ورزشي
 
جملات قصار جادوگر در مناظره جنجالي
کريمي: اين حرف‌ها توي کت من نمي‌رود آقاي ساکت!
کريمي: اين حرف‌ها توي کت من نمي‌رود آقاي ساکت!
  بزرگنمايي:
سه شنبه 24 بهمن 1396 - 15:00:28

آرمان ايرانيان -
به گزارش" ورزش سه" عادل فردوسي پور بعد از هفته‌ها مقاومت عاقبت علي کريمي و دبير فدراسيون فوتبال را دور يک ميز نشاند و مناظره اي ترتيب داد. مناظره اي که در نهايت با موفقيت علي کريمي به پايان رسيد موفقيتي که مي‌شد از بخش اعظمي از واکنش‌هاي مردمي متوجه شد.
جملات کريمي
*خوشحالم که دوباره توانستم در خدمت مردم باشم. اميدوارم برنامه جذابي باشد و مردم در نهايت قضاوت کنند.
عادل: اين دومين بار است که به نود مي‌آيي ، بار اول سال 2005 قبل از رفتن به بايرن بود. خوب ماندي!
کريمي: نه بابا گريم کرديم...
*طرف حساب من هم آقاي تاج به‌عنوان رييس فدراسيون بود اما آقاي ساکت هم زحمت کشيدند و امشب به اين برنامه آمدند؛ چون تمام قراردادهايي که راجع به آن بحث کرده‌ام امضاي آقاي تاج پاي آن است.
*يکي از بحث‌هاي مهم من 69 ميليارد توماني که فدراسيون فوتبال براي آن خسارت داده و به دليل دو، سه هفته پخش نشدن تلويزيوني مسابقات 69 ميليارد تومان به اين شرکت خسارت داديد و همچنين به دليل عدم نصب تابلوهاي تبليغاتي رديف سوم اين اتفاق صورت گرفته است؛ در سال اول 23 ميليارد تومان و در سال دوم 46 ميليارد تومان خسارت بوده است؛ بايد عملکرد طوري تنظيم مي‌شد که در سال دوم خسارت کمتر مي‌شد اما دقيقا خسارت دو برابر بيشتر شد؛ چرا از کنار حق باشگاه‌ها گذشتيد و به راحتي 69 ميليارد تومان خسارت داديد؟
*آيا باشگاه‌ها قبول کردند که 69 ميليارد تومان از حق آنها کم شود؟ دوست دارم مدير عامل يا اعضاي مجمع هيأت رييسه فدراسيون در اين باره حرف بزنند. آقاي ساکت، شما در مورد شرايط و حکمي ا که 35 ميليارد تومان حکم دادگاه را نگرفتيد و صداي آن را درنياورديد. آخرين مهلتي هم که گرفته‌ايد براي آذرماه سال آينده است.
*زمين‌ها کجاست؟
ساکت مي‌گويد در ايران نوين در ازاي بدهي به فدراسيون به دآن‌ها زمين هايي را داده تا فروخته شده و پولش به فدراسيون داده شود! کريمي مي‌پرسد زمين‌ها کجاست؟ مشخص هم نمي‌شود، ساکت مي‌گويد، شمال، تهران و ورامين...
*مگر فدراسيون که بايد حق باشگاه‌ها را بگيرد، مي‌تواند زمين معامله کند؟ مگرفدراسيون بنگاه معاملاتي است يا مي‌تواند تهاتري عمل کند؟ يک سري آدم در اين وسط پول‌هايي پس دادند و استعفا کردند؛ اگر حرفم اشتباه است، مي‌توانيد شکايت کنيد.
اشاره کريمي به اين است که ايران نوين به جاي بدهي اش به فدراسيون به آن‌ها زمين داده است.
*اگرحرف هايم غير مستند است و درست نيست شکايت کنيد. شما که دست به شکايتتان خوب است. اگر مي‌خواهيد به جاي ديگري بزنيد، من هم حرف‌هايي دارم.
جواب او به ساکت که مي‌گويد در مناظره بايد با سند و مدرک حرف زد و کريمي را به نداشتن سند براي مدعايش محکوم مي‌کند.
*خانمي که در سازمان ليگ بوده و در بخش اقتصادي فعاليت داشته، چرا در اين داستان ايران نوين استعفا داد؟
ساکت جوابي نداد و واقعا مشخص نشد آن خانم به چه دليل اخراج شده است؟!
