اقتصادي
 
دستگاه‌هاي پوز گرفتار حمله هکرها شدند!
دستگاه‌هاي پوز گرفتار حمله هکرها شدند!
  بزرگنمايي:
شنبه 21 بهمن 1396 - 16:02:22

آرمان ايرانيان -
به گزارش آرمان ايرانيان به نقل از بنکر ( Banker )، طبق گزارش‌هاي منتشر شده، آمار حملات سايبري و هک در سال گذشته 2017 ميلادي به اوج خود رسيد و برآوردها نيز حاکي از آن است که رکورد حملات سايبري و نفوذ بدافزارها به رايانه‌ها و سيستم‌هاي شخصي و سازماني در سال جاري ميلادي 2018 شکسته خواهد شد.
بدافزارها، باج ‌افزارها و حملات DDOS از جمله تهديدهاي امنيتي بودند که از سال 2016 کاربران فضاي مجازي را در معرض خطر حملات سايبري قرار داده‌اند و موجب لو رفتن اطلاعات شخصي و محرمانه آنها شده است.
همانطور که در اخبار گذشته اشاره شده است، سالانه شرکت‌ها و سازمان‌هاي دولتي و خصوصي بزرگي در سراسر جهان متحمل خسارات و آسيب‌هاي جبران ناپذيري مي‌شوند که از جمله مهم‌ترين آنها مي‌توان به حمله سايبري به شرکت مالي اکوئيفاکس در آمريکا، سازمان بهداشت و سلامت در انگلستان، وزارت‌هاي دفاع و امور خارجه بسياري از کشورها، شرکت حسابرسي ديلويت (Deloitte) در آمريکا اشاره کرد. بنابراين مي‌توان گفت خطر حملات سايبري در کمين تمامي افراد، کاربران و شرکت‌هاي کوچک و بزرگ در جهان است و ديگر نمي‌توان ادعا کرد که کسي از گزند و خطرات حملات سايبري در امان است.
حالا به تازگي پژوهشگران و محققان فعال در زمينه امنيت سايبري در موسسه تحقيقاتي فورس پوينت بدافزار جديد و خطرناکي را کشف کرده اند که هکرها بوسيله آن مي‌توانند اطلاعات کارت‌هاي اعتباري کاربران و مشترياني را که از دستگاههاي پوز يا پرداخت وجه پول در محل استفاده مي‌کنند، به سرقت برده، هک کرده و آنها را در معرض سواستفاده قرار دهند.
به نوشته آرمان ايرانيان، موسسه فورس پوينت در روز پنج شنبه در بيانيه‌اي بر روي وبلاگ اختصاصي خود نوشت :" محققان ما پس از بررسي‌هاي انجام شده بر روي تعداد محدودي از دستگاههاي پوز و کارت‌هاي اعتباري به عنوان نمونه، دريافته اند که بدافزاري وجود دارد که قادر است اطلاعات مالي مشترياني را که از دستگاههاي پوز براي پرداخت پول استفاده مي‌کنند، بربايد و از آنها سواستفاده کرده و پول‌هاي حساب بانکي شان را بدون اجازه آنها به سرقت ببرد.
اين موسسه همچنين در ادامه بيانيه خود عنوان کرده است که جالب اينجاست علي رغم تصور عموم کاربران که معمولا هکرها در ايالات متحده آمريکا، روسيه، کره شمالي، چين و ترکيه هستند، اين بار با پيگيري‌هاي انجام شده دريافتيم که هکرها در کشور سوئيس مستقر بوده و اقدام به حملات سايبري از طريق اين بدافزار کرده اند.

کد مطلب: 77114 داغ کن - کلوب دات کامارسال به فیسبوکارسال به مای اسپیسارسال به Stumble Uponارسال به Diggارسال به Deliciousارسال به Redditارسال به Google+ارسال به Google

تعداد توصیه ها:0
ارسال به ديگران چاپ با عکس

 نظرات شما
نام:
پست الکترونيک:
متن: *
Protected by FormShield
کد امنیتی: *
بانک ملت
بانک آينده
بانک سپه
پست بانک
محک
بانک گردشگري
خبر ايران