم تجربه کرده‌ايم. ما با هم خيلي وقت گذرانده‌ايم. ولي به نظر من ترک کردن پاريس براي نيمار خيلي دشوار خواهد بود. چون پاري سن ژرمن اجازه نخواهد داد که نيمار از آنجا برود.
نظرتان درباره پذيرش دعوت کريستيانو رونالدو براي رفتن به فوتبال ايتاليا براي ادامه دوئل‌هايتان چيست؟ از چالش رونالدو خوش‌تان آمد؟
من به تغيير نيازي ندارم. من در بهترين تيم دنيا بازي مي‌کنم و هر سال با چالشهاي نويي روبرو مي‌شوم. من براي رسيدن به هدفهاي جديد نيازي به تغيير تيم يا تغيير ليگ ندارم. من اينجا در بهترين باشگاه دنيا در خانه خودم هستم و نيازي به تغيير ندارم.
نظرتان درباره استفاده از وي اي آر چيست؟ آيا با حضور اين تکنولوژي اوضاع بهتر شده است؟
اوايل زياد از اين تکنولوژي خوشم نمي‌آمد ولي امروز معتقدم وي اي آر وسيله خيلي خوبي است که وجودش به نفع فوتبال و لاليگا تمام مي‌شود. امروز چه هواداران و چه بازيکنان اين تکنولوژي را به خوبي پذيرفته‌اند. همه خيلي سريع با اين فناوري سازگار شدند. به نظر من که فناوري خيلي خوبي است.

در اين سن و سال آيا فوتبال همچنان اولويت اول شما است يا رسيدگي به خانواده؟
از وقتي بچه دار شدم اولويت اولم هميشه خانواده بوده. مهمترين چيز زندگي من خانواده‌ام است. البته شکي نيست که عاشق فوتبالم و با فوتبال و براي فوتبال زندگي مي‌کنم ولي خانواده از همه چيز مهمتر است.
سه فرزند به نظرتان کافي است يا به دنبال دختردار شدن هستيد؟
سيرو تازه روي پاهايش ايستاده. من و آنتونلا دوست داريم يک دختر هم داشته باشيم. بايد ببينيم بعدا چه پيش مي‌آيد. فعلا که خيلي زود است.
شما بارها با پسرتان تياگو ديده شده‌ايد چه در نوکمپ و چه در فينال ليبرتادورس در برنابئو. تياگو در استاديوم از شما چه مي‌پرسد؟ چه چيزهايي توجهش را جلب مي‌کند؟
هر دو پسر من فوتبال را خيلي دوست دارند. تياگو البته بيشتر مي‌فهمد چون بزرگتر است. او راجع به بازي با من صحبت مي‌کند، درباره همه اتفاق‌هايي که در جريان بازي مي‌افتد. بله، تياگو بازي‌ها را خيلي دقيق دنبال مي‌کند.
تياگو نسبت به بازي‌هاي پدرش سخت‌گير است؟
بله بله ... چند بار حسابي از من انتقاد کرده(خنده) چه بعد از بازيهاي بارسا در لاليگا و چه در چمپيونزليگ. وقتي تيم خوب نتيجه نمي‌گيرد تياگو ناراحت مي‌شود و نظرش را راحت به من مي‌گويد.
اين درست است که مي‌گويند وقتي بارسا مي‌بازد در خانه شما کسي راجع به فوتبال صحبت نمي‌کند؟
قبلا اينطور بود ولي الان ديگر نه. هضم کردن شکست‌ها و نتايج بد هميشه دشوار است. ولي تياگو من را مجبور مي‌کند درباره اتفاقات بازي برايش توضيح بدهم و بگويم چرا نتوانستيم بازي را ببريم. بله، الان خيلي بيشتر از قبل در خانه راجع به فوتبال صحبت مي‌کنيم.

تياگو الان با بقيه خانواده شما براي تعطيلات به آرژانتين رفته. شما تعطيلات کريسمس را چگونه مي‌گذرانيد؟
ما هر وقت بتوانيم کريسمس را در آرژانتين مي‌گذرانيم. آنجا کريسمس خيلي خوش مي‌گذرد و بچه‌ها از جشن‌هاي کريسمس آنجا بيشتر خوش‌شان مي‌آيد. آنها البته بيشتر از هر چيز ديگري عاشق بابانوئول و هديه هايش هستند.