*حق پخش بازي‌هاي دور اول مقدماتي جام جهاني مقابل عمان و هند توسط يک شرکت ايتاليايي که در سنگاپور فعاليت دارد، 72 هزار دلار واگذار شده است. اولين ايميل براي پرداخت اين مبلغ با تاييد دبير فدراسيون بوده ولي ايميل بعدي را آقاي ترابيان مي‌زند و مي‌گويد که پول را به حسابي غير از حساب فدراسيون بفرستند و بعد هم مي‌گويند ايميل آقاي ترابيان هک شده است. الان معلوم نيست اين پول به حساب چه کسي رفته است؟
ساکت هيچ پاسخي نداد و عاقبت هم مشخص نشد حق پخشي که براي يک بازي ايران و عمان 150 هزار دلار بوده چرا براي دوبازي 72 هزاردلار ، بدون مزايده در اختيار اين شرکت قرار داده شده و پولش هم به حساب ديگري رفته است.
*از سال 94 به نتيجه نرسيده ؟
اشاره کريمي به حرف ساکت که مي‌گويد کميته اخلاق بيش از شش ماه است درصدد يافتن سرنخ ماجرا است.
*با کدام مربياني که از بازيکنان پول مي‌گيرند برخورد مي‌شود؛ يک مدير عامل يک ميليارد و 200 ميليون تومان از بازيکنان پول مي‌گيرد؛ اين‌ها پرونده دارند؟
اشاره او به کميته اخلاق و کارکردهاي آن است که برخي مسايل کلان را ناديده مي‌گيرد.
*طبق اصل 139 قانون اساسي، ارگان دولتي نمي‌تواند در مسائلي مثل دادن زمين از طرف ايران نوين دخالت کند.
ساکت البته پاسخ داد که سازمان ليگ يک نهاد دولتي نيست و...
*در آيين نامه آمده هر کسي نمي‌تواند براي رياست فدراسيون شرکت کند؛ رييس فدراسيون بايد 10 سال سابقه رياست داشته باشد؛ مثلا يک نفر مي‌تواند يک شرکت سوري داشته باشد و 10 سال رييس شود ولي مربي و بازيکن با سابقه فوتبال نمي‌تواند رييس فدراسيون باشد.
ايرادات اساسي جادوگر به آئين نامه‌ها و مصوبه‌هاي فدراسيون فوتبال
*سوالي در مورد قرارداد فدراسيون با سامانه پيامکي 6090 دارم که در زمان آقاي تاج بسته شد که يک سال هم طول نکشيد و فسخ شد؛ اين قرارداد چقدر درآمد داشت که در آن جوايزي هم در نظر گرفته شده بود. اين پولي که در زمان عقد قرارداد(سال 92) با 6090 تا اجراي آن بوده کجا رفته است؟
*آيا يک فدراسيون 5 ستاره، لباس‌هاي تيم ملي جوانانش را بايد در فرودگاه بگيرد؛ تيم ملي اصلي فدراسيون، همين تيم ملي بزرگسالان است که به خيري و خوشي به جام جهاني صعود کرده است؛ اگر صفايي فراهاني نبود همين الان تيم ملي کمپ نداشت؛ هزينه‌هايي که از جام جهاني قبلي و همين جام جهاني گرفتيد، چه شد؟ پول‌هايي به آقاي هوشنگ مقدس ريختيد؛ دو پول به حساب شخص ديگري رفته و يک نفر ديگر هم پول ريخته که به حساب آقاي هوشنگ مقدس آمده و اين اتفاق در سال 92 بوده و پول جام جهاني قبلي است؛ مراجع ذي صلاح ليست اين پرداختي‌ها را خواسته‌اند.
پاسخ کريمي به ساکت که مي‌گويد فدراسيون فوتبال ايران يک فدراسيون 5 ستاره است و کريمي قصد سياه نمايي دارد.
*اين حرف‌ها تو کَت من نمي‌رود ؛ آن زمان آقاي تاج نايب رييس وقت فدراسيون بود و مگر مي‌شود در جريان اين مسائل نباشد؟
پاسخ کريمي به ساکت که مي‌گويد کفاشيان براي فرار از تحريم پول‌ها را به حساب شخص ديگري ريخته است.
