سياسي
 
دعوت سران قوا از مردم براي حضور در راهپيمايي 22 بهمن
دعوت سران قوا از مردم براي حضور در راهپيمايي 22 بهمن
  بزرگنمايي:
شنبه 21 بهمن 1396 - 12:37:36


آرمان ايرانيان-روساي سه قوه، رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام و دبير شوراي نگهبان از مردم براي حضور باشکوه در راهپيمايي 22 بهمن دعوت کردند.
به گزارش آرمان ايرانيان به نقل از پايگاه اطلاع‌رساني رياست جمهوري، آقاي روحاني روز چهارشنبه در جلسه هيأت دولت افزود: بايد در اين راهپيمايي با خلق حماسه‌اي جديد، اراده، انسجام، اتحاد و پايبندي خود را به منافع و حاکميت ملي نشان دهيم و به بدخواهان ايران اسلامي در سراسر جهان بگوييم که راه امام خميني (ره) همچنان ادامه خواهد داشت.وي اظهار داشت: بسيار خرسنديم که در سي و نهمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي و در آستانه چهلمين سال انقلاب، جمهوري اسلامي ايران و مردم ايران اسلامي، قدرتمندتر و پرنشاط‌تر از هميشه در مسير آرمان‌ها و اهداف انقلاب حرکت مي‌کنند.
رئيس‌جمهور با بيان اينکه آنچه امروز دنيا از اراده، اعتماد و نشاط مردم تفسير خواهد کرد بر مبناي حضور باشکوه در راهپيمايي عظيم روز 22 بهمن ماه است، خاطرنشان کرد: هر سال در چنين روزي وقتي مردم با آن جمعيت ميليوني و صداي رسا از امام راحل، رهبري عزيز، نظام و آرمان‌هاي انقلابشان به خوبي حمايت مي‌کنند، اين صداي رسا دست رد بر سينه بدخواهان انقلاب اسلامي و مردم بزرگ ايران است.
آقاي روحاني اضافه کرد: حضور باشکوه مردم در اين راهپيمايي براي ماه‌ها و مدت‌ها دشمنان و بدخواهان ملت ايران را مأيوس و آنچه را در طول ماه‌هاي گذشته بافته بودند به پنبه تبديل مي‌کند. اين حضور نشان مي‌دهد که رابطه مردم و دولت صميمي و عميق و ارتباط مردم با ارزش‌هاي انقلاب همچنان پابرجاست.
وي با تاکيد بر اينکه راهپيمايي 22 بهمن امسال از ويژگي‌هاي خاصي برخوردار است و به همين دليل بايد حضور مردم در آن شکوهمندتر از سال‌هاي گذشته باشد ،گفت: دشمن در ماه‌هاي گذشته با محاسبات غلط و تفکراتي که داشت توطئه هايي عليه نظام جمهوري اسلامي ايران و ملت بزرگ ايران طراحي کرده بود، البته هر آنچه قدرت‌هاي استکباري تاکنون عليه ملت ايران طراحي کرده اند همواره با شکست مواجه بوده است و مردم با حضور هوشمندانه پاسخ قاطع و محکمي به آنان داده‌اند و امسال نيز به واسطه اقداماتي که انجام داده اند، بايد مصمم‌تر از سال‌هاي گذشته، حمايت قاطع خود را از فرهنگ ملي و ديني و اهداف بلند انقلابي و ملي شان نشان دهند.
رئيس‌جمهور خاطرنشان کرد: در ماه‌هاي گذشته توانستيم تروريست‌هاي خطرناکي را که در منطقه نفوذ کرده بودند و قدرت‌هاي استکباري از آنان حمايت مي‌کردند درهم بکوبيم و اين پيروزي بزرگي است . همچنين در ماه‌هاي گذشته توطئه هايي که دولت امريکا عليه مردم ايران و سياست خارجي کشورمان طراحي کرده بود با شکست مواجه شد و در اين مدت شوراي امنيت سازمان ملل متحد و بسياري از کشورهاي بزرگ جهان به دولت امريکا پاسخ "نه" دادند و با بيان روشن، مسير درست و قانوني ملت ايران را تأييد کردند.
