اجتماعي
 
افزايش قربانيان مسموميت با مونوکسيد کربن در جنوب چين
افزايش قربانيان مسموميت با مونوکسيد کربن در جنوب چين
  بزرگنمايي:
سه شنبه 24 بهمن 1396 - 14:19:37

آرمان ايرانيان - به گزارش آرمان ايرانيان، دولت منطقه خودمختار گوانگشي چين، پس از مرگ‌هاي ناشي از قرار گرفتن در معرض مونوکسيد کربن، از سخت‌گيري در مورد مسائل ايمني خبر داد. تنها در سه روز از هفته گذشته، اين گاز باعث مرگ 22 نفر شد.
بنابر گزارش‌هاي خبري گوانگشي در اغلب موارد مرگ افراد به دليل بخاري‌ها يا اجاق‌هايي که با گاز طبيعي کار کرده و بصورت نامناسب ساخته، نصب و باعث تجمع گاز مونوکسيد کربن در داخل اتاق‌ها مي‌شوند، اتفاق مي‌افتد. به گفته دفاتر بهداشت و درمان اضطراري چين، بسياري از قربانيان کودکان و سالمندان بوده‌اند.
از آنجايي که گاز مونوکسيد کربن، گازي بي‌بو است مي‌توان با افزودن يک رايحه هشداردهنده از نشت اين گاز آگاه شد.
بر اساس گزارشات، آبگرمکن‌هاي موجود در حمام‌ها به علت تجمع گاز مونوکسيد کربن در محيط کوچک آن، بيشترين مرگ و ميرها را شامل مي‌شود.
مدير يک مرکز پزشکي اورژانسي در نانينگ، مرکز گوانگشي، در اين رابطه گفت: هر ساله در زمستان گزارشات زيادي از اين دست وجود دارد اما هيچ پيشرفت قابل توجهي در اين زمينه مشاهده نمي‌شود و اين حوادث هر سال اتفاق مي‌افتد.
به گزارش نيويورک تايمز، مقامات بارها در مورد استفاده از آبگرمکن‌هاي نامناسب و بدساخت که به علت نداشتن تهويه و لوله‌هاي مناسب منجر به انتشار گاز مونوکسيد کربن مي‌شود، هشدار داده‌اند. گزارشات نشان مي‌دهد به رغم تلاش‌ها براي ممنوعيت استفاده از اين گونه آبگرمکن‌ها و بخاري‌ها، هنوز به طور گسترده‌اي به ويژه در مناطق فقيرتر که کارگران مهاجر در آن زندگي مي‌کنند، در دسترس است.
انتهاي پيام

کد مطلب: 77973 داغ کن - کلوب دات کامارسال به فیسبوکارسال به مای اسپیسارسال به Stumble Uponارسال به Diggارسال به Deliciousارسال به Redditارسال به Google+ارسال به Google

تعداد توصیه ها:0
ارسال به ديگران چاپ با عکس

 نظرات شما
نام:
پست الکترونيک:
متن: *
Protected by FormShield
کد امنیتی: *
بانک ملت
بانک آينده
بانک سپه
پست بانک
محک
بانک گردشگري
خبر ايران