*صحبت‌هاي آقاي ساکت براي من قانع کننده نيست؛ اگر مردم نباشند، ما هم نيستيم؛ آقاي ساکت فرافکني مي‌کند ولي خود بازيکن تيم ملي جوانان مي‌گويد در فرودگاه اين کار را با ما کرده‌اند؛ آقاي خطير که در فدراسيون بود و با نماينده فيفا به کمپ تيم ملي رفت و با آقاي اوسيانو دعوا کرد، به کجا رفت؟ الان کجاست؟
سوال‌هاي سفت و سخت جادوگر که ناخودآگاه ساکت را به سمت استفاده از بهترين کارتش يعني کارلوس کي روش مي‌برد.
*اگر شما مباحث ما را خياباني مي‌گوييد اين را اعلام کنيد که سمت سباستين در تيم ملي چيست؟ دليل اخراج مربيان ايراني از تيم ملي چه بود؟ چرا فدراسيون فوتبال پيگير اين موضوع نبود؟ به چه عنواني سباستين در کادر فني تيم ملي است و سمت ايشان چيست؟ بدنساز است يا مربي؟
کريمي معتقد است که سباستين پسرخوانده کارلوس کي روش است موضوعي که ساکت تکذيب کرد اما تکذيبيه اش آنقدرها مستدل نبود.
*آيا حق طبيعي هر مربي است که مدير رسانه‌اي را هم انتخاب کند؟
ايراد کريمي به انتخاب مديررسانه اي خارجي توسط کي روش براي تيم ملي
*اگر قرارداد حق پخش با صدا و سيما بسته شود، به نفع صدا و سيما خواهد بود چون در قراردادهاي فدراسيون هميشه طرف دوم سود مي‌کند.
کريمي قراردادهاي اخير فدراسيون را با اين حرف به چالش مي‌کشد
*اي‌کاش آقاي کي‌روش پشت خط حرف مي‌زد چون صدايش را خيلي وقت است نشنيده بوديم.
بعد از آنکه فردوسي پور پيغام کي روش را مي‌رساند
*يک تيم فوتبال چند مربي بدنساز بايد داشته باشد؟ ديگو، ميک و سباستين مربيان بدنسازي تيم ملي هستند.
کريمي دست بردار سباستين نيست و ساکت هم دليل قانع کننده اي در جيبش ندارد
* اين همه براي اين قرارداد هزينه کرديد، توقع داشتيد به جام جهاني نرويد؟
در پاسخ ساکت که نتايج کي روش را به رخ مي‌کشد
*آقاي کي‌روش علاوه بر قرارداد براي هر مسابقه پاداش 10 هزار دلاري گرفتند؛ چرا بايد از پاداش فيفا هم درصد بگيرند؛ بازي به بازي پاداش گرفتند و علاوه بر آن، از پاداش فيفا هم درصد خواهند گرفت؟
با بازشدن پاي کي روش به بحث توپخانه کريمي هدف جديدي پيدا کرد و اينبار پاداش کي روش ...
* فقط مانده آقاي تاج استعفا دهد و آقاي کي‌روش رييس فدراسيون شود. در قرارداد يک مربي خارجي چند روز مرخصي آمده است؟هر مربي خارجي 6 هفته مرخصي دارد، اردو را انجام مي‌دهد و به دنبال کارهايش را مي‌رود.
حالا کي روش هدف اصلي است و يکي از نقاط ضعف بزرگ او حضور بيش از حد در مرخصي است
* اگر آدم بزدلي بودم، الان با دبير فدراسيون فوتبال چنين مناظره‌اي نمي‌توانستم داشته باشم؛ هم‌باشگاهي‌ها و هم‌بازيان من بايد درباره بازي‌هاي ملي من صحبت کنند؛ من به ايشان بي‌احترامي نکردم؛ گفتم ايشان با چه عنوان و مدرکي سباستين را آورده است؛ وقتي از آقاي کي‌روش رزومه خواستيد، چه چيزي دادند؟
جواب کي روش که پيامک داده بود کريمي حرف‌هاي بزدلانه مي‌زند
*پرسپوليس تا روز آخر در ليگ قهرمانان آسيا خوب کار کرد ولي به دليل اينکه نتوانستيم در ديدار با الهلال حق ميزباني را بگيريم، آن اتفاقات افتاد.