وي خاطرنشان کرد: دولت امريکا با همه اقتدار سياسي و اقتصادي که براي خود فراهم کرده، بارها به مصاف برجام آمده و هر بار با شکست مواجه شده و به جاي اول خود بازگشته است. در برابر سخنان و ادعاهاي دولت امريکا به جز يکي دو کشور، تمام ملت‌ها و دولت‌هاي جهان ايستادگي کرده اند.
رئيس‌جمهور افزود: در سال گذشته همچنين شاهد توطئه‌هاي بي شماري براي جهان اسلام، فلسطين عزيز و قدس شريف بوديم و امروز بايد با حضور باشکوه خود به همه آن توطئه‌ها پاسخ قاطع و محکم بدهيم.
آقاي روحاني تأکيد کرد: نسل جوان هم بايد در اين راهپيمايي، عزم خود را براي شکوفايي اقتصادي و اشتغالزايي در کشور و طرح هايي که مي‌تواند بازآفريني و شکوفايي ايجاد کند، نشان دهد.
رئيس‌جمهور خاطرنشان کرد : بازآفريني فقط براي حمل و نقل و ساختمان سازي نيست، بلکه بايد در سراسر کشور و در همه زمينه‌ها با بازآفريني شاهد اشتغال مولد، نشاط و رونق اقتصادي باشيم و در اين زمينه دولت طراحي هايي انجام داده است و اميدواريم مجلس شوراي اسلامي نيز از آن حمايت کند. پشتيباني و حمايت مردم هم ضروري است چرا که با حضور و مشارکت مردم، بهتر و سريع‌تر مي‌توان مسير پيشرفت و تعالي را پيمود.
22 بهمن از آن مردم است
لاريجاني: ملت ايران اين انقلاب را از خودش مي‌داند و براي گذر از مشکلات گردنه‌هاي زيادي را پشت سر گذاشته است.
به گزارش خبرگزاري صداو سيما از اصفهان، رئيس مجلس شوراي اسلامي در آيين گراميداشت شهداي جبهه مقاومت شش کشور در زرين شهر به جايگاه مجاهدان اشاره کرد و گفت: در اوضاع آشفته فعلي منطقه، گاهي به مجاهدان و شهداي مدافع حرم اين سخن ناحق نسبت داده مي‌شود که چرا در کشورهاي سوريه و عراق حضور پيدا مي‌کنند و اين مسئله ارتباطي به مدافعان حرم ايران، افغان، پاکستاني و لبناني ندارد.
علي لاريجاني افزود: دشمنان ما يا متوجه نيستند يا خود را به نفهمي زده اند و حقيقت فهم مجاهدت را درک نمي‌کنند و امام خميني ( ره) اين مسئله را احيا کرد.
وي گفت: انقلاب اسلامي با فهم مجاهدت يک نوآوري در منطقه ايجاد کرد، اما دشمنان اين موضوع را به عنوان تروريسيم تعبير مي‌کنند.
لاريجاني با بيان اين شهداي مدافع حرم، زاهدان واقعي هستند، گفت: شهداي مدافع حرم فقط به سعادت خود نمي‌انديشيدند و سعادت ملت‌هاي مظلوم برايشان اهميت زيادي داشت و جان خود را در اين مسير فدا کردند.
رئيس مجلس شوراي اسلامي افزود: رئيس جمهور آمريکا در ادبيات خود مي‌گويد ما با تروريسم مخالف هستيم و حزب الله را مورد هجمه قرار مي‌دهد در حالي که يا از مفهوم مجاهدت چيزي نمي‌داند يا خود را به ناداني زده است.
وي افرود: کشورهاي مرتجع به دنبال ماجراجويي جديد در سوريه هستند، اما به آنان اعلام مي‌کنيم که مدافعان حرم در مقابل آنان ايستادگي خواهند کرد.
رئيس مجلس شوراي اسلامي گفت: گروه تروريستي داعش فقط به مسلمانان حمله نکرد و ساير اديان را هم مورد هجمه قرار داد و اگر در مقابل آنان مقاومتي صورت نمي‌گرفت، بساط ظلم برچيده نمي‌شد.
