اجتماعي
 
کشيدن حتي يک نخ سيگار در روز براي قلب مضر است
کشيدن حتي يک نخ سيگار در روز براي قلب مضر است
  بزرگنمايي:
چهارشنبه 18 بهمن 1396 - 04:41:23

آرمان ايرانيان - به گزارش آرمان ايرانيان، سيگاري‌ها در معرض فزاينده خطر ابتلا به بيماري‌هاي قلبي هستند با اين حال برخي از افراد تصور مي‌کنند که کشيدن يک نخ سيگار در روز براي سلامت قلب بي ضرر است در صورتي که شواهد پزشکي تاييد مي‌کند که مصرف روزانه حتي يک نخ سيگار هم بيش از آنچه تصور مي‌شود به قلب آسيب مي‌زند.
بررسي‌ها نشان مي‌دهد بيماري‌هاي قلبي – عروقي بيشترين عامل مرگ و مير در ميان مصرف کنندگان سيگار است و عامل حدود 48 درصد مرگ و ميرهاي زودهنگام مرتبط با سيگار است.
افزايش موارد ابتلا به بيماري قلبي به فاکتورهاي متعددي از جمله سن، شاخص توده بدني، فشار خون، ديابت و مصرف سيگار بستگي دارد. سيگار باعث مي‌شود ضربان قلب تندتر شده و فشار خون بالا رود. همچنين تمامي مواد سمي موجود در دود سيگار به رگ‌هاي خون آسيب مي‌زند.
به گزارش ان‌دي‌تي‌وي، در اين مطالعه ارتباط بين مصرف سيگار و ابتلا به بيماري قلبي در ميليون‌ها فرد سالم مورد بررسي قرار گرفت. متخصصان مشاهده کردند مصرف روزانه يک نخ سيگار در روز در مقايسه با عدم مصرف اين ماده دخاني خطرات فزآينده‌اي را متوجه سلامت قلب مي‌کند.
انتهاي پيام

برچسب ها: سيگار - قلب
کد مطلب: 76007 داغ کن - کلوب دات کامارسال به فیسبوکارسال به مای اسپیسارسال به Stumble Uponارسال به Diggارسال به Deliciousارسال به Redditارسال به Google+ارسال به Google

تعداد توصیه ها:0
ارسال به ديگران چاپ با عکس

 نظرات شما
نام:
پست الکترونيک:
متن: *
Protected by FormShield
کد امنیتی: *
بانک ملت
بانک آينده
بانک سپه
پست بانک
محک
بانک گردشگري
خبر ايران