اقتصادي
 
بازار مسکن با حباب شديد قيمتي مواجه است
جهش 3 برابري قيمت مسکن
جهش 3 برابري قيمت مسکن
  بزرگنمايي:
سه شنبه 24 بهمن 1396 - 14:37:22

آرمان ايرانيان -
به گزارش آرمان ايرانيان به نقل از بنکر ( Banker )،مجيد کيان پور با تاکيد بر اينکه نبايد همه سرمايه دولت به سمت بازار مسکن هدايت شود، گفت: متاسفانه در حال حاضر سياست‌هاي اعمالي در حوزه اقتصاد کشور به تبديل مسکن به کالايي سرمايه اي بدل شده است.
نايب رئيس کميسيون عمران مجلس شوراي اسلامي، با بيان اينکه هدايت منابع به سمت صنعت و اشتغال مي‌تواند از تاثيرگذاري بالاي مسکن به عنوان کالايي سرمايه اي در وضعيت کلي اقتصاد بکاهد، افزود: تا زماني که مسکن به کالاي مصرفي بدل نشده بهبودي در اين بازار حاصل نخواهد شد.
ارزش افزوده مسکن از سال 86 تا سال 91 منفي بوده است
نماينده مردم درود و ازنا در مجلس شوراي اسلامي، با تاکيد بر اينکه ارزش افزوده مسکن از سال 86 تا سال 91 منفي بوده است، تصريح کرد: از سال 91 تاکنون با توجه به نوسانات نرخ ارز و رشد 3 برابري نرخ آن بازار مسکن نيز تغييرات قيمتي بسياري را شاهد بوده است.
کيان پور با بيان اينکه جهش 3 برابري قيمت مسکن در سال‌هاي اخير بي سابقه بوده است، گفت: براي بهبود اين وضعيت بايد سياست گذاري کلاني بر مبناي سياست‌هاي بالادستي از جمله برنامه‌هاي 5 ساله کشور و اقتصاد مقاومتي انجام شود.
بازار مسکن با حباب شديد قيمتي مواجه است
به نوشته خانه ملت، وي با بيان اينکه در حال حاضر بازار مسکن با حباب شديد قيمتي مواجه است، افزود: ارزش افزوده بالايي که در بخش مسکن ايجاد شده اين بخش را به خواب 6 الي 7 ساله فرو برده است.
اين نماينده مردم در مجلس دهم، با تاکيد بر اينکه نمي‌توان تاثيرپذيري بازار مسکن از بازارهاي موازي را انکار کرد، گفت: براي اينکه سهم تاثيرپذيري از نوسانات بازار موازي همچون ارز را بر مسکن کاهش دهيم بايد اين بازارها را به ثبات قيمتي تشويق کنيم.
نايب رئيس کميسيون عمران مجلس شوراي اسلامي، يادآور شد: بهترين اقدام در حوزه مسکن هدايت انگيزه‌ها و سرمايه‌ها به سمت صنعت و ايجاد بسترهايي لازم در اين حوزه است.

کد مطلب: 77979 داغ کن - کلوب دات کامارسال به فیسبوکارسال به مای اسپیسارسال به Stumble Uponارسال به Diggارسال به Deliciousارسال به Redditارسال به Google+ارسال به Google

تعداد توصیه ها:0
ارسال به ديگران چاپ با عکس

 نظرات شما
نام:
پست الکترونيک:
متن: *
Protected by FormShield
کد امنیتی: *
بانک ملت
بانک آينده
بانک سپه
پست بانک
محک
بانک گردشگري
خبر ايران