سياسي
 
افرادي که نسخه ذلت براي ملت مي‌نويسند، يا بيشعورند يا مزدور
افرادي که نسخه ذلت براي ملت مي‌نويسند، يا بيشعورند يا مزدور
  بزرگنمايي:
چهارشنبه 18 بهمن 1396 - 16:38:06


آرمان ايرانيان-عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام ­تصريح کرد: کساني که براي ملت ايران نسخه وطني ذلت مي‌نويسند، يا شعورشان نمي‌رسد يا تظاهر مي‌کنند يا مزدورند.
به گزارش آرمان ايرانيان،­ علي اکبر ولايتي در مراسم نکوداشت دهه مبارکه فجر در سازمان بازرسي کل کشور، با تبيين اهداف و عملکرد انقلاب اسلامي گفت: انقلاب اسلامي در کشوري رخ داد که طولاني‌ترين تاريخ فرهنگ و تمدن را در تاريخ بشر دارد و بي دليل نيست که در کشور ما چنين انقلابي روي داد، چون چنين رويدادي در کشورهاي مشابه يا روي نمي‌دهد يا اگر چنين رخدادي اتفاق بيفتد ناکام مي‌ماند.
وي افزود: نمونه اش بيداري اسلامي و تحولات آن در شمال افريقا بود که همه ديديم چه رخدادي روي داد، اما نتوانستند و ­آنچه به وجود آوردند، مهم بود، اما مهم‌تر نگهداري از آن است، پس انقلاب مهم اما نگهداري از آن مهم‌تر است.
ولايتي با مقايسه انقلاب اسلامي با ديگر انقلاب‌هاي معاصر به ويژه انقلاب روسيه و انقلاب کبير فرانسه تصريح کرد: فرانسويان قبل از انقلاب مستعمره نداشتند، اما از دوران ناپلئون به استعمار ديگر ملت‌ها پرداختند،­ پس بر­ما منت نگذارند که انقلاب موفق ليبراليستي­­ داشتند، البته آنان شر لويي شانزدهم را از سر مردمشان برداشتند­­، اما کشورهاي شمال افريقا را تحت استعمار درآوردند.
وي گفت: انقلاب اسلامي ايران يگانه انقلاب غيرغربي معاصر بود و ديگر انقلاب‌ها حتي در شرق آسيا چپي بودند و هيچ يک به نتيجه نرسيدند اما انقلاب اسلامي ما به طور کامل به نتيجه رسيد و اکنون سابقه چهل ساله دارد.
عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام تاکيد کرد: نماينده اسبق امريکا در سازمان ملل با حسرت گفته است، نبايد بگذاريم انقلاب اسلامي ايران­ به چهل سالگي برسد، اما به کوري چشم او نه فقط به چهل سالگي­ ­که به صدسالگي خواهد رسيد، زيرا انقلاب ما دفعي نبود، بلکه ريشه اش در ملي شدن صنعت نفت، مشروطه، تحريم تنباکو، جنگ با روس‌ها و­ تا عمق تاريخ است.­
ولايتي با اشاره به سابقه تاريخي ملت ايران در پذيرش دين مبين اسلام افزود: ايرانيان بني اميه و بني عباس را ساقط کردند و تفکر وهابي را نيز ساقط مي‌کنند.
وي با تبيين سوابق ضداستعماري ملت ايران به ويژه نقش منحصربه فرد علماي اسلام در حفظ استقلال ايران­ گفت: جوانان قدر مردم سالاري ديني در کشورمان را بدانند زيرا همه مسئولان کشورمان مستقيم و غيرمستقيم با راي مردم انتخاب مي‌شوند.
ولايتي با اشاره به تشريفاتي بودن انتخابات در دوره پهلوي و انتصابي بودن نمايندگان مجلس قبل از انقلاب افزود: به عنوان نمونه مصداق زاده مدير مسئول وقت کيهان را به عنوان گزينه پيشنهادي براي نمايندگي مردم بندرعباس در مجلس به محمدرضا شاه پيشنهاد کردند اما او با رد اين گزينه گفت «انگليسي‌ها فرد ديگري را براي آن حوزه نمايندگي­ معرفي کرده اند، پس مصداق زاده را براي شهر ديگري منصوب کنيد».
وي اضافه کرد: اين وضع انتخابات مجلس شوراي ملي بود تا معلوم شود تفاوت جمهوري اسلامي با حکومت‌هاي قبل چيست.
عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت: پس از پيروزي انقلاب اسلامي، سران سلطه تلاش کردند اگر نمي‌توانند انقلاب را شکست دهند، لااقل آن را در مرزهايش محصور کنند و با تحريک صدام زمينه جنگ تحميلي و تجاوز به کشورمان را فراهم کردند­
