اقتصادي
 
دلايل افزايش قيمت سکه چيست؟
دلايل افزايش قيمت سکه چيست؟
  بزرگنمايي:
سه شنبه 24 بهمن 1396 - 15:24:47

آرمان ايرانيان -
به گزارش آرمان ايرانيان به نقل از بنکر ( Banker )،بازار سکه در اين هفته با افزايش قيمت بي‌سابقه‌اي مواجه شده است به طوري که قيمت سکه تمام در بازار امروز در آستانه يک ميليون و 600 هزار تومان قرار گرفته و بالاترين نرخ تاکنون براي سکه به حساب مي‌آيد. براي اين افزايش قيمت بي سابقه دلايل مختلفي مطرح مي‌شود که محمد کشتي آراي اصلي‌ترين عامل را افزايش قيمت دلار مي‌داند که باعث شده بازار سکه هم تحت تاثير قرار بگيرد.
وي دو عامل را باعث افزايش فعلي قيمت سکه دانست و گفت: يکي از اين عوامل افزايش 15 دلاري قيمت هر اونس طلا و ديگري وضعيت نرخ ارز است که امروز قيمت دلار به بيش از 4900 تومان رسيده است.
کشتي آراي با اشاره به اينکه اگر عامل قيمت جهاني طلا را چندان دخيل ندانيم، بيشترين سهم افزايش قيمت سکه مربوط به دلار است، خاطرنشان کرد: وضعيت موجود بازار موجب شده که يک حباب حدود 90 هزار توماني بر روي سکه ايجاد شود.
عضو اتحاديه طلا و جواهر تهران تصريح کرد: تقاضا در بازار وجود دارد، خيلي از واحدها از اين ترس دارند که از فروش جا بمانند. به همين دليل مجموع اين عوامل باعث شده که قيمت سکه به قيمت بي سابقه يک ميليون و 600 هزار تومان برسد.
به نوشته آرمان ايرانيان ،کشتي آراي درمورد وضعيت تقاضا در بازار گفت: اکنون مردم فکر مي‌کنند پول‌شان از ارزش مي‌افتد و براي همين علاقمندند حتي سرمايه‌هاي خرد و کوچک خود را سکه يا ارز بخرند. اين عامل هم باعث شده است که قيمت سکه و طلا به شکل بي سابقه‌اي افزايش پيدا کند.

کد مطلب: 77998 داغ کن - کلوب دات کامارسال به فیسبوکارسال به مای اسپیسارسال به Stumble Uponارسال به Diggارسال به Deliciousارسال به Redditارسال به Google+ارسال به Google

تعداد توصیه ها:0
ارسال به ديگران چاپ با عکس

 نظرات شما
نام:
پست الکترونيک:
متن: *
Protected by FormShield
کد امنیتی: *
بانک ملت
بانک آينده
بانک سپه
پست بانک
محک
بانک گردشگري
خبر ايران