اجتماعي
 
ايليا ايماني ، اسطوره مباحث انگيزشي ايران گفت:
قهرمان زندگيتان کسي نيست جز خودتان/ اسطوره از تو مي‌خواهد " خودت باشي
قهرمان زندگيتان کسي نيست جز خودتان/ اسطوره از تو مي‌خواهد " خودت باشي
  بزرگنمايي:
سه شنبه 24 بهمن 1396 - 12:06:07 AM

 روز عجيبي بود روز 12 بهمن در سالن سه طبقه مملو از جمعيت سالن کوثر ميدان فلسطين، حجم بسيار زيادي از جوانان و خانواده‌هاي آنان براي ديدن يک شخصيتي که افتخارش اين است که يک روستايي زاده است براي خيلي‌ها غيرقابل باور بود. جواني که با صحبت‌هاي انگيزشي و موفقيت مدار، چشم‌ها را به خود خيره کرد. او کسي نيست جزء عليرضا ايماني با نام مستعار ايليا ايماني که از خطه سرسبز شمال کشورمان  پا به عرصه موفقيت و مباحث کنکور گذاشت و امروزه ايليا ايماني از موفق ترين جوانان عرصه تدريس مباحث انگيزشي براي رسيدن به موفقيت و مباحث کنکوري است. ايليا ايماني يکي از سهامداران برند تخته سياه و مديرعامل اسطوره است.

ايليا ايماني، اعتقاد به اسطوره بودن فرد نسبت به خودش را متذکر شد و گفت: : خيلي با خودمان صادق و شفاف نيستيم و گاها صبح‌ها هم حوصله خودمان هم نداريم در حاليکه هر فردي که در مقابل چشمان من نشسته است بايد خودش را يک اسطوره بداند و براي هدفش تلاش کند و بايد براي خودش ارزش قائل شود و اين همان چيزي است که اسطوره‌ از تو مي‌خواهد و حرف من اين است " خودت باش".

اين مدرس کنکور در ادامه صحبت‌هاي انگيزشي خود، لحن انتقاد کردن را بسيار مهم برشمرد و گفت: هيچ وقت کامل کسي را تخريب نکنيد و اگر اخلاق کسي براي شما مقبول نيست تمامي خصوصيات او را زير سوال نبريد و با لحن احترام آميزي اخلاق ناشايست او را به او متوجه سازيد و اينگونه نباشد که يک فرد به خاطر يک خصوصيات اخلاقي نادرست به يکباره شخصيتش زير سوال برود و اين از چارچوب‌هاي مهم ما اسطوره اي‌هاست.

مديرعامل اسطوره ، به پيشينه خود اشاره کرد و با افتخار گفت: من هميشه با افتخار گفته ام که يک روستايي زاده ام و به روستايي بودنمم افتخار مي‌کنم و جالب است بدانيد يکي از آرزوهاي آن دوران اين بود که شهر ديگري را تجربه کنم و صرفا در محل اقامت روستايي خودم باقي نمانم و هميشه به پدرم معترض بودم که چرا فلاني پيکان سوار است و ما محروميم و من در چنين شرايط سختي بزرگ شده ام و امروزه خدارا شاکرم که سختي‌ها را با آنچه که در ذهنم پروراندم به آساني تبديل کردم و خيلي خوشحالم که لبخند رضايت را بر لبهاي خانواده ام امروزه مي‌بينم و امروز من به شما عزيزان مي‌گويم که قهرمان زندگي شما کسي نيست جزء خودتان.

اين دانشجوي موفق رشته دندانپزشکي ، خطاب به مخاطبين خود گفت:  تا به حال شده به پنج سال آيندتون فکر کنيد که در کجا قرار خواهيد گرفت يا فقط زندگي را به بازي گرفتي و روز را به شب مي‌رساني و تا ظهر در آغوش رختخواب هستي؟ يا اينکه پنج سال بعد تو يک دانشجوي موفق يک دانشگاه ايده آل هستي و دست خيلي‌هار ا گرفته اي؟ قاعدتا همه ما جواب دوم را دوست داريم پس براي هدفت ارزش قائل شو و براي آن تلاش کن و چه خوب گفت شاعر: چشم ها را بايد شست، جور ديگر بايد ديد.

ايماني، مقابله با مشکلات را  هنر افراد بزرگ  و اسطوره منش دانست و خاطر نشان کرد: قرار نيست هر اتفاق ناگواري که در زندگي ما انسان‌ها رخ داد خيلي سريع افسردگي بگيريم يا ساکن بمانيم بايد در مقابل اتفاقات باهوش بود و در مقابل آن‌ها ايستادگي کرد و من آدم‌هايي که از خودشان يک ابعاد بزرگ تري مي‌سازند و هرگز اسير ناملايمات زندگي نمي‌شوند و مشکلات را به خوبي مديريت مي‌کنند را اسطوره خطاب مي‌کنم.

وي تصريح کرد: دنياي مجازي ما خيلي بيشتر از دنياي حقيقي و زيبامون تعهدآور تر شده و انگار بايد هر لحظه و هر روز به اين دنياي مجازي سلام بديم و وارد شويم اما اين دنيا براي ما  روزهاي انگيزيشي و ايده آل نمي‌آورد اگر قرار باشد دنياي حقيقي ما را تحت تاثير کامل خود قرار دهد بايد براي دنياي مجازي خود وقت مشخص کنيم و دنياي حقيقيمان را با لبخند، انگيزه، احترام به ديگران و هدفمند پيش ببريم.

اين اسطوره ايراني افزود: هدف از سمينارهاي اسطوره در ابعاد ابتدايي ايجاد حس فوق العاده انگيزش و اميد در مخاطبين است و من خيلي احساس خوبي دارم که مردم در سمينارهاي اسطوره حالشان تغيير پيدا مي‌کند و من به شخصه از بالا لبخند رضايت را در چهره مخاطبينم به خوبي مي‌بينم و همين به من انگيزه مي‌دهد و در گام‌هاي بعدي هدف ما اسطوره کردن افراد است از اين بابت که خودشان بايد قهرمان زندگي خودشان باشند و اين همان پيدا کردن قهرمان درون است.

در پايان از همه طرفداران و مردم عزيز بابت اظهار لطفي که به من دارند و در همايش‌هاي من با اقتدار شرکت مي‌کنند تشکر مي‌کنم و جا دارد از ته دلم به پدر و مادر عزيز و خواهر مهربانم بگويم که در هر لباس و مقام و منصبي باشم شماها برايم اولين‌ها و هر لحظه من هستيد.

کد مطلب: 77783 داغ کن - کلوب دات کامارسال به فیسبوکارسال به مای اسپیسارسال به Stumble Uponارسال به Diggارسال به Deliciousارسال به Redditارسال به Google+ارسال به Google

تعداد توصیه ها:0
ارسال به ديگران چاپ با عکس

 نظرات شما
نام:
پست الکترونيک:
متن: *
Protected by FormShield
کد امنیتی: *
بانک ملت
بانک آينده
بانک سپه
پست بانک
محک
بانک گردشگري
خبر ايران