اجتماعي
 
ابتکار تاکيد کرد
نقش تلفن همراه در کاهش گفت‌وگوهاي اعضاي خانواده به 20 دقيقه
نقش تلفن همراه در کاهش گفت‌وگوهاي اعضاي خانواده به 20 دقيقه
  بزرگنمايي:
سه شنبه 24 بهمن 1396 - 14:19:13

آرمان ايرانيان - به گزارش آرمان ايرانيان، دکتر معصومه ابتکار در سفر يک روزه به کرمان در ديدار با نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه کرمان گفت: يکي از تکاليف قانوني در سياست‌هاي ابلاغي رهبر معظم انقلاب اسلامي و برنامه ششم توسعه کشور، نگاه متعالي به وضعيت زنان و خانواده است و در اين زمينه بايد برنامه ريزي دقيقي با همکاري همه دستگاه‌ها داشته باشيم.
وي از زنان و خانواده به عنوان پشتوانه پيشرفت و تعالي اجتماعي، فرهنگي و اقتصادي ياد کرد و افزود: داشتن خانواده سالم ضامن پيشرفت در ابعاد مختلف است.
ابتکار يادآور شد: در برخي موارد از جمله در حوزه ورزشي، زنان با محدوديت هايي روبرو هستند که بايد تلاش کرد آنها را رفع کنيم.
وي با اشاره به اينکه طرح گفت و گوي ملي خانواده و بين نسلي را دنبال مي‌کنيم، گفت: گفت و گوها در درون خانواده‌ها به 20 دقيقه رسيده است و دليل اصلي آن نيز وسايلي از جمله تلفن همراه است.
معاون رئيس جمهور در امور زنان و خانواده بيان کرد: طرح توسعه امور زن و خانواده هر استان را به اقتضاي شرايط استان‌ها دنبال مي‌کنيم.
ابتکار، طرح ارتقاي تاب آوري اجتماعي را يک طرح موفق در کشور دانست و گفت: شناخت صحيح مشکلات و نيز مواجهه صحيح با مشکلات و تعيين راهکارهاي مناسب در تعريف تاب آوري اجتماعي مطرح است.
وي بر توسعه همکاري با سازمانهاي مردم نهاد و نقش آنها در پيشرفت جامعه تاکيد کرد و گفت: در موضوعاتي مانند خشونت بر اصلاح قوانين تاکيد داريم، ضمن اين که امنيت اجتماعي زنان در قبال خشونت در دست پيگيري است و اميدواريم با حمايت دولت به مجلس وارد شود.
ابتکار با بيان اينکه طرح حمايت قضايي از کودکان و نوجوانان نيز در مجلس شوراي اسلامي مطرح شده است، اظهار کرد: اميدواريم بر مبناي نگاه پيشرو امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامي درخواست‌ها و نيازهاي اين نسل را پاسخگو باشيم.
معاون رئيس جمهور يادآور شد: دولت در حوزه زنان سرپرست خانوار توجه ويژه اي به اشتغال و معيشت دارد و در اين زمينه برنامه‌هاي خاصي تدوين و اجرايي شده است.
وي تصريح کرد: زنان در حوزه الگوي مصرف نيز نقش ويژه‌اي دارند و اين نقش بايد به شکلي صحيح و گويا بازتعريف شود.
انتهاي پيام

کد مطلب: 77972 داغ کن - کلوب دات کامارسال به فیسبوکارسال به مای اسپیسارسال به Stumble Uponارسال به Diggارسال به Deliciousارسال به Redditارسال به Google+ارسال به Google

تعداد توصیه ها:0
ارسال به ديگران چاپ با عکس

 نظرات شما
نام:
پست الکترونيک:
متن: *
Protected by FormShield
کد امنیتی: *
بانک ملت
بانک آينده
بانک سپه
پست بانک
محک
بانک گردشگري
خبر ايران