اجتماعي
 
شهردار تهران خبر داد
افزايش سرعت نوسازي بافت‌هاي فرسوده ظرف دو سال آينده
افزايش سرعت نوسازي بافت‌هاي فرسوده ظرف دو سال آينده
  بزرگنمايي:
سه شنبه 24 بهمن 1396 - 14:38:25

آرمان ايرانيان - به گزارش آرمان ايرانيان محمد علي نجفي در آيين افتتاح 33 پروژه اجتماعي فرهنگي و عمراني منطقه 17 گفت:‌در هرکجاي کشور و شهر ما که خدمت جديد به شهروندان عرضه مي‌شود موجب خوشحالي همه ما مي‌شود. هر اقدامي براي ايجاد آسايش بيشتر شهروندان صورت گيرد قابل احترام است و بايد دست هم کساني که در آن دخيل بوده‌اند بايد بوسيد.
وي افزود: اين مردم شايسته بهترين خدمات هستند و قطعا محبوب‌ترين انسان‌ها نزد خداوند کساني هستند که به مردم بيشتر خدمت مي‌کنند.
وي ادامه داد: ما پيرو و دلباخته نظامي هستيم که رهبر آن امام راحل فرمودند همه مسولان بيشترين هم و غم خود را معطوف به خدمت به مردم کنند. از شهرداري فهيم و سخت کوش منطقه 17 و همه همکارانم دراين منطقه قدارني مي‌کنم.
شهردار تهران با اشاره به راهپيمايي 22 بهمن گفت: مردم ما نشان دادند که در روز 22 بهمن، هنوز هم حامي و دلبسته نظام جمهوري اسلامي ايران هستند و اميد دارند که چالش‌ها را پشت سربگذارند و به نقطه اوج خود برسند.
وي افزود: اعتقاد به اسلام و نظام اسلامي که توانايي و کارآمدي براي اداره جامعه را دارد از سويي و اتحادي که در بين مردم ما ايجاد شده است از سوي ديگر، از عواملي هستند که مداوم مورد هجمه دشمن قرار مي‌گيرد؛ اما به حمدالله به طور کامل از برهم زدن اين دو عنصر در ميان مردم ما مأيوس شده اند.
نجفي ادامه داد: مسئله اعتماد مردم ما به نظام و مسئولين و اينکه نظام و مسئولين را از خود مي‌دانند از امام راحل تا به امروز که مقام معظم رهبري سکان رهبري جامعه اسلام را به عهده دارند وجود داشته و مردم به آنها اعتماد کامل دارند. اگر مجموعه توطئه‌هايي که عليه نظام جمهوري اسلامي توسط دشمن روا داشته شده تحت نظر قراردهيم مشاهد مي‌کنيم که مداوم طي دوران انقلاب اسلامي اعتقاد ، اتحاد و اعتماد مردم به مسولين مورد هجمه قرار گرفته است وامروز نيز مخالفين اين نظام بيش از همه، به محور اعتماد مردم به نظام و مسئولين هجمه وارد مي‌کنند.
وي تاکيد کرد: با امکاناتي که فضاي مجازي در اختيار دشمن ما قرار داده تلاش مي‌کنند که مردم را نسبت به مسئولين نااميد کنند که ان‌شاء الله در اين زمينه موفق نخواهند بود اما ما بايد در مقابل دشمن هوشيار باشيم . اگر نظام جمهوري اسلامي ايران مشکلي را نتوانست در يک مدت کوتاهي حل کند نبايد موج تهمت‌ها به سمت نظام روانه شود.
شهردار تهران در بخشي ديگر از سخنانش به خدمات ارائه شده در شهر تهران اشاره کردد و افزود: خدمات زيادي به شهروندان تهران ارائه شده؛ اما عده‌اي تلاش مي‌کنند اين خدمات را کم بها و مشکلات را پر بها نشان دهند. قطعا کار در نظام جمهوري اسلامي ايران با توجه به اينکه براي مردم ايران است از ارزش و جايگاه ويژه اي در نزد خداوند برخوردار است.
وي افزود: درمنطقه17 خدماتي که ارائه شده بسيار با ارزش است. اين منطقه با اينکه يکي از مناطق کوچک شهر تهران محسوب ميَ‌شود اما به لحاظ اهميتي که مردم اين منطقه در جنگ تحميلي با اهداي4000 نفرشهيد داشته اند اين منطقه را به دار الشهدا بدل کرده‌اند. به اين ترتيب نسبت شهدا به جمعيت اين منطقه بالاتر از اين نسبت در مناطق ديگر شهر تهران است. لذا زندگي و خدمت دراين منطقه افتخار است.
