اجتماعي
 
با تصويب شوراي شهر تهران:
100 در صد عوارض ايمني به حساب سازمان آتش‌نشاني واريز مي‌شود
100 در صد عوارض ايمني به حساب سازمان آتش‌نشاني واريز مي‌شود
  بزرگنمايي:
سه شنبه 24 بهمن 1396 - 14:59:07

آرمان ايرانيان - به گزارش آرمان ايرانيان، علي اعطا ظهر امروز با حضور در جمع خبرنگاران به تشريح جزييات جلسه امروز شوراي شهر پرداخت و گفت:
وي با بيان اينکه در اين جلسه تنها سطح کلان بودجه بررسي شد و بررسي کد و رديف‌هاي بودجه به جلسه بعدي موکول شد، گفت: در اين جلسه چند مصوبه داشتيم که به تشريح اهم آنها مي‌پردازيم و در اين جلسه شهرداري موظف شد در اجراي مأموريت‌هاي محوله در سال 97 به ميزان 5 درصد قيمت تمام شده خدمات را کاهش دهد.
سخنگوي شوراي شهر تهران با بيان اينکه شهرداري موظف شد در راستاي چابک سازي سازمان‌ها و شرکت‌ها از طريق ده درصد واحدهاي سازماني که عناوين شغلي غير مصوب دارند، نسبت به چابک سازي سازمان اقدام کنند، گفت: در حوزه نظارت نيز شهرداري مکلف شد عملکرد بودجه را از طريق يک سامانه در اختيار شهروندان و اعضاي شوراي شهر قرار دهد تا زمينه نظارت همگاني فراهم شود.
وي در ادامه با بيان اينکه در سال 91 شوراي شهر وقت، مصوبه‌اي در خصوص اخذ عوارض ايمني از ساختمان‌ها داشته است گفت: اين موضوع در يکي از تبصره‌هاي امروز نيز ديده شد اما در اين تبصره قيد شد که 100 در صد عوارض ايمني به حساب سازمان آتش‌نشاني واريز شود تا اين سازمان نيز هزينه را صرفا صرف احداث ايستگاه و خريد تجهيزات کند.
اعطا افزود: در يکي از تبصره‌ها نيز شهرداري موظف شد در آمد حاصله از وصول جرائم را براي حفظ و گسترش فضاي سبز در چند منطقه کم برخودار با اولويت خريد باغات صرف کند؛ چرا که در اين مناطقي که در تبصره قيد شده سرانه فضاي سبز خوب نيست.
وي درباره اعتراضات رييس کميسيون فرهنگي به کاهش بودجه فرهنگي پايتخت گفت: دقت داشته باشيد که بودجه انقباضي بسته شده است اما هنوز هم وارد رديف‌ها نشده‌ايم هرچند که در تبصره‌اي مشخص شد که همه معاونت‌ها و... سه و نيم درصد از درآمدهاي خود را بايد در راستاي فرهنگ‌سازي و براي جبران کاهش بودجه معاونت فرهنگي و اجتماعي صرف کنند.
سخنگوي شوراي شهر تهران در ادامه درباره چرايي رأي دادن اعضاي شوراي شهر به بودجه 45 ميليارد توماني در اختيار شهردار نيز تصريح کرد: فردا بعد از بررسي رديف‌هاي بودجه به اين سوال پاسخ مي‌دهم؛ اما دقت داشته باشيد که نظارت بر بودجه و تبصره‌ها وجود دارد و بحث نظارت گريزي در اين بودجه 45 ميليارد توماني مطرح نيست.
وي افزود: يکي از مسائل چالش برانگيز جلسه امروز درباره بازپرداخت بدهي‌ها به بانک‌ها و پيمانکارا ن بود گفت: در اين تبصره به شهرداري مجوز داده شد تا سقف معيني نسبت به فروش و تهاتر املاک اقدام کند البته با رأي اعضاي شوراي شهر مقرر شد تا ليست املاک قبل از تهاتر به تاييد شوراي شهر برسد.
انتهاي پيام

کد مطلب: 77990 داغ کن - کلوب دات کامارسال به فیسبوکارسال به مای اسپیسارسال به Stumble Uponارسال به Diggارسال به Deliciousارسال به Redditارسال به Google+ارسال به Google

تعداد توصیه ها:0
ارسال به ديگران چاپ با عکس

 نظرات شما
نام:
پست الکترونيک:
متن: *
Protected by FormShield
کد امنیتی: *
بانک ملت
بانک آينده
بانک سپه
پست بانک
محک
بانک گردشگري
خبر ايران