اجتماعي
 
وزير کشور در نشست مشترک استانداران سراسر کشور خبر داد
تمديد بيش از 100 مورد اختيار استانداران در سال 97
تمديد بيش از 100 مورد اختيار استانداران در سال 97
  بزرگنمايي:
سه شنبه 24 بهمن 1396 - 14:00:50

آرمان ايرانيان - به گزارش آرمان ايرانيان، نشست مشترک استانداران سراسر کشور با هدف تحقق برنامه‌هاي دولت در بخش‌هاي توليد و اشتغال صبح امروز سه شنبه 24 بهمن ماه با حضور رئيس جمهور در محل وزارت کشور برگزار شد.
عبدالرضا رحماني فضلي وزير کشور در ابتداي اين برنامه ضمن خيرمقدم به رئيس جمهوري، وزرا، استانداران و مسئولان دستگاههاي اقتصادي حاضر در جلسه طي سخناني اظهار داشت: در اين جلسه که تمامي استانداران، وزرا و مسئولان بخش‌هاي اقتصادي حضور دارند پيرامون بحث توليد و اشتغال، گزارشي توسط دستگاه‌ها ارائه خواهد شد، همچنين جمع بندي از مسائل و مشکلات در اين حوزه‌ها در حضور رئيس جمهور تقديم مي‌شود.
وي در ادامه افزود: دو استان خراسان جنوبي و اصفهان به نمايندگي از ساير استان‌ها موضوعات را از استان‌هاي مختلف جمع بندي کرده‌اند. اين جمع بندي‌ها روز گذشته در حضور وزراي صنعت و کار و استانداران مورد بحث و بررسي قرار گرفت و تصميماتي که در اين حوزه‌ها مي‌شد در حد وزارتخانه‌ها گرفت اين اقدام نيز توسط مسئولان امر تصميم گرفته شد. همچنين مقرر شده امروز اين مباحث در حضور رئيس‌جمهور توسط دستگاه‌هاي متولي مطرح شود.
وزير کشور تصريح کرد: اميدواريم اين جلسه مقدمه‌اي باشد که سياست‌هاي کلان دولت در حوزه توليد و اشتغال مطرح شود لذا خود رئيس‌جمهور نيز مصمم و جدي پيگير هستند تا آنها را محقق کنند.
رحماني فضلي گفت: ما در وزارت کشور در کنار ساير کارها اين برنامه‌ها را با اهميت بالا و به طور جد توسط استانداران و فرمانداران پيگيري مي‌کنيم.
وي بيان کرد: همچنين جلسه اي با حضور تمامي فرمانداران در اسفند ماه به منظور بررسي و تشريح سياست‌ها و برنامه‌هاي دولت در حوزه اشتغال و توليد و عرصه‌هاي اقتصادي در سال جديد برگزار خواهد شد تا بتوانيم با پيگيري و تلاش اين سياست‌ها را محقق سازيم.
ارائه گزارش عملکرد دستگاه‌ها در مبارزه با قاچاق کالا و ارز به رئيس جمهوري
بانک‌ها همکاري بيشتري در اجراي طرح رونق توليد داشته باشند
وزير کشور با اشاره به بحث واگذاري اختيارات به استانها نيز گفت: ظرفيت‌هاي استان‌ها و سطح کارشناسي آنها بسيار بالاست و يقين داريم کارها به راحتي در استان‌ها تصميم گيري شده و پيش مي‌رود؛ لذا درخواستمان اين است که مدت زمان واگذاري بيش از 100 مورد اختيار به استان‌ها براي سال 97 هم تمديد شود چون طبق مصوبه اين مدت زمان تا پايان سال 96 بود که نامه تمديد آن را تهيه و ارسال کرده‌ايم.
رحماني فضلي افزود: با توجه به اينکه مي‌خواهيم در اين زمينه کار انقلابي کنيم پيشنهاد مي‌شود اختيارات يک تا سه استان در چهارچوب اصل 127 همتراز با اختيارات دولت در حوزه‌هايي که تعيين مي‌کنيم افزايش يابد، اين پيشنهادي است که همه استانداران دارند و درخواستمان اين است که با اين پيشنهاد موافقت شود.
وي تصريح کرد: شوراي گفتگو ظرفيت بسيار بالاي بخش خصوصي است؛ اما در اجراي مصوبات آن سرعت بيشتري لازم است همچنين درخواستمان اين است که دستگاه‌هاي اجرايي دقت بيشتري در اجراي مصوبات شوراي گفتگو داشته باشند لذا جلسه شوراي گفتگوي بخش خصوصي نيز در سطح ملي توسط وزير اقتصاد و در سطح استان‌ها نيز توسط استانداران تشکيل مي‌شود که در برخي موارد اجراي مصوبات دچار کندي هستند که بايد با سرعت بيشتري توسط دستگاه‌هاي اجرايي دنبال و اجرا شود.
وزير کشور با بيان اينکه موضوع آمايش سرزميني از مسائل بسيار مهم کشور به شمار مي‌رود، خطاب به استانداران گفت: درخواستمان اين است که دستور بفرماييد آمايش سرزميني ظرف يک و نيم سال آينده توسط سازمان برنامه بودجه تهيه و به اتمام برسد.
