اقتصادي
 
توضيحات ديوان عدالت اداري در خصوص خبر کاهش تعرفه واردات خودرو
توضيحات ديوان عدالت اداري در خصوص خبر کاهش تعرفه واردات خودرو
  بزرگنمايي:
چهارشنبه 18 بهمن 1396 - 5:01:30 PM

آرمان ايرانيان-مديرکل حوزه رياست ديوان عدالت اداري با بيان توضيحاتي در رابطه با خبر منتشر شده مبني بر ابطال مصوبه هيات دولت توسط ديوان عدالت اداري و کاهش تعرفه واردات خودرو گفت: اين خبر صرفا دستور موقت بوده است و ديوان تصميم نهايي را در مورد آن اتخاذ نکرده است.
به گزارش آرمان ايرانيان، محسن قايمي نسب مديرکل حوزه رياست ديوان عدالت اداري در گفت‌وگويي در خصوص خبر منتشر شده مبني بر ابطال مصوبه هيات دولت توسط ديوان عدالت اداري و کاهش تعرفه واردات خودرو اظهار کرد: دستور موقت همانطور که از نامش مشخص است به معني دستور موقت است و اين به منزله تصميم نهايي ديوان نيست.
وي افزود: موضوع رسيدگي به مصوبه هيات وزيران بر اساس ماده 84 قانون آيين دادرسي ديوان عدالت اداري در صلاحيت هيات عمومي ديوان است. هيات عمومي هنوز در مورد اين موضوع تصميمي نگرفته است اما چون شاکي همراه با شکايتي که داشته از اين مصوبه تقاضاي دستور موقت توقف هم کرده است؛ لذا طبق قانون به يکي از شعب ديوان عدالت اداري ارجاع شده و قاضي محترم آن شعبه دستور موقت صادر کرده و دستور موقت به معناي  تصميم نهايي نيست بلکه به معناي توقف تا تصميم نهايي است.
مديرکل حوزه رياست ديوان عدالت اداري خاطر نشان کرد: تصميم نهايي به عهده هيات عمومي ديوان عدالت اداري است که آن هم تشريفات خاص خود را دارد. ابتدا در هيات هاي تخصصي مرکب از 15 نفر از قضات عالي رتبه بررسي مي شود و در صورت  نياز راي کارشناسان و متخصصان اتخاذ  و تصميم گرفته مي شود و اين تصميم و نظريه هيات تخصصي به هيات عمومي ديوان ارجاع مي شود و در صحن علني با سازوکار قانوني که وجود دارد سخنان مخالفين، موافق، شاکي و دستگاه مورد شکايت استماع مي شود و در نهايت تصميم نهايي گرفته مي شود.

برچسب ها: واردات خودرو
کد مطلب: 76347 داغ کن - کلوب دات کامارسال به فیسبوکارسال به مای اسپیسارسال به Stumble Uponارسال به Diggارسال به Deliciousارسال به Redditارسال به Google+ارسال به Google

تعداد توصیه ها:0
ارسال به ديگران چاپ با عکس

 نظرات شما
نام:
پست الکترونيک:
متن: *
Protected by FormShield
کد امنیتی: *
بانک ملت
بانک آينده
بانک سپه
پست بانک
محک
بانک گردشگري
خبر ايران