اجتماعي
 
رييس دانشگاه علوم پزشکي اهواز:
اهوازي‌ها هنگام گرد و غبار در منزل بمانند/بيماران داروهايشان را به موقع مصرف کنند
اهوازي‌ها هنگام گرد و غبار در منزل بمانند/بيماران داروهايشان را به موقع مصرف کنند
  بزرگنمايي:
سه شنبه 24 بهمن 1396 - 14:39:02

آرمان ايرانيان - به گزارش آرمان ايرانيان، دکتر ايرج نظري درباره برنامه‌ريزي‌ها و اقدامات درماني لازم در زمان وقوع گرد و غبار در استان خوزستان، گفت: اقدامات درماني بيمارستان‌ها و اورژانس پيش بيمارستاني به صورت روتين جزو برنامه‌هاي ما است و کادر درماني ما هميشه در اين مورد، آمادگي لازم را دارند؛ چرا که پديده گرد و غبار در اين استان در اکثر روزهاي سال وجود دارد.
رييس دانشگاه علوم پزشکي اهواز با بيان اين که در زمان وقوع گرد و غبار، مراجعين، معمولا با علائمي مثل مشکلات تنفسي، حساسيت‌هاي چشمي و در برخي موارد علائم گوارشي به مراکز درماني مراجعه مي‌کنند، افزود: در زمان آخرين وقوع گرد و غبار در اين استان، حدود 1300 نفر عمدتا با مشکلات تنفسي، به مراکز درماني و بيمارستان‌ها مراجعه کردند که بسياري از اين افراد به صورت سرپايي ترخيص و تعداد کمي بستري شدند.
وي در ادامه با اشاره به حضور فعال و آمادگي هميشگي اورژانس پيش بيمارستاني در مواقع بروز گرد و غبار، تاکيد کرد: بايد ناوگان اورژانس نوسازي و تعداد نيروهاي اورژانس نيز در استان خوزستان به منظور بهبود در ارائه خدمات افزايش يابد.
نظري افزود: مردم در اين مواقع به خوبي از خود مراقبت و به پيشگيري توجه بيشتري مي‌کنند و کمتر در فضاي بيرون از منزل تردد مي‌کنند و افرادي که داراي مشکلات و بيماري‌هاي زمينه‌اي قلبي و عروقي هستند، به توصيه‌هاي پيشگيري توجه بيشتري دارند.
نظري در ادامه بر لزوم توجه مسئولين به حل مسئله گرد و غبار در استان‌هاي جنوبي کشور تاکيد کرد و گفت: مسئولين ابتدا بايد باور داشته باشند که مي‌توان اين مشکل را حل کرد و اگر باور کنند که اين مسئله هست، آن زمان به صورت جدي براي حل مشکل اقدام مي‌کنند.
بنابر اعلام وبدا، وي در پايان با اشاره به تشکيل جلسات متعدد و کميته بحران، به هنگام وقوع اين پديده گفت: براي موضوع گرد و غبار بايد در طول سال برنامه‌ريزي‌هاي لازم صورت گيرد.
انتهاي پيام

کد مطلب: 77984 داغ کن - کلوب دات کامارسال به فیسبوکارسال به مای اسپیسارسال به Stumble Uponارسال به Diggارسال به Deliciousارسال به Redditارسال به Google+ارسال به Google

تعداد توصیه ها:0
ارسال به ديگران چاپ با عکس

 نظرات شما
نام:
پست الکترونيک:
متن: *
Protected by FormShield
کد امنیتی: *
بانک ملت
بانک آينده
بانک سپه
پست بانک
محک
بانک گردشگري
خبر ايران