اقتصادي
 
بانک مرکزي تايلند بيت کوين را ممنوع کرد
بانک مرکزي تايلند بيت کوين را ممنوع کرد
  بزرگنمايي:
سه شنبه 24 بهمن 1396 - 15:24:42

آرمان ايرانيان -
به گزارش آرمان ايرانيان به نقل از بنکر ( Banker )،به نقل از راشاتودي، بانک مرکزي تايلند به تمام بانک‌ها و مؤسسات مالي اين کشور ابلاغ کرد که تمام عمليات بانکي و پولي با ارزهاي ديجيتال بايد متوقف شوند. اين تصميم بانک مرکزي تايلند در راستاي نگراني از بروز مشکلات احتمالي تجارت غير قانوني اتخاذ شده است.
بانک‌هاي تايلندي در حال‌حاضر از سرمايه گذاري در ارزهاي رمزنگار، فروش آنها، انجام تراکنش و ايجاد پلت فورم براي تجارت با اين ارزها ممنوع شده‌اند.
همچنين بانک‌هاي تايلندي از دادن وام با هدف خريد پول ديجيتال يا دادن مشاوره به مشتريان خود براي استفاده از ارزهاي رمزنگار به عنوان ابزاري براي سرمايه گذاري نهي شده‌اند.
بانک مرکزي تايلند اعلام کرد که ارزهاي مجازي در تايلند تجارت قانوني محسوب نمي‌شود؛ ضمن اينکه اين ارزها قابليت استفاده در پولشويي يا فاينانس گروه‌هاي تروريستي را دارند.
به نوشته ايلنا، اين در حالي است که وزير دارايي تايلند گفته که دولت نمي‌تواند استفاده از ارزهاي مجازي را متوقف کند و به جاي آن بايد به منظور کنترل آنها، قوانيني را وضع کند.بر پايه اين گزارش قيمت بيت کوين در حال حاضر 8 هزار و 700 دلار در هر واحد است.

کد مطلب: 77997 داغ کن - کلوب دات کامارسال به فیسبوکارسال به مای اسپیسارسال به Stumble Uponارسال به Diggارسال به Deliciousارسال به Redditارسال به Google+ارسال به Google

تعداد توصیه ها:0
ارسال به ديگران چاپ با عکس

 نظرات شما
نام:
پست الکترونيک:
متن: *
Protected by FormShield
کد امنیتی: *
بانک ملت
بانک آينده
بانک سپه
پست بانک
محک
بانک گردشگري
خبر ايران