اجتماعي
 
يک عضو کميسيون شوراها:
کاهش بودجه توسعه متروي کلانشهرها باعث افزايش ترافيک و آلودگي هوا مي‌شود
کاهش بودجه توسعه متروي کلانشهرها باعث افزايش ترافيک و آلودگي هوا مي‌شود
  بزرگنمايي:
چهارشنبه 18 بهمن 1396 - 07:37:17

آرمان ايرانيان - سيدحميدرضا کاظمي در گفت‌وگو با آرمان ايرانيان درباره کاهش بودجه 50 درصدي توسعه متروي کلان‌شهرها براي سال 97 از سوي دولت بيان کرد: با توجه به اينکه مترو يکي از ناوگان‌هاي مهم حمل و نقل عمومي است، قطعا بر روي موضوعات مختلف از جمله بحث آلودگي هوا و ترافيک اثرگذار است و هرچه بودجه بيشتري در نظر گرفته شود، مي‌تواند منجر به آرامش و سلامت شهر شود.
وي در ادامه گفت: کاهش بودجه توسعه متروي کلانشهرها منجر به کاهش خدمات آن مي‌شود که در نهايت فشارش بر مردم وارد مي‌شود و اين امر يقينا باعث افرايش ترافيک و آلودگي هوا مي‌شود.
نماينده مردم پلدختر در مجلس با بيان اينکه مجلس مصمم است که به حمل و نقل عمومي کمک کند، گفت: راهکار اصلي اين است که بايد منبع درآمدي در نظر گرفته شود. اين درآمد مي‌توانست از حامل‌هاي انرژي تامين شود به اين صورت که بخشي از درآمد حامل‌هاي انرژي را صرفه جويي کرد و در حمل و نقل عمومي مصرف کرد، اما باتوجه به فضاي اقتصادي کشور، شرايط براي اين امر مناسب نيست چراکه اگر قيمت حامل‌هاي انرژي افزايش يابد يقينا بر روي اقتصاد کل کشور تاثير مي‌گذارد. لذا بر روي اين منبع هم نمي‌شود تکيه کرد. بنابراين مجلس و دولت بايد با همفکري با يکديگر راهکاري را براي توجه بيشتر به بحث حمل و نقل عمومي پيدا کنند. چراکه حمل و نقل عمومي مي‌تواند بر روي کاهش ترافيک داخل شهر و همچنين کاهش آلودگي هوا تاثيرگذار باشد.
کاظمي تصريح کرد: قطعا با گسترش مترو در زمان نيز صرفه جويي مي‌شود و فراهم کردن رفاه و آسايش مردم وظيفه همه ماست.
انتهاي پيام

کد مطلب: 76008 داغ کن - کلوب دات کامارسال به فیسبوکارسال به مای اسپیسارسال به Stumble Uponارسال به Diggارسال به Deliciousارسال به Redditارسال به Google+ارسال به Google

تعداد توصیه ها:0
ارسال به ديگران چاپ با عکس

 نظرات شما
نام:
پست الکترونيک:
متن: *
Protected by FormShield
کد امنیتی: *
بانک ملت
بانک آينده
بانک سپه
پست بانک
محک
بانک گردشگري
خبر ايران