بين الملل
 
دستاوردهاي دونالد ترامپ طي دو سال رياست جمهوري
دستاوردهاي دونالد ترامپ طي دو سال رياست جمهوري
  بزرگنمايي:
چهارشنبه 3 بهمن 1397 - 10:28:53 AM

آمريکا ديگر آن کشوري نيست که حرف هاي جنون آميز رهبران ايران درباره خشونت و مرگ را تحمل کند.

دونالد ترامپ 20 ژانويه 2017 پس از اداي سوگند، رسماً به عنوان رئيس‌جمهور ايالات متحده آمريکا جانشين باراک اوباما شد. وي با 70 سال سن در آنزمان، مسن‌ترين رئيس‌جمهور لقب گرفت. دوره رياست جمهوري ترامپ جمهوري خواه 20 ژانويه 2021 به پايان مي‌رسد.

دستاوردهاي دونالد ترامپ طي دو سال رياست جمهوري
— لغو بيمه درماني دوران باراک اوباما و جايگزيني آن با يک بيمه درماني جديد که در نتيجه 24 ميليون نفر ديگر در سراسر آمريکا تا سال 2026 ميلادي بدون پوشش بيمه درماني خواهند ماند.
— بزرگ‌ترين تغيير در سيستم مالياتي آمريکا در سه دهه اخير و کاهش مالياتها
— امضاي بيش از 30 مصوبه مربوط به تغيير يا تمديد قوانين موجود
— تغييرات در بازار بورس
— بهاي پايين نفت
— کنترل تورم
— کاهش نرخ بيکاري.

نکات مهم در روابط رهبران آمريکا و ايران؛برخوردها، جدال لفظي، تهديدها
به گزارش المانيتور،حسن روحاني رئيس جمهور ايران: «جماعتي که امروز در آمريکا روي کار هستند، اگر در برابرشان تسليم شده و يک قدم به عقب برويم، تمام منافع ملت را غارت مي‌‌کنند و در اين شرايط ما نترسيده و تا آخرين قطره خون‌ در برابر آنها مي‌‌ايستيم».
آيت‌الله علي خامنه‌اي، رهبر ايران: «دونالد ترامپ، رئيس جمهوري آمريکا چهره واقعي ايالات متحده را نشان داده است.»
سخنگوي کاخ سفيد در واکنش به اظهارات رهبر ايران:« ايران اگر مواضع دولت تازه آمريکا را جدي نمي گيرد، دچار اشتباه مي شود».
حسن روحاني در واکنش به اظهارات ترامپ:«امروز هم برخي حاکمان آمريکا حرف‌هاي زيادي مي‌زنند که بي‌پايه و اساس است و تهديدات پوچ از طرف برخي از اين حاکمان، نيازي به پاسخ دادن و دهن به دهن شدن با آنها ندارد و انسجام و انتخاب مسير وحدت و ايستادگي، محکم‌ترين پاسخ به سخنان سخيف آنها خواهد بود».

خروج آمريکا از برجام
دونالد ترامپ:«من از توافق هسته اي عقب کشيدم و ايران ديگر کشور سابق نيست. برجام  «هديه‌اي بادآورده» براي رهبران ايران بود، اما مطمئنم روحاني مردي دوست داشتني است».
بهرام قاسمي سخنگوي وزارت امور خارجه ايران:«امروز هم چون ديروز و بيش از آن اعتمادي به گفتار و کردار دولتمردان آمريکا براي گفت‌وگو، آن هم از نوع آمريکايي آن وجود ندارد».

تهديدها و هشدارها
ترامپ خطاب به روحاني:«ديگر هرگز، هرگز آمريکا را تهديد نکنيد وگرنه با پيامدهايي روبرو خواهيد شد که کمتر کسي در تاريخ ديده است. ما ديگر آن کشوري نيستيم که حرف هاي جنون آميز شما درباره خشونت و مرگ را تحمل کند. حواستان جمع باشد و مراقب حرفهاي خود باشيد!»
حسن روحاني با اشاره به اقدامات آمريکا براي تحريم نفتي ايران:« با دم شير بازي نکنيد، پشيمان خواهيد شد! سرنگوني و تجزيه ايران از جمله سياست‌هاي آمريکا است».
هشدار محمد باقري رئيس ستاد کل نيروهاي مسلح:«مراکز استقرار آمريکا در دسترس قدرت دفاعي ايران است».