اگر امروز ناگهان فرشته‌اي از آسمان نازل شود و به شما بگويد که پسرتان بهترين فوتباليست تاريخ خواهد شد ولي به شرط اينکه در رئال مادريد بازي کند چه مي‌گوييد؟
نمي‌دانم تياگو در آينده چکار خواهد کرد و آيا اصلا مي‌خواهد فوتبال بازي کند يا نه. او هنوز خيلي بچه است. من به آنها مي‌گويم فقط مي‌خواهم هر کاري که از آن لذت مي‌بريد را انجام دهيد و راه زندگي‌تان را خودتان پيدا کنيد. براي من مهم نيست که چون خودم فوتباليست هستم او هم حتما فوتباليست شود. من فقط مي‌خواهم در هر کاري که مي‌کند راضي و خوشحال باشد.
بارسلونا ليونل مسي
ارسال به تلگرام

ستاره‌هاي ورزشي را در لنز ببينيد
آث ميلان
يوونتوس
آ.اس رم
بايرن مونيخ
منچستر يونايتد
لوکاس پودولسکي
از سراسر وب
ديدگاه کاربران
براي ارسال ديدگاه، بايد وارد حساب کاربري خود شويد.
براي ورود به حساب کاربري خود اينجا کليک نماييد.
آخرين اخبار
مسي شايسته رتبه پنجمين بازيکن برتر جهان است؟
پاسخ مثبت علي دايي به درخواست کارلوس کي روش
بازيکنان سابق سرخابي به قهرمان عراق پيوستند
حرف کي روش را تکرار کنيم؛ دومي يعني ناکامي 
مرور جذاب سال 2018 باشگاه آژاکس
مسي: رقابت من و رونالدو باعث پيشرفتمان شد
آيا وزير ورزش به امارات مي‌رود؟ 
تمرين کره در ابوظبي با همه نفرات به جز سون
کار پديده از تهديد گذشت و به پايان رسيد
سرود تيم ملي تحويل فدراسيون فوتبال شد 
آخرين خبرها از اردوي تيم ملي و صحبت‌هاي کي روش
درخشان: کي روش چيزي مي‌بيند که ما نمي‌بينيم 
خط و نشان مت رايان براي جهانبخش و هيونگ مين
 سرمربي ويتنام: ايران را نمي‌بريم ولي عراق و يمن را چرا
تمام گلهاي ضربه ايستگاهي سال 2018 بوندسليگا آلمان
ويديوهاي پيشنهادي
مسي شايسته رتبه پنجمين بازيکن برتر جهان است؟ مسي شايسته رتبه پنجمين بازيکن برتر جهان است؟
ستارگان خانواده دوست دنياي فوتبال ستارگان خانواده دوست دنياي فوتبال
پشت صحنه اولين حضور جيسون موريو در نيوکمپ پشت صحنه اولين حضور جيسون موريو در نيوکمپ
گلهاي برتر لاليگا در سال 2018 گلهاي برتر لاليگا در سال 2018
نگاهي به عملکرد فوق العاده مسي در فصل 19-2018 نگاهي به عملکرد فوق العاده مسي در فصل 19-2018
ادامه اخبار
پل پوگبا؛ فرياد اختاپوس در باکسينگ دي!
يونس محمود: ايران-ژاپن در نيمه نهايي(عکس) 
شبيه سازي ديدار ناپولي - اينتر با لگو
واکنش مدافع ناپولي به شعارهاي نژادپرستانه
ساري: مبارزه با نژادپرستي يعني نبرد با احمق‌ها
مسي: مي‌دانستم توپ طلا را نمي‌برم
اسپالتي: اينتر و ناپولي شايسته کسب امتياز بودند
پوچتينو: سون عالي نيست، باورنکردني است
برترين سيوهاي تماشايي هاکي روي يخ در سال 2018
تهديد آنچلوتي: نژادپرستي باشد تيمم را بيرون مي‌کشم
آتش‌بازي فيروزجا در يخبندان سن پترزبورگ
50 امتياز برتر بسکتبال NBA در فصل اخير
کي روش: چيزي که ما را نکشد قوي‌تر مي‌کند
لحظات جادويي در دنياي واليبال
گل سه امتيازي مارتينز به ناپولي در دقيقه 90 بازي
خلاصه بازي واتفورد 1 - چلسي 2
خلاصه بازي اينتر 1 - ناپولي 0
اينتر 1-0 ناپولي: پيروزي بزرگ نرآتزوري در 90+1
واتفورد 1-2 چلسي: بازگشت به تاپ فور
گزيده اي از مهيج‌ترين لحظات ثبت شده در سال 2018
حمله سوريه به جام ملت‌ها با خريبين و سوما
صدرنشيني فيروزجا در دور پنجم شطرنج سريع جهان
جواب‌هاي دوگانه و جذاب کودکان فوتبالدوست
امري: مي‌توانستيم نيمه اول برايتون را شکست بدهيم
باخت ياران قلي‌زاده، برد هم‌تيمي‌هاي پورعلي
پدر و پسرهاي دنياي فوتبال
جاودانگي سولسشر با 2 برد پرگل در يونايتد
برخورد شديد بازيکن واتفورد با تيرک دروازه
بررسي متفاوت حضور خانواده‌ها در استاديوم
گفتگو با علي قرباني و همسر استقلالي و فوتبال دوستش
آغاز نيم‌فصل دوم چمپيونشيپ بدون ايراني‌ها
اوباميانگ؛ تاثير روي 30 گل در 32 بازي!