ولايتي گفت:­ زماني امام (ره) از صدور انقلاب سخن مي‌گفت و دولت موقت اعلام کرد ما نمي‌خواهيم انقلاب را صادر کنيم که امام (ره) در پاسخ فرمودند اينها فکر مي‌کنند صدور انقلاب با سلاح است در حالي که صدور انقلاب، اقدامي فرهنگي است و انقلاب اسلامي صادر شده است.
وي با اشاره به تاثير انقلاب اسلامي ايران بر ديگر ملت‌هاي مسلمان در قالب بيداري اسلامي تصريح کرد: اين روزها برخي مي‌گويند چرا ما با وجود مشکلات اقتصادي به مسائل عراق و سوريه مي‌پردازيم که اين اغلب از روي کم توجهي است. امريکايي‌ها که از نيم کره غربي­ به خليج فارس آمدند و ناوگان پنجم دريايي شان را در بحرين مستقر کرده اند، در پاسخ به اين اقدام مي‌گويند در پي منافع ملي شان هستند، با اين حال امريکايي‌ها به ما مي‌گويند شما در منطقه چه مي‌کنيد؟ اين چه حرف زوري است؟ شما در منطقه ما چه مي‌کنيد؟­
عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت: مگر مي‌شود خانه‌هاي همسايه در آتش بسوزند و ما در خانه بنشينيم و بگوييم به ما چه ارتباطي دارد؟ آيا مي‌توانيم انتظار داشته باشيم که آتش به خانه ما سرايت نکند؟ آيا اين عقلاني است؟ مگر مي‌شود به مسائل عراق بي توجه بود؟­
ولايتي افزود: اياد علاوي که ظاهرا شيعه، اما بعثي­ ­است، در قدرت حضور داشت که اگر حضورش ادامه مي‌يافت، مانند صدام مي‌شد، اما وقتي فردي مانند العبادي در قدرت باشد دوست ماست و صلح حاکم مي‌شود.
وي با اشاره به موضوع برگزاري همه پرسي در منطقه کردستان عراق گفت: روز برگزاري رفراندوم در اين منطقه، پرچم رژيم صهيونيستي را در اربيل بلند کردند که بي سابقه بود و در طول تاريخ اشغال فلسطين هيچ قوميتي از مسلمانان تظاهر به فسق نکرده بود، اما حاکمان اربيل چنين کردند و اگر اين توطئه به ثمر مي‌رسيد، نيروها و تسهيلات رژيم صهيونيستي در مرزهاي ما مستقر­ مي‌شدند.
ولايتي تصريح کرد: کساني که­ نسخه وطني ذلت براي ملت مي‌نويسند، يا شعورشان نمي‌رسد يا تظاهر مي‌کنند يا مزدورند؛ زيرا اگر اين اتفاق آنجا مي‌افتاد به آن منطقه محدود نمي‌ماند، بلکه با توطئه صهيونيست‌ها به ساير مناطق کردي سرايت مي‌کرد که در آن صورت آيا تماميت ارضي ما مصون مي‌ماند؟­
عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام تاکيد کرد: پيشگيري در حفظ امنيت کشور اقدامي اساسي است، به فرموده حضرت علي (ع) هيچ مردمي ذليل نشدند مگر آنکه در خانه نشستند تا دشمن سراغشان آمد، هزينه اي که براي جلوگيري از نفوذ دشمن مي‌پردازيم، بسيار کمتر و مؤثرتر از مقابله با دشمن در درون کشور است.
وي گفت:­ بايد به اين موضوع توجه داشت جايگاه هر کشوري در دنيا به نسبت قدرتش ارزيابي مي‌شود، اکنون دشمنان ما تصديق مي‌کنند که ما قدرت اول منطقه هستيم که اين از زمان حاکميت صفوي بي سابقه است.
ولايتي با اشاره به نفوذ منطقه اي و بين المللي جمهوري اسلامي ايران تصريح کرد: اگر غير از اين عمل کنيم از بين خواهيم رفت که البته اينچنين نخواهد شد زيرا جمهوري اسلامي مبتني بر خواست مردم حکومت مي‌کند و اگر ملت گاهي اعتراض دارد و مي‌بيند دشمن سوءاستفاده مي‌کنند وارد عرصه مي‌شود و از نظام دفاع مي‌کند، پس کساني که اميدوارند شاهزاده اي از خاندان پهلوي يا قاجار در ايران حاکم شود آرزويشان را به گور مي‌برند.

کد مطلب: 76260 داغ کن - کلوب دات کامارسال به فیسبوکارسال به مای اسپیسارسال به Stumble Uponارسال به Diggارسال به Deliciousارسال به Redditارسال به Google+ارسال به Google

تعداد توصیه ها:0
ارسال به ديگران چاپ با عکس

 نظرات شما
نام:
پست الکترونيک:
متن: *
Protected by FormShield
کد امنیتی: *
بانک ملت
بانک آينده
بانک سپه
پست بانک
محک
بانک گردشگري
خبر ايران