ورزشي
 
تولد دوباره اميرقلعه نويي(يادداشت)
تولد دوباره اميرقلعه نويي(يادداشت)
  بزرگنمايي:
سه شنبه 17 بهمن 1396 - 20:59:06

آرمان ايرانيان -
به گزارش آرمان ايرانيان به نقل از ورزش 3 ، اگر در آن دسته از دوستداران فوتبال هستيد که سياق مربيگري امير قلعه‌نويي را نمي‌پسنديد، بازي ذوب آهن - استقلال يکي از روزهايي بود که مي‌توانستيد تجديد نظر کنيد. فرصتي براي اينکه بدانيد او تمام نمي‌شود و براي نفي او نشانه‌هاي پيشين هميشه کارآيي خود را از دست مي‌دهند. چيزي در چنته دارد که هميشه بازي را عوض مي‌کند، برمي‌گردد و داستان تازه‌اي مي‌نويسد.
امير قلعه‌نويي که با موضع‌گيري‌هاي اخيرش و طرح انتقادات سياسي و اجتماعي، به نيکي کوشش کرد تا شفاف‌تر از سلبريتي‌ها موضع بگيرد، براي پس گرفتن جايگاهش در مربيگري وابسته به اين موضع‌گيري‌ها نيست. او وسط زمين فوتبال، به فوتبال برگشته و تيمش را به رتبه دوم ليگ برتر آورده، جايگاهي که ذوب‌آهن بعد از فصل 89 - 88 هرگز به دست نياورده بود. براي ذوب آهن آنچه اين عنوان تازه را جذاب‌تر مي‌کند، گذر از روزهاي سخت با امير قلعه‌نويي است. قلعه‌نويي تمام تجربه‌اش را به کار گرفت تا با ذوب‌آهن به روزهاي خوب برسد و در کنفرانس پس از بازي اين شعر را زمزمه کند: موي سپيد را فلکم رايگان نداد / اين رشته را به نقد جواني خريده‌ام.
قلعه‌نويي از چهره‌هاي موثر مربيگري در تاريخ فوتبال ايران است، سال‌هايي را با استقلال به اوج رسيد که بدون آن جام‌ها استقلال قابل تصور نيست. او در استقلال نقشي بزرگ را روي نيمکت ايفا کرد، نقشي که ديگران با ادعاها و اداهاي بسيار در استقلال براي تکرارش ناکام بودند. فراموش نکنيم که قلعه‌نويي در سه سال اول حضورش در استقلال چقدر کوشش کرد تا بتواند پروژه‌اش را به سرانجام برساند و فرصتي شبيه به همين را مربي ديگري از نسل تازه در استقلال به باد داد. قلعه‌نويي شايد استقلال را با ناکامي ترک کرده باشد اما او هر بار نشان داده که بعد از جدايي‌اش از استقلال به تيم ديگري مي‌رود و مثل يک مربي جوان پي اثبات موفقيت‌هاي تازه مي‌دود و راه را براي بازگشت هموار مي‌کند. اين انگيزه براي مربيگري و اين هياهو و اشتياق از او مربي برنده‌اي ساخته است. تيغ قلعه‌نويي هنوز مي‌برد و مخالفانش هم شايد ديگر پذيرفته‌اند که انتقاد از او با طرح اينکه مربيگري‌اش سنتي است، بيشتر به يک شوخي يا اطوار شباهت دارد و حتي مخالفانش هم به اين انتقاد دستمالي شده پناه نمي‌برند.
قلعه‌نويي تمام نمي‌شود. او داستان تازه‌اي نوشته و نشان مي‌دهد که قصه‌اش جذابيت کافي براي ادامه و خوانده شدن دارد. ذوب‌آهني که بازنده ليگ در ساليان اخير بود و تکرار نايب قهرماني‌هاي دهه هشتاد هم برايش رويا شده بود، دوباره جان گرفته و مي‌تواند در اصفهان تيم اول شهر باشد. امير قلعه‌نويي در ذوب‌آهن روزهاي تلخ را پشت سر گذاشت تا بازي را به دست خود عوض کند و ديروز را ببيند، روزي که بايد به او حق بدهيم چند طعنه هم به وينفرد شفر بزند.
فرشاد کاس نژاد

کد مطلب: 75972 داغ کن - کلوب دات کامارسال به فیسبوکارسال به مای اسپیسارسال به Stumble Uponارسال به Diggارسال به Deliciousارسال به Redditارسال به Google+ارسال به Google

تعداد توصیه ها:0
ارسال به ديگران چاپ با عکس

 نظرات شما
نام:
پست الکترونيک:
متن: *
Protected by FormShield
کد امنیتی: *
بانک ملت
بانک آينده
بانک سپه
پست بانک
محک
بانک گردشگري
خبر ايران