از گلزني در دربي تا برادر پرسپوليسي علي قرباني
شرايط علي قرباني در ليگ اسلواکي
ستارگان خانواده دوست دنياي فوتبال
ليورپول- سيتي- تاتنهام؛ خون و خونريزي در جزيره!
خلاصه بازي برايتون 1 - آرسنال 1
برايتون 1 - 1 آرسنال؛ بازگشت روح ونگر!
خلاصه بازي آاس رم 3 - ساسولو 1
ترکيب چلسي براي ديدار با واتفورد اعلام شد
گوارديولا روي دور ناکامي؛ باخت بيشتراز فصل قبل
سالن بدنسازي اسپاير در تسخير ستاره‌هاي تيم ملي
برترين گلهاي هفته هجدهم ليگ‌هاي اروپا 19-2018
ترکيب اصلي اينتر و ناپولي اعلام شد
شوخي به زبان انگليسي؛ از ناتينگهام به برايتون(عکس)
سولسشر: ما يونايتد هستيم و به دنبال گل‌هاي فراوان
خلاصه‌فوتسال‌بانوان‌هيئت‌فوتبال‌خراسان-استقلال‌ساري
خلاصه فوتسال بانوان پالايش نفت - دريژنو فرخ شهر
گوارديولا: مشکل داريم و بايد راه حلي پيدا کنم
خلاصه فوتسال بانوان پويندگان صنعت فجر - پارس آرا
خلاصه فوتسال بانوان دختران کوير مس - نامي نو
اتفاقات جالب تاريخ NBA به مناسبت کريسمس
کلوپ: اگر من جاي منچسترسيتي بودم ...
ملي‌پوشان کي‌روش در سالن مد کمپ اسپاير! (عکس)
ميلاد محمدي؛ همچنان خبرساز با اوت تاريخي!
مرد شماره 12 در چندنما؛ امير از پرتغال رسيد
وقتي کي‌روش ملي پوشان را سورپرايز مي‌کند
نگاهي به عملکرد ستاره نوظهور دورتموند ؛ جيدون سانچو
تازه واردها ي تمرين تيم ملي (عکس)
يوزپلنگ‌هايي که با کي‌روش دويدند (عکس)
سردار آزمون دقايقي قبل از نگراني بزرگ (عکس)
همه نوع تمرين براي رساندن جهانبخش!(عکس)
پيام نيازمند بزرگترين بازمانده فهرست تيم ملي (عکس)
نمازي: مناظره بگذاريد تا حقيقت و دروغ روشن شود
نماهايي زيبا از کمپ اسپاير (عکس)
عصبانيت بي سابقه آلگري؛ براي فوتبال ايتاليا متاسفم!
خلاصه بازي تاتنهام 5 - بورنموث 0
خلاصه بازي منچستريونايتد 3 - هادرسفيلد 1(دبل پوگبا)
خلاصه بازي لسترسيتي 2 -منچسترسيتي 1
خلاصه بازي ليورپول 4 - نيوکسل 0
لستر 2 - 1 منچسترسيتي؛ پايان روياهاي گوارديولا؟
ليورپول 4-0 نيوکاسل؛ قرمزهاي رام نشدني کلوپ
منچستر يونايتد 3 - 1 هادرسفيلد؛ شب آفتابي!
شوت ديدني پريرا؛ گل دوم لستر به منچسترسيتي
تيم ملي پيوند اعضا با پيشکسوتان استقلال بازي مي‌کند
سيلي محکم مصدوميت بر ايران، استراليا و امارات
گزارش اختصاصي از تمرين تيم ملي (05-10-97)
کريستيانو رونالدو؛ فرشته نجات يوونتوس (عکس)
خلاصه بازي آتالانتا 2 - يوونتوس 2
آتالانتا 2-2 يوونتوس؛ رونالدو، ناجي تيم ده نفره
سردار آزمون با مصدوميت زمين تمرين را ترک کرد
کليپ خاطره‌انگيز تبريک کريسمس ستارگان NBA
نوروزي: سطح دروازه‌باني فوتبال بالا رفته است
انتقال مودريچ به اينتر؟ هرگز نگو هرگز!
