اقتصادي
 
آينده قيمت ارز غيرقابل پيش‎بيني است
آينده قيمت ارز غيرقابل پيش‎بيني است
  بزرگنمايي:
سه شنبه 24 بهمن 1396 - 15:55:15

آرمان ايرانيان -
به گزارش آرمان ايرانيان به نقل از بنکر ( Banker )،دکتر حسين سلاحورزي اظهار کرد: مداخله دولت در عرضه و تقاضا و کنترل قيمت ارز و مصنوعي نگه داشتن قيمت آن در يک محدوده بوده که اين فنر فشرده در يک مقطعي به يکباره رها و باعث افزايش قيمت ارز و تاثيرات نامساعدي بر فعاليت اقتصادي شده است.
وي اضافه کرد: به نظر مي‌رسد بهترين و مناسب‌ترين راه‌حل براي واقعي شدن قيمت ارز، يکسان‌سازي و واقعي شدن قيمت آن در يک فرآيند آرام و تدريجي است که باعث مي‌شود اثرات مخرب کمتري را بر فضاي اقتصادي داشته باشد.
سلاحورزي خاطرنشان کرد: هر چند بسياري معتقدند که افزايش قيمت ارز رابطه معناداري با توسعه صادرات غيرنفتي ندارد ولي واقعي شدن قيمت ارز در کنار بهبود فضاي کسب و کار حتماً باعث افزايش صادرات غيرنفتي مي‌شود. همچنين در کنار بهبود فضاي کسب و کار، مي‌توان اثرات ناشي از افزايش قيمت تمام شده محصولات و توليدات داخلي را هم کنترل کرد تا از نظر فشار به مصرف‌کنندگان داخلي اثرات نامساعدي نداشته باشد.
وي تاکيد کرد: در حال حاضر نکته مهم و قابل توجه، غيرقابل پيش بيني بودن آينده قيمت ارز و سياست ‎‌هاي ارزي است.
به نوشته آرمان ايرانيان،سلاحورزي گفت: براي بهبود رتبه ريسک اعتباري ايران در رنکينگ بين ‎المللي تلاش‌هاي زيادي شده تا به جايگاه مناسب ‎تري دست پيدا کرديم که همين مي‌‎ تواند باعث کاهش هزينه‌هاي مربوط به تسهيلات خارجي يا خطوط اعتبار خارجي شود؛ در کنار اين موضوع غيرقابل پيش بيني بودن قيمت ارز مي‌‎تواند صدمه جدي به استفاده از منابع خارجي وارد کند.

کد مطلب: 78003 داغ کن - کلوب دات کامارسال به فیسبوکارسال به مای اسپیسارسال به Stumble Uponارسال به Diggارسال به Deliciousارسال به Redditارسال به Google+ارسال به Google

تعداد توصیه ها:0
ارسال به ديگران چاپ با عکس

 نظرات شما
نام:
پست الکترونيک:
متن: *
Protected by FormShield
کد امنیتی: *
بانک ملت
بانک آينده
بانک سپه
پست بانک
محک
بانک گردشگري
خبر ايران