اجتماعي
 
توصيه‌هاي وزارت بهداشت درباره آنفلوآنزاي پرندگان / از تماس با پرندگان وحشي خودداري کنيد
توصيه‌هاي وزارت بهداشت درباره آنفلوآنزاي پرندگان / از تماس با پرندگان وحشي خودداري کنيد
  بزرگنمايي:
سه شنبه 24 بهمن 1396 - 14:19:05

آرمان ايرانيان - دکتر محمدمهدي گويا در گفت‌وگو با آرمان ايرانيان، با اشاره به مشاهده مواردي از ابتلاي پرندگان به ويروس آنفلوآنزا در گيلان، درباره امکان انتقال ويروس «H5N6 « که سبب ابتلاي پرندگان به آنفلوآنزا مي‌شود، اظهار کرد: تا کنون فقط 18 مورد از ابتلا به اين بيماري در دنيا گزارش شده و همه اين موارد نيز در کشور چين اتفاق افتاده است. اين ويروس توانايي انتقال به انسان را دارد، اما تا امروز اين بيماري به جز چين در هيچ کشور ديگري مشاهده نشده است.
وي با بيان اينکه احتمال انتقال اين بيماري به انسان بسيار ناچيز است، گفت: اين بيماري در ايران فقط بين پرندگان وحشي و در منطقه محدودي از استان گيلان مشاهده شده است. سازمان‌هاي دامپزشکي، محيط زيست و وزارت بهداشت نيز تمام اقدامات کنترلي لازم را در اين زمينه انجام داده‌اند. در حال حاضر نيز تمام کساني که با اين پرندگان در ارتباط بوده‌اند واکسينه شده‌اند. داروي پيشگيري نيز به آنها داده شده است و 10 روز تحت مراقبت قرار مي‌گيرند تا مطمئن شويم جلوي هر نوع خطري گرفته شده است.
رئيس مرکز مديريت بيماري‌هاي واگير وزارت بهداشت همچنين توصيه کرد: مردم بايد از تماس با پرندگان وحشي و شکار آنها خودداري کنند و اين موضوع را جدي بگيرند؛ چون مي‌تواند باعث انتقال بيماري شود. علاوه بر آن اگر مواردي از تلفات پرندگان را مشاهده کردند به سازمان دامپزشکي گزارش کنند. تلاش مي‌کنيم که بيماري به شهرهاي ديگر منتقل نشود، اما هيچ چيز قابل پيش‌بيني نيست.
انتهاي پيام

کد مطلب: 77971 داغ کن - کلوب دات کامارسال به فیسبوکارسال به مای اسپیسارسال به Stumble Uponارسال به Diggارسال به Deliciousارسال به Redditارسال به Google+ارسال به Google

تعداد توصیه ها:0
ارسال به ديگران چاپ با عکس

 نظرات شما
نام:
پست الکترونيک:
متن: *
Protected by FormShield
کد امنیتی: *
بانک ملت
بانک آينده
بانک سپه
پست بانک
محک
بانک گردشگري
خبر ايران