تداوم صدرنشيني ورامين در هفته بدون شگفتي
بازگشت به بالاي صفحه
لوگو مونوکروم ورزش سه
Facebook
Instagram
Twitter
RSS
ابزار توسعه دهندگان همکاري با ما درباره ما کارت شارژ
جداول ليگ‌ها نتايج زنده ارتباط با ما قوانين و مقررات
تمام حقوق مادي و معنوي اين سايت متعلق به ورزش سه مي‌باشد. شما مي‌توانيد از سايت ورزش سه در صورت پذيرش موافقت نامه کاربري استفاده نماييد.
جاوااسکريپت مرورگر شما غيرفعال است. براي داشتن بهترين تجربه استفاده از سايت ورزش سه، آن را فعال نماييد.
Javascript is disabled on your browser, to have the best experience of using varzesh3.com, enable it.
در حال بارگذاري...
{{#ImageUrl}}
{{/ImageUrl}}{{Title}} {{#Data}} {{#ShowProviderBadge}}
{{/ShowProviderBadge}} {{#LoadInIframe}} {{/LoadInIframe}} {{^LoadInIframe}}
{{#Title}} {{Title}}
{{/Title}} {{/LoadInIframe}}
{{/Data}} {{#HasNative}} پيشنهاد از
{{/HasNative}} {{^NoResult}} {{#Data}} {{#News.length}} اخبار {{#News}} {{#Path}}
{{Title}} {{/Path}} {{^Path}}
{{Title}} {{/Path}} {{Title}}
{{Lead}}
{{RelativeDate}}
{{/News}} {{/News.length}} {{#Videos.length}} ويديوها {{#Videos}}
{{Title}} {{Title}}
{{/Videos}} {{/Videos.length}} {{#Tags.length}} برچسب‌ها {{#Tags}} {{Title}} {{/Tags}} {{/Tags.length}} {{#Lenz.length}} تصاوير ستارگان {{#Lenz}}
{{Name}} {{/Lenz}} {{/Lenz.length}} بيشتر... {{/Data}} {{/NoResult}} {{#NoResult}} جستجوي شما نتيجه اي نداشت. لطفاً يک عبارت ديگر را جستجو نماييد.
{{/NoResult}} {{#comments}} {{avatar}}
{{Name}} {{Body}}
{{RelativeDate}}
مخالفت {{NegativePoint}} پسنديدن {{PositivePoint}} {{#isLoggedIn}} پاسخ {{/isLoggedIn}}
{{#Childs}} {{Name}} {{Body}}
{{avatar}}
{{RelativeDate}}
مخالفت {{NegativePoint}} پسنديدن {{PositivePoint}}
{{/Childs}} {{/comments}} {{#hasMore}} مشاهده ديدگاه‌هاي بيشتر
{{/hasMore}} {{#isLoggedIn}} {{avatar}}
{{userInfo.fullName}}
پست الکترونيک: {{userInfo.email}}
{{/isLoggedIn}} {{^isLoggedIn}} نام :
ايميل :
{{/isLoggedIn}} ديدگاه شما:
{{! submit button text should be different when we are replying, we use `cancelButton` in order to see if it is reply or not}} {{#cancelButton}}ارسال پاسخ{{/cancelButton}} {{^cancelButton}}ثبت ديدگاه شما{{/cancelButton}} {{#cancelButton}} انصراف {{/cancelButton}}
{{text}}
var assetsBaseUrl = `https://static2.farakav.com/varzesh3/assets`; window.socketEndPoints = ["wss://ws.farakav.com"] ; var pageAdCode = 1; var newsId = 1579219; var refUrl = document.referrer; if (isInIframe() && String(refUrl).indexOf("shahrekhabar.com")>=0) { var expireTime = new Date(); expireTime.setSeconds(expireTime.getSeconds() + 2); $.cookie(`nct`, newsId, { expires: expireTime }); window.top.location = window.location; } var isLoggedIn = false; var userInfo = null;

کد مطلب: 192986 داغ کن - کلوب دات کامارسال به فیسبوکارسال به مای اسپیسارسال به Stumble Uponارسال به Diggارسال به Deliciousارسال به Redditارسال به Google+ارسال به Google

تعداد توصیه ها:0
ارسال به ديگران چاپ با عکس

 نظرات شما
نام:
پست الکترونيک:
متن: *
Protected by FormShield
کد امنیتی: *
بانک ملت
بانک آينده
بانک سپه
پست بانک
محک
بانک گردشگري
خبر ايران