رحماني‌فضلي تاکيد کرد: در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز توفيقات خوبي بدست آمده است، طبق بررسي هايي که در اين قانون انجام شده دستگاه‌هاي اجرايي وظايفي بر عهده شان گذاشته شده که برخي دستگاه‌ها در انجام آن وظايف دقت و سرعت لازم را نداشتند که گزارش آن را تقديم رئيس جمهوري کرده ايم که دستورات لازم را ايشان داده اند.
وي با اشاره به جلسه مشترک با بانوان فعال اقتصادي اظهارداشت: در اين جلسه که با حضور 100 نفر از بانوان فعال در عرصه اقتصادي و توليد داشتيم افرادي حضور داشتند که بيش از 2000 کارگر و 300 مرکز توليدي و اقتصادي داشتند و در کار اقتصادي شان نيز با انگيزه و فعال بودند؛ لذا مصوبات آن جلسه را خدمت رئيس جمهوري ارسال کرده‌ايم. بنابراين بايد به حوزه بانوان فعال اقتصادي توجه ويژه شود.
وزير کشور خاطرنشان کرد: شوراي توسعه امنيت پايدار غرب و شرق کشور ظرفيت بسيار بالايي دارد که البته حدود 10 سال پيش شوراي امنيت ملي تصويب کرده تا اين جلسات برگزار شود و از هر سه قوه نيز در اين شورا حضور دارند و با قدرت مي‌شود کارها را پيش برد اما دقت لازم از قبيل پيش بيني رديف بودجه و امکانات نشده بود که در نامه اخيراً تمامي موارد براي رئيس جمهوري نوشته شده بود که خوشبختانه دستور فرمودند اين موارد انجام شود.
رحماني فضلي با بيان اينکه طرح رونق توليد طرح بسيار خوبي است، گفت: لازم است دستور فرماييد که بانک‌ها همکاري بيشتري در اين زمينه داشته باشند تا اعتبار و رقمي که پيش‌بيني شده تا پايان سال 96 پرداخت شود.
وي ادامه داد: اکنون 2026 واحد را بانک‌ها تمليک کرده اند که در اين خصوص دوبار گزارش آن را داده ايم و دستور فرموديد بانک‌ها به سرعت نسبت به آزاد سازي اين تمليک‌ها اقدام کنند زيرا تمليک کردن به معناي خواباندن سرمايه است لذا در اين شرايط نمي‌توان کاري انجام داد و نمي‌توانند بدهي خود را پرداخت کنند. بنابراين درخواست ما اين است که مجددا دستور فرماييد بانک‌ها همکاري بيشتري داشته باشند و اين تعداد واحد تعيين تکليف شوند.
وزير کشور با اشاره به گزارش وزير صنعت مبني بر واگذاري بيش از 4600 واحد اظهار داشت: در واگذاري طرح‌هاي عمراني ظرفيت بسيار بالايي وجود دارد. يکي از اشکالات مهم در واگذاري دستگاه‌هاي نظارتي هستند که به نظر مي‌رسد در اين خصوص بايد در جلسه سران قوا تصميمات لازم اتخاذ شود و ان شاالله جزئيات اشکالات آن را اعلام خواهيم کرد و در آن جلسه تصميم گرفته مي‌شود تا دستگاه‌هاي نظارتي کمک بيشتري کنند تا اين واگذاري‌ها به راحتي انجام بگيرد.
رحماني فضلي بيان کرد: از وزارت کار درخواست داريم اجازه دهد با هر روش و ملاحظه‌اي که دارند اجراي طرح اشتغال به استانها واگذار شود و وزارت کار و کشور به اجراي اين طرح نظارت کنند لذا زمان براي ما بسيار با ارزش است و بايد به کار سرعت دهيم.
بر اساس گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت کشور، طبق اصل 127 قانوني اساسي، رئيس جمهور مي‌تواند در موارد خاص، بر حسب ضرورت با تصويب هيات وزيران نماينده يا نمايندگان ويژه با اختيارات مشخص تعيين نمايد. در اين موارد تصميمات نماينده يا نمايندگان مذکور در حکم تصميمات رئيس جمهور و هيات وزيران خواهد بود.
انتهاي پيام

کد مطلب: 77962 داغ کن - کلوب دات کامارسال به فیسبوکارسال به مای اسپیسارسال به Stumble Uponارسال به Diggارسال به Deliciousارسال به Redditارسال به Google+ارسال به Google

تعداد توصیه ها:0
ارسال به ديگران چاپ با عکس

 نظرات شما
نام:
پست الکترونيک:
متن: *
Protected by FormShield
کد امنیتی: *
بانک ملت
بانک آينده
بانک سپه
پست بانک
محک
بانک گردشگري
خبر ايران