ورزشي
 
آمار و ارقام جالب توجه مراکش
آمار و ارقام جالب توجه مراکش
  بزرگنمايي:
سه شنبه 17 بهمن 1396 - 20:59:18

آرمان ايرانيان -
به گزارش آرمان ايرانيان به نقل از ورزش 3، تيم ملي در جام جهاني روسيه با سه تيم مراکش، پرتغال و اسپانيا همگروه است و بر اين اساس، سايت فدراسيون فوتبال به بررسي شرايط مراکش به عنوان اولين حريف شاگردان کارلوس کي‌روش در اين رقابت‌ها پرداخته است.
تيم ملي فوتبال مراکش که بر اساس قرعه‌کشي انجام شده، نخستين حريف تيم ملي ايران در جام جهاني 2018 روسيه خواهد، بدون ترديد يکي از قوي‌ترين تيم‌هاي آفريقايي حاضر در جام جهاني روسيه به شمار مي‌آيد.
اين تيم در مرحله انتخابي جام جهاني در منطقه آفريقا در همگروهي با ساحل عاج، در کنار تونس و سنگال تنها تيم آفريقايي بي شکست رقابت‌هاي انتخابي بود اما نکته مهمتر درباره مراکش بسته ماندن دروازه اين تيم در شش بازي مرحله انتخابي بود؛ رکوردي که در ميان دوازده تيم آفريقايي حاضر در اين مرحله تنها به اين تيم اختصاص داشت.
در فهرست 41 نفره‌اي که در 12 ماه اخير پاي ثابت فهرست هروه رنارد در تيم ملي مراکش بوده‌اند 26 بازيکن اين تيم در ليگ‌هاي اسپانيا، ايتاليا، آلمان، انگليس، فرانسه و هلند بازي مي‌کنند. 5 نفر از اين فهرست در ليگ مراکش حاضرند و 10 بازيکن باقي مانده در ليگ‌هاي ترکيه، يونان، بلژيک، امارات و قطر حضور دارند.
مهدي بن عطيه کاپيتان تيم ملي مراکش هم سرشناس‌ترين بازيکن اين تيم به حساب مي‌آيد که در تيم يوونتوس بازي مي‌کند.
اين تيم در اسفند 96 و فروردين 97 دو بازي دوستانه با تيم‌هاي صربستان و ازبکستان خواهد داشت اما بازيکنان داخلي مراکش در جام ملت‌هاي آفريقا که يکشنبه شب به پايان رسيد، توانستند با انجام شش بازي (5 برد، يک تساوي و بدون باخت) به قهرماني در اين مسابقات برسند. نکته جالب اينکه مراکش مانند حضور در مرحله انتخابي جام جهاني در دفاع عملکرد کم اشتباهي از خود ارائه کرد و در مجموع اين شش بازي تنها دو گل دريافت کرد.
نکاتي درباره حريف تيم ملي ايران در اولين بازي جام جهاني:
-مراکش نخستين تيم آفريقايي است که در جام جهاني (1986) به پيروزي رسيده است.
-اين تيم در بين تيم‌هاي آفريقايي نخستين تيمي است که با موفقيت در جام جهاني 1986 توانست از مرحله گروهي صعود کند.
-اين تيم پنج بار در جام‌هاي جهاني مختلف شرکت کرده است.
-از خرداد گذشته تاکنون تيم مراکش در هيچ ديداري شکست نخورده است.
-اين تيم با قهرماني در جام ملتهاي آفريقا که با حضور بازيکنان داخلي کشورهاي آفريقايي برگزار شد، به عنوان قهرمان قاره سياه پاي به جام جهاني روسيه مي‌گذارد تا در کنار ايران (بهترين تيم آسيا)، پرتغال (قهرمان اروپا) و اسپانيا (قهرمان جام جهاني 2010) تکميل کننده گروه "قهرمانان" باشد.

کد مطلب: 75974 داغ کن - کلوب دات کامارسال به فیسبوکارسال به مای اسپیسارسال به Stumble Uponارسال به Diggارسال به Deliciousارسال به Redditارسال به Google+ارسال به Google

تعداد توصیه ها:0
ارسال به ديگران چاپ با عکس

 نظرات شما
نام:
پست الکترونيک:
متن: *
Protected by FormShield
کد امنیتی: *
بانک ملت
بانک آينده
بانک سپه
پست بانک
محک
بانک گردشگري
خبر ايران