اجتماعي
 
آهسته غذا خوردن موجب کاهش وزن مي‌شود
آهسته غذا خوردن موجب کاهش وزن مي‌شود
  بزرگنمايي:
سه شنبه 24 بهمن 1396 - 14:19:38

آرمان ايرانيان - به گزارش آرمان ايرانيان، افرادي که به دنبال کاهش وزن هستند ممکن است روش‌هاي متعددي را براي جذب ميزان کمتري از کالري امتحان کنند اما متخصصان در يک بررسي جديد بر ارزيابي نقش آهسته غذا خوردن در کاهش وزن پرداختند.
متخصصان بر اساس اطلاعات جمع‌آوري شده از نزديک به 60 هزار نفر دريافتند اقداماتي چون آهسته غذا خوردن، خودداري از مصرف مواد خوراکي پس از وعده غذايي شام و خودداري از خوردن، دو ساعت پيش از خوابيدن با کاهش نرخ چاقي و کوچک‌تر شدن دور کمر مرتبط است.
در اين بررسي روي تعدادي از مبتلايان به ديابت نوع دو در ژاپن که در فاصله سال‌هاي 2008 تا 2013 يک تا سه بار چک‌آپ سلامتي داشته‌اند، آزمايشاتي انجام شد. اين افراد به پرسش‌هايي در مورد عادات غذا خوردن و خواب همچون سرعت غذا خوردن و مصرف مواد غذايي پيش از خوابيدن و پس از صرف شام پاسخ دادند.
در شروع مطالعه بيش از نيمي از اين افراد اظهار داشتند که با سرعت طبيعي غذا مي‌خورند هرچند حدود يک سوم از آنان سريع غذا مي‌خوردند.
محققان در مقايسه انجام داده مشاهده کردند افرادي که با سرعت عادي غذا مي‌خورند 29 درصد نسبت به گروه ديگر کمتر احتمال دارد دچار چاقي شوند. همچنين افرادي که با سرعت پايين غذا مي‌خورند 42 درصد کمتر در معرض چاقي هستند.
به گزارش مجله تايم، پيش از اين محققان اظهار کرده بودند که سريع غذا خوردن در مقاومت انسوليني و گلوکز اختلال ايجاد مي‌کند که بر متابولسيم و چربي سوزي تاثير مي‌گذارد.
انتهاي پيام

کد مطلب: 77974 داغ کن - کلوب دات کامارسال به فیسبوکارسال به مای اسپیسارسال به Stumble Uponارسال به Diggارسال به Deliciousارسال به Redditارسال به Google+ارسال به Google

تعداد توصیه ها:0
ارسال به ديگران چاپ با عکس

 نظرات شما
نام:
پست الکترونيک:
متن: *
Protected by FormShield
کد امنیتی: *
بانک ملت
بانک آينده
بانک سپه
پست بانک
محک
بانک گردشگري
خبر ايران