ترامپ و ايران
به گزارش يورونيوز ،دونالد ترامپ، رئيس جمهوري آمريکا در خصوص خطر ايران براي امنيت جهان:« ايران تحت کنترل يک رژيم متعصب است که قدرت را در سال 1979 تصاحب کرد. رژيم افراطي ثروت يکي از قديمي ترين و پرطراوت ترين ملتهاي دنيا را تاراج کرده و مرگ، نابودي و هرج و مرج را در سراسر دنيا گسترده است.
دولت ايران يک ديکتاتوري فاسد را در پشت يک پوشش کاذب دموکراسي پنهان و يک کشور ثروتمند با تاريخ و فرهنگي غني را به کشوري سرکش با اقتصادي ضعيف تبديل کرده است که صادرات اصلي‌اش خشونت، خونريزي و هرج و مرج است. قربانيان طولاني مدت رهبران ايران، در واقع مردم اين کشور هستند. ايران به جاي استفاده از منابع خود براي بهبود زندگي ايرانيان، درآمدهاي نفتي‌اش را صرف تامين مالي حزب الله و ديگر تروريستهايي مي کند که مسلمانان بي‌گناه را مي کشند و به همسايگان صلح طلب عرب و اسرائيل حمله مي کنند.
زمان آن فرا رسيده است که تمام جهان به ما بپيوندد و بخواهد که دولت ايران به مرگ و تخريب پايان دهد. زمان آن است که اين رژيم همه آمريکايي‌ها و شهروندان ديگر ملتها را که ناعادلانه بازداشت شده اند، آزاد کند. فراتر از همه، دولت ايران بايد حمايت از تروريستها را متوقف کند و خدمت به مردمش و احترام به حق حاکميت همسايگان را آغاز کند. همه مي دانند مردم خوب ايران، تغيير مي خواهند و رهبران اين کشور از مردم ايران بيش از قدرت نظامي عظيم ايالات متحده آمريکا مي ترسند. به همين دليل رژيم دسترسي به اينترنت را محدود و ديش‌هاي ماهواره را جمع آوري کرده و به معترضات دانشجوي غيرمسلح، تيراندازي و اصلاح طلبان سياسي را زنداني مي کند.
ثروتي که متعلق به مردم ايران است، صرف تقويت ديکتاتوري بشار اسد، تشديد جنگ داخلي در يمن و تضعيف صلح در سراسر خاورميانه مي شود. ما نمي توانيم اجازه دهيم که يک رژيم قاتل همزمان با ساخت موشکهاي خطرناک به فعاليتهاي بي‌ثبات کننده خود ادامه دهد و ما نمي توانيم توافقي را بپذيريم که پوشش لازم را براي نهايي کردن برنامه هسته‌اي فراهم مي آورد. توافق با ايران يکي از بدترين و يکجانبه‌ترين معاملاتي است که تا کنون ايالات متحده آمريکا در آن وارد شده است. صادقانه بگويم، اين توافق براي ايالات متحده آمريکا خجالت آور است و فکر نمي کنم که هنوز حرف آخر در اين باره زده شده باشد.
سران ايران از آشوب‌ها در منطقه حمايت مي‌کنند و به حقوق کشورها احترام نمي‌گذارند. آنها آشوب و ناآرامي را در خاورميانه و فراتر از آن به راه انداخته‌اند. مردم ايران از اوضاع اقتصادي خود ناراضي هستند. اين امر بدي است. مردم ايران بهاي طرح‌هاي توسعه طلبانه نظام خود را مي‌پردازند. توافق هسته‌اي پول زيادي را به خزانه آنها سرازير کرد و در يک سال نزديک به 40 درصد عايدات آنها رشد کرد و اين بودجه هنگفت خرج موشک‌هاي با قابليت حمل کلاهک‌هاي هسته‌اي، تروريسم و ايجاد ويراني در ديگر نقاط جهان مثل سوريه و يمن شد. مقامات ايران ميليون‌ها دلار از خزانه عمومي کشور خود را براي حمايت از جنگ و گسترش آن در ديگر نقاط جهان به سرقت بردند. کشورهاي زيادي در خاورميانه از تصميم من براي خارج کردن آمريکا از توافق هسته‌اي افتضاح آميز با ايران به شدت حمايت کردند. ما با خروج از آن توافق در دو مرحله کار براي مقابله با اين اقدام برهم زننده امنيت جهان را آغاز کرديم و مکانيزم‌هايي براي توقف فروش نفت ايران ايجاد کرديم. ايالات متحده نمي‌تواند اجازه دهد که يک کشور حامي تروريسم به اقدامات خود براي ناامن کردن جهان ادامه دهد. ما نمي‌توانيم اجازه دهيم کساني که مرگ بر آمريکا را فرياد مي‌زنند و به دنبال نابودي اسرائيل هستند، هر کاري که مي‌خواهند بکنند و خطرناک‌ترين تسليحات نظامي جهان را در اختيار داشته باشند.
حکومت در ايران همچنين مبلغ 1/7 ميليارد دلار از  حل و فصل يک دعوي از ايالات متحده دريافت کرد که بخش اعظم آن عملا در هواپيمايي گذاشته شد و به ايران فرستاده شد. تصور ايراني هاي منتظر در فرودگاه براي دريافت آن همه پول نقد که از هواپيما خارج مي کردند، جالب است. در حيرت هستم آن پول ها کجا رفت؟»