اشاره به ضعف ديپلماسي فدراسيون فوتبال
*مگر برکناري سرپرست يک تيم، در اختيار سرمربي يک تيم است؟ مثل آقاي پيرواني. يک زمان احيانا آقاي کي‌روش از بازيکنان نخواستند که عليه آقاي برانکو صحبت کنند؟!
اشاره به ماجراي اخراج مربيان ايراني توسط کي روش
*تا روزي که شماها در اين فوتبال باشيد، ما رنگ خوشي در فوتبال نمي‌بينيم؛ يک مربي را به جايي رسانده‌ايد که به يک هموطن توهين کند؛ بزدل کسي است که شما(ساکت) از کنار آن به راحتي استفاده مي‌کنيد؛ بزدل آن افراد هستند؛ همه من را مي‌شناسند و تا روزي که زنده باشم اين روش را دنبال مي‌کنم؛ اميدوارم وقتي چشم در چشم هم شديم ايشان(کي‌روش) بتواند اين حرف را بزند؛ شما انقدر به ايشان باج داديد و دستش را باز گذاشتيد که اينطور حرف‌ها را بزند؛ البته اين مدل حرف زدن بخاطر سباستين است و يک نسبت دورادوري دارد.
کريمي با نهايت جديت وارد بحث در دو جبهه با ساکت و کي روش مي‌شود و البته ساکت کمي در حاشيه قرار مي‌گيرد.
*حق پخش را براي خودتان مي‌خواهيد نه براي باشگاه‌ها؛ تمام مديران باشگاه‌ها بدهکار هستند؛ اگر حق پخش را بگيريد، باشگاه‌ها را از پيش بدهکار مي‌کنيد؛ اتفاقاتي بعد از استقلال خوزستان که فشارهايي آورد؛ در بحث کارشناسي حرف‌هايي زدند؛ من هم شجاعتش را دارم که اگر اشتباهي کنم، از تمام مردم عذرخواهي مي‌کنم؛ ما در اين چند وقت در فوتبال هستيم و ديگر ما را نمي‌بينيد؛ صحبتم درباره کارلوس کي‌روش و پيرامون حمايتم از مربيان ايراني بود؛ بالاخره بايد از مربيان ايراني استفاده کند تا کسب تجربه کنند. جا دارد از هواداران استقلال تشکر کنم؛ از فدراسيون کسي نبود که آن را ببيند، اما طرفداران استقلال نشان دادند اگر پاي حق وسط باشد، رنگ‌ها جذابيتي ندارد و به اميد روزي که افرادي در اين فوتبال باشند که دنبال حق باشند.
*قضاوت با مردم؛ هيچکدام از جواب‌هاي آقاي ساکت من را قانع نکرد؛ کميته‌ها بدون اجراي دبير کل نمي‌توانند راجع به موضوعاتي تصميم‌گيري کنند در حالي که آقاي ساکت مي‌گويد در جريان شکايت کميته امر به معروف و نهي از منکر اصفهان از بنده نيست. مگر شرکت ايران نوين از فدراسيون خسارت نگرفته است؟ آنها هم بروند از من شکايت کنند؛ راه دوري که نمي‌رود؛ صحبت‌هاي آقاي ساکت من را قانع نکرد ولي اگر مناظره‌اي با آقاي تاج باشد، بنده با کمال ميل مي‌پذيرم؛ قبل از اين برنامه رفقاي من گفتند آرام باشم؛ مگر من مي‌خواستم چطور باشم؟
کريمي کماکان پرانرژي و قوي است و از پيروزي در اولين مناظره خوشحال به نظر مي‌رسيد

کد مطلب: 77994 داغ کن - کلوب دات کامارسال به فیسبوکارسال به مای اسپیسارسال به Stumble Uponارسال به Diggارسال به Deliciousارسال به Redditارسال به Google+ارسال به Google

تعداد توصیه ها:0
ارسال به ديگران چاپ با عکس

 نظرات شما
نام:
پست الکترونيک:
متن: *
Protected by FormShield
کد امنیتی: *
بانک ملت
بانک آينده
بانک سپه
پست بانک
محک
بانک گردشگري
خبر ايران