اقتصادي
 
امنيت USSD حل شد
امنيت USSD حل شد
  بزرگنمايي:
سه شنبه 24 بهمن 1396 - 14:37:41

آرمان ايرانيان -
به گزارش آرمان ايرانيان به نقل از بنکر ( Banker )، چندي پيش ابلاغيه بانک مرکزي به بانکهاي کشور مبني بر توقف خدمات روي کدهاي دستوري (USSD) تا پانزدهم بهمن ماه جاري خبرساز شد و بانک مرکزي اين بخشنامه را براي ارتقاي امنيت پرداخت الکترونيک ابلاغ کرد.
همچنين گفته شد که براي ارتقاي امنيت بايد اپليکيشنهاي بانکي جايگزين شود؛ پيش از اين نيز گزارشهايي درباره ناامن بودن بستر ارتباطي USSD منتشر شده و کارشناسان امر نظرات متعددي در اين باره داشتند.
اغلب آنها معتقدند که ارتباط گوشي با حسابهاي بانکي به‌شکل غيررمز صورت مي‌گيرد که در نهايت مي‌تواند منجر به سرقت رمز دوم مشترکان و دزدي از حساب آنها شود.
با اين حال وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات نيز در همان زمان با انتشار توئيتي خبر از منتفي بودن بحث «حذف خدمات USSD» داد.
محمدجواد آذري جهرمي عنوان کرد: در تفاهمي که با ولي‌الله سيف؛ رئيس کل بانک مرکزي داشتم، بنا شد با رعايت الزاماتي از سوي اپراتورهاي تلفن همراه، موضوع توقف خدمات پرداخت با استفاده از کدهاي دستوري USSD فعلاً منتفي شود.
حال با گذشت حدود 10 روز از اعلام اين خبر، محمد جواد آذري جهرمي امروز بار ديگر در حاشيه سومين کنفرانس اينترنت اشياء، درباره توافقي که سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي با بانک مرکزي در اين زمينه داشت، اظهار کرد: مطابق با توافق صورت گرفته ميان سازمان تنظيم مقررات و بانک مرکزي مقرر شد تا با مکانيزم امنيتي، امنيت اين روش تراکنشي تضمين شود.
وزير ارتباطات افزود: بر اين اساس مطابق تفاهمي که اپراتورهاي تلفن همراه و شرکتهاي پرداخت الکترونيک (PSP) داشتند پيشنهاد شد تا مدل امنيتي براي تراکنشها با قرار دادن يک اپلت روي سيم‌کارت صورت گيرد تا ملاحظات بانک مرکزي براي امنيت اين روش پرداخت الکترونيک محقق شود؛ هم اکنون اين راهکار رگولاتوري در دست بررسي و انجام است.
به نوشته تسنيم، بنابراين مشکل مربوط به امنيت تراکنشها به اين طريق قرار است به زودي حل شود و تا آن زمان بايد منتظر خروجي سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي ماند.

کد مطلب: 77981 داغ کن - کلوب دات کامارسال به فیسبوکارسال به مای اسپیسارسال به Stumble Uponارسال به Diggارسال به Deliciousارسال به Redditارسال به Google+ارسال به Google

تعداد توصیه ها:0
ارسال به ديگران چاپ با عکس

 نظرات شما
نام:
پست الکترونيک:
متن: *
Protected by FormShield
کد امنیتی: *
بانک ملت
بانک آينده
بانک سپه
پست بانک
محک
بانک گردشگري
خبر ايران