وي با اشاره به انتقال خط راه آهن به زير زمين در اين منطقه در خصوص تعيين تکليف زمين‌هاي آزاد شده با انتقال خط راه آهن گفت: بيش از دو ماه است با مسئولين راه‌آهن و وزارت راه و شهرسازي در مذاکره هستيم تا اين زمين‌ها که چهار کيلومتر آن درمنطقه 17 و 5 کيلومتر آن در منطقه 18 واقع شده است به شهرداري تهران واگذار شود. اميدواريم اين توافق حاصل شود. البته قيمت‌هايي که براي واگذاري اعلام مي‌شود با وجود اينکه شهرداري تهران مي‌خواهد کار عام المنفعه‌اي انجام دهند بسيار بالا است و اميدواريم که بتوانيم اين کار را انجام دهيم.
نجفي به وجود بافت فرسودده در منطقه 17 اشاره کرد و افزود: ميزان بافت فرسود منطقه نسبت به وسعت آن بالاترين نسبت به مناطق ديگر شهر تهران است لذا برنامه جديدي که توسط شخص رييس جمهور براي نو سازي بافت فرسوده دنبال مي‌شود را در منطقه 17 به صورت پايلوت پيگيري خواهيم کرد. قطعا اين طرح جديد مورد حمايت رييس جمهور است و اولين کلنگ آن نيز در منطقه 17زده شده است که اميدواريم در حوزه نوسازي بافت‌هاي فرسوده در منطقه 17 و کل شهر تهران شاهد تحول باشيم.
نجفي به شعار اميد، مشارکت وشکوفايي اشاره کر د و افزود: اميد به عنوان محور اول و مشارکت به عنوان محور دوم بايد محقق شود و بي ترديد شهر را بدون مشارکت مردم نمي‌توان اداره کرد و اين مشارکت زماني محقق خواهد شد که مردم، شهر و شهرداري را متعلق به خود بدانند. همچنين محور سوم که نقطه مطلوب ما است شکوفايي شهر و شهروندان است که بايد شرايطي فراهم کنيم که همه شهروندان امکان رشد و شکوفايي را پيدا کنند.
شهردار تهران در پايان اين مراسم و درجمع خبرنگاران در خصوص افتتاح پروژه‌هاي ديگري در سطح مناطق 22 گانه شهر تهران و تا پيش از پايان سال جاري گفت: قطعا تا قبل از پايان سال 96 در سه يا چهار منطقه ديگر پروژه‌هاي جديدي را به افتتاح خواهيم رساند که بيشتر اين پروژه‌ها نيز کوچک و محلي هستند و همه بخش‌هاي شهرداري تهران را همانند فضاي سبز، ورزشي و عمراني در بر مي‌گيرد.
وي در خصوص نوسازي بافت‌هاي فرسوده شهر تهران نيز گفت: شهرداري با حمايت دولت و شخص رييس جمهور برنامه جديدي را براي نوسازي بافت‌هاي فرسوده آغاز کرده که اميدواريم به اين ترتيب سرعت نوسازي بافت‌هاي فرسوده افزايش پيدا کند.
نجفي ادامه داد: ظرف 15 سال گذشته تنها 40 درصد بافت‌هاي فرسوده در شهر تهران نوسازي شده که ما اميدواريم ظرف 5 سال آينده نصف ميزان باقي مانده را نوسازي کنيم لذا نويد آن را مي‌دهيم که در سال 97 و 98 نوسازي بافت فرسوده سرعت بيشتري خواهد گرفت.
انتهاي پيام

کد مطلب: 77982 داغ کن - کلوب دات کامارسال به فیسبوکارسال به مای اسپیسارسال به Stumble Uponارسال به Diggارسال به Deliciousارسال به Redditارسال به Google+ارسال به Google

تعداد توصیه ها:0
ارسال به ديگران چاپ با عکس

 نظرات شما
نام:
پست الکترونيک:
متن: *
Protected by FormShield
کد امنیتی: *
بانک ملت
بانک آينده
بانک سپه
پست بانک
محک
بانک گردشگري
خبر ايران