وي با بيان اين که جنگ تحميلي هشت ساله هم موضوع کوچکي نبود، گفت: همه کشور‌ها با تمام امکانات به مصاف مردم ايران آمدند، اما در نهايت ناکام ماندند.
لاريجاني افزود: ملت ايران اين انقلاب را از خودش مي‌داند و براي گذر از مشکلات گردنه‌هاي زيادي را پشت سر گذاشته است.
وي تاکيد کرد: 22 بهمن از آن مردم است، اما عده اي به دنبال خالي کردن دل ملت در آستانه اين جشن ملي هستند.
وي با اشاره به اين که دشمنان ملت به دنبال برهم زدن امنيت کشور هستند، گفت: در روزهاي گذشته تروريست‌ها تلاش کردند در غرب کشور تحرکاتي ايجاد کنند، اما هوشياري ملت و سپاه پاسداران انقلاب اسلامي آنان را ناکام گذاشت.
لاريجاني افزود: آمريکا و کشورهاي بدلي منطقه مي‌خواهند در حوزه امنيتي براي ملت ايران مشکل ايجاد و مردم را نا اميد کنند، اما در اين بخش نا موفق بودند و در آشفته بازار منطقه، ايران امن‌ترين کشور است.
وي گفت: بدخواهان ملت در تلاش هستند در حوزه اقتصادي هم چالش ايجاد کنند، ولي اعتقاد دارم اگر با هم متحد باشيم از اين گردنه هم عبور مي‌کنيم.
رئيس مجلس شوراي اسلامي با بيان اين که براي صيانت از انقلاب بايد وحدت داشته باشيم، افزود: اختلاف در مقطع فعلي معنايي ندارد و متاسفانه برخي‌ها متخصص ايجاد اختلاف هستند و اين مسئله برخلاف وصيت امام خميني (ره) و بيانات رهبر معظم انقلاب است.
وي با توضيح اين که عده اي به دنبال بزرگ کردن اختلاف‌ها هستند، گفت: اين هنر نيست و حل کردن مشکلات هنر سياست مردان است.
وي ادامه داد: نبايد به دنبال نا اميد کردن مردم بود و اگر ملت در اقتصاد مشارکت داشته باشند، تمامي مشکلات قابل حل است و رهبر انقلاب هم در مقاطع زماني مختلف به لزوم ورود مردم براي حل مشکلات اقتصادي تاکيد کرده اند.
رئيس مجلس شوراي اسلامي افزود: دشمنان انقلاب اسلامي مي‌گويند که نبايد ايران موشک بسازد، چرا که مي‌خواهند امنيت ايران را به چالش بکشند ولي بدانند اين سلاح از کنترل مردم خارج نمي‌شود.
لاريجاني با بيان اين که اگر امنيت نباشد، اقتصادي هم وجود نخواهد داشت، گفت: پمپاژ ياس و نا اميدي براي بدبين کردن مردم به انقلاب است و کساني که در اين مسير گام بر دارند خائن هستند.
مردم در راهپيمايي 22 بهمن انسجام خود را به رخ جهانيان مي‌کشانند
رئيس قوه قضائيه گفت: مردم عزيز و بصير ما در راهپيمايي 22 بهمن امسال هم همچون سال‌هاي گذشته وحدت، انسجام و يکپارچگي خود را به رخ جهانيان مي‌کشانند.
آيت الله صادق آملي لاريجاني در مصاحبه اختصاصي با خبرنگاران خبرگزاري صدا و سيما و شبکه خبر سيما افزود: در آستانه يوم الله 22 بهمن هستيم و در واقع اين روز، نماد ايستادگي، قيام، استقلال طلبي و عزت خواهي يک ملت است.

کد مطلب: 77012 داغ کن - کلوب دات کامارسال به فیسبوکارسال به مای اسپیسارسال به Stumble Uponارسال به Diggارسال به Deliciousارسال به Redditارسال به Google+ارسال به Google

تعداد توصیه ها:0
ارسال به ديگران چاپ با عکس

 نظرات شما
نام:
پست الکترونيک:
متن: *
Protected by FormShield
کد امنیتی: *
بانک ملت
بانک آينده
بانک سپه
پست بانک
محک
بانک گردشگري
خبر ايران