واکنش رئيس جمهور ايران
حسن روحاني رئيس جمهور ايران:« دونالد ترامپ بايد از مردم ايران عذرخواهي کند. اتهامات آمريکا چيز تازه اي نيست. در مورد تروريسم چه کساني القاعده و طالبان را ايجاد کردند و از داعش حمايت کردند؟ چه کساني نفت غصبي و اشياي عتيقه عراق را از داعش خريداري کردند و چه کساني ايستادند و شهرهاي سوريه و عراق را آزاد کردند؟
رئيس جمهور آمريکا به مردم ايران توهين کرده و در درجه اول بايد از مردم ايران عذرخواهي کند».

جدال لفظي بر سر ديدار دو رئيس جمهور
به گزارش يورو نيوز،حسن روحاني رئيس جمهور ايران:«به جاي حرف، صداقت و جديت لازم است. ترامپ دو سال است که پيگير ديدار است. اين ملاقات بايد زماني انجام شود که واقعا به نفع دو ملت و دو کشور باشد. به طور طبيعي اگر کسي مايل به ديدار و گفتگو و پيشرفت در رابطه است، آن فرد از ابزار تحريم و تهديد استفاده نمي کند و همه قدرتش را عليه يک کشور ديگر به کار نمي گيرد.
کاخ سفيد دشمني خود را عليه ايرانيان علني ساخت و با صدور فرمان مهاجرتي مبني بر منع صدور رواديد براي شهروندان ايران، مانع رفت وآمدهاي آنها به خاک ايالات متحده شد.
رهبران ايران مي‌پرسند:«فرض کنيد با ترامپ مذاکره و توافق کرديم. چه تضميني براي عدم لغو اين توافق همه جانبه توسط رئيس جمهور بعدي يا کنگره‌هاي آينده وجود دارد؟ اين مشکل اساسي ايران براي هرگونه مذاکره‌اي است. لغو توافق‌هاي بين المللي روساي جمهور قبلي، توسط روساي جمهور بعدي، در آمريکا امري عادي است.
اعضاي دولت ترامپ و مسأله اي به نام ايران
— مايک پنس: «امروز مردم ايران بار ديگر براي آزادي به پا خواسته ‌اند و آمريکا تحت رهبري پرزيدنت ترامپ، کنار آنها ايستاده است. اين بار ما ساکت نخواهيم نشست. مردم خوب ايران خواهان تغيير هستند و به جز قدرت عظيم ارتش آمريکا، مردم ايران مهمترين چيزي هستند که رژيم ايران از آن مي‌ترسد».
—  مايک پمپئو: «نابودي تاسيسات هسته‌اي ايران آسانتر از مذاکره با تهران است و فقط 2 هزار حمله هوايي لازم دارد. ايران از سوي چيزي که بيشتر به مافيا شباهت دارد تا يک دولت، اداره مي‌ شود».
جان بولتون:«سياست ايالات متحده بايد سرنگوني جمهوري اسلامي قبل از 40 سالگي اش باشد».
نيکي هيلي:«ايران مشروعيت خود را از راه لفاظي کسب کرده است. ايران بدجوري سر به سر رئيس جمهور گذاشته است».

