اجتماعي
 
رييس اتاق اصناف به ايسنا اعلام کرد
خبر خوش درباره طلا/ برگزاري نمايشگاه‌هاي بهاره به اصرار دولت و مردم
خبر خوش درباره طلا/ برگزاري نمايشگاه‌هاي بهاره به اصرار دولت و مردم
  بزرگنمايي:
سه شنبه 24 بهمن 1396 - 13:37:25

آرمان ايرانيان - علي فاضلي در گفت‌وگو با آرمان ايرانيان درباره چگونگي برگزاري نمايشگاه‌هاي بهاره و اين‌که چرا با وجود مخالفت‌هاي اصناف مجددا اين نمايشگاه‌ها امسال برگزار مي‌شود؟ اظهار کرد: شخصا امروز هم همان حرف‌هاي ديروز را مي‌زنم و با برگزاري نمايشگاه‌هاي بهاره با اين سبک و سياق مخالفم، چراکه حداقل زمينه برگزاري براي اين نوع نمايشگاه‌ها نيست اما از سويي ذائقه مردم به برگزاري اين نمايشگاه‌ها عادت کرده و از طرف ديگر دولت همچنان مصر به برگزاري اين نمايشگاه‌هاست.
وي افزود: هيچ‌گاه نگفتم که کالاهاي بي‌کيفيت در اين نمايشگاه‌ها عرضه مي‌شود، بلکه اينگونه عنوان کرده بودم که "ممکن است چنين کالاهايي عرضه شود اما در نمايشگاه‌هايي که اتحاديه‌ها سيطره دارند ممکن نيست". البته شايد نتوانيم برندهاي مطرح را به اين نمايشگاه‌ها وارد کنيم.
رييس اتاق اصناف ادامه داد: قيمت کالاها و محصولات که از نظر کيفيت هم مشکلي ندارند 15 تا 20 درصد زير قيمت بازار است و امسال مقرر شد اين نمايشگاه‌ها در مراکز استان‌ها و کلان‌شهرها برگزار شود و در ديگر شهرستان‌ها اگر اتاق‌هاي اصناف ضرورت ديدند اقدام به برگزاري اين نمايشگاه‌ها مي‌کنند که تصور نمي‌شود اين کار صورت گيرد.
فاضلي با بيان اين‌که هيچ مشکلي براي تامين و تنظيم بازار شب عيد وجود ندارد، تصريح کرد: براي اين‌که تسهيلات بهتري نسبت به سال‌هاي قبل فراهم کنيم اقدامات لازم صورت گرفته اما بضاعت در همين حد است. البته در جلسه‌اي که ديروز با فرماندهان نيروي انتظامي استان تهران برگزار شد همه دغدغه‌ها مطرح شد و آنها نيز قول دادند تا شرايط بهتري نسبت به سال گذشته براي مردم فراهم کنند. يکي از تسهيلاتي که امسال براي اين نمايشگاه‌ها در نظر گرفتيم پيش‌بيني کردن پارکينگ براي مردم است، چراکه آنها استقبال مي‌کنند و دليل استقبال‌شان اين است که شايد ويژگي در نمايشگاه‌هاي بهاره مشاهده کرده‌اند.
وي درباره مخالفتش براي برگزاري نمايشگاه‌هاي بهاره گفت: اگر قرار است که اين نمايشگاه‌ها برگزارشود بايد در مجموعه‌هاي معتبر مانند نمايشگاه بين‌المللي تهران، مجموعه نمايشگاهي شهر آفتاب و مکان‌هايي از اين دست باشد که بتوان حداقل امکانات و مقدمات رفاهي را براي مردم تامين کرد، اما امسال بالاجبار نمايشگاه‌هاي بهاره را برگزار مي‌کنيم.
کاهش ماليات بر ارزش افزوده طلا از سال آينده
رييس اتاق اصناف همچنين درباره وضعيت ماليات بر ارزش افزوده طلا که سال‌هاست مقرر شده تا از 9 درصد به سه درصد کاهش پيدا کند، اينگونه توضيح داد که لايحه ماليات بر ارزش افزوده مراحل نهايي خود را طي کرده است، اما متاسفانه مجلس به واسطه بودجه پايان سال نتوانست آن را در دستور کار قرار دهد در حالي که مقرر شده بود تا دي‌ماه آن را به صورت مصوب از مجلس دريافت کنيم.
فاضلي ادامه داد: اين‌که يک قانون آزمايشي پنج سال کار کند و پس از آن چهار سال تمديد شود قابل قبول نيست و با عقل جور در نمي‌آيد و در راستاي توسعه اقتصاد کشور هم نيست.
وي اظهار کرد: تاکنون با فشارهايي که به نمايندگان مجلس آورده‌ايم و پيگيري‌هايي که صورت داده‌ايم توانسته‌ايم کار را به مراحل پاياني‌اش برسانيم و اميدواريم در اوايل سال آينده خبر خوبي در اين زمينه خواهيم داشت و در زمينه ماليات بر ارزش افزوده بخشي که هجمه‌ها عليه‌اش بسيار بود را کاهش داديم و قول مي‌دهم که با پيگيري نمايندگان مجلس آن را از سال آينده اصلاح کنيم که کالاهاي سرمايه‌اي مشمول اين قانون نشوند.
انتهاي پيام

کد مطلب: 77951 داغ کن - کلوب دات کامارسال به فیسبوکارسال به مای اسپیسارسال به Stumble Uponارسال به Diggارسال به Deliciousارسال به Redditارسال به Google+ارسال به Google

تعداد توصیه ها:0
ارسال به ديگران چاپ با عکس

 نظرات شما
نام:
پست الکترونيک:
متن: *
Protected by FormShield
کد امنیتی: *
بانک ملت
بانک آينده
بانک سپه
پست بانک
محک
بانک گردشگري
خبر ايران