ترامپ و تغيير رژيم در ايران
به گزارش بلومبرگ،دولت ترامپ مي‌خواهد رژيم ايران را سرنگون کند، ولي‌ براي اين کار آمريکا نياز به خدمت سربازي اجباري دارد، نه يک ارتش داوطلب،زيرا تعداد نيروي لازم براي اين اقدام بسيار زياد خواهد بود.علاوه بر اين، موانع جغرافيايي هم به زيان آمريکا است.
بمباران هوايي و حملات موشکي از طريق زيردريايي‌ها مي‌تواند به نابودي ايران و کليه زيرساخت آن منتهي شود، اما به تغيير رژيم نمي‌انجامد. تغيير رژيم نيازمند نيروي زميني است. اگر آمريکا بخواهد از نيروهاي آمريکايي به عنوان نيروي زميني براي حمله نظامي به ايران استفاده کند، چاره‌اي جز فراخوان اجباري براي جنگ ندارد و اين با ذائقه آمريکايي‌ها چندان سازگار نيست.
هدف از وضع تحريم ها عليه ايران، بالا بردن نارضايتي و شورش در جامعه است. اما چند دهه اخير نشان داده است که اين نوع فشارها نيز چندان کارگر نيستند.
نهايتا اينکه ترامپ يک معامله گر و استاد هنر معامله است. او عاشق معامله‌هاي بزرگ است. او براي دستيابي به معامله هاي بزرگتر، توافق‌هاي بزرگ دولت‌هاي قبلي آمريکا با جهان را برهم  مي زند. معامله ايراني هم يکي از مهمترين معامله هايي ‌است که او به آن دست زده است.
به گزارش موسسه گالوپ، محبوبيت چهره رهبري آمريکا از زماني که ترامپ به دفتر رياست جمهوري اين کشور رفته است در مقايسه با زماني که باراک اوباما اين دفتر را ترک کرد، 18 درصد کاهش پيدا کرده است. خنده حضار در مجمع عمومي سارمان ملل متحد به سخنان دونالد ترامپ رئيس جمهور آمريکا که عملکرد خود را بهتر از عملکرد تمام روساي جمهوري قبلي آمريکا دانست، بشکل بسيار گويا و روشن نشان داد که دونالد ترامپ تا چه حد در انجام وظايفش به عنوان رياست جمهوري ايالات متحده موفق بوده است!

کد مطلب: 194000 داغ کن - کلوب دات کامارسال به فیسبوکارسال به مای اسپیسارسال به Stumble Uponارسال به Diggارسال به Deliciousارسال به Redditارسال به Google+ارسال به Google

تعداد توصیه ها:0
ارسال به ديگران چاپ با عکس

 نظرات شما
نام:
پست الکترونيک:
متن: *
Protected by FormShield
کد امنیتی: *
بانک ملت
بانک آينده
بانک سپه
پست بانک
محک
بانک گردشگري
خبر ايران