اقتصادي
 
صرافي‌ها :دلار نه مي‌خريم و نه مي‌فروشيم!
صرافي‌ها :دلار نه مي‌خريم و نه مي‌فروشيم!
  بزرگنمايي:
سه شنبه 24 بهمن 1396 - 15:55:18

آرمان ايرانيان -
به گزارش آرمان ايرانيان به نقل از بنکر ( Banker )،دلار از هفته گذشته تاکنون روند صعودي بي‌سابقه‌اي را تجربه کرده چنانچه امروز به بالاترين نرخ خود يعني 4925 تومان در بازار آزاد هم رسيد.
البته اين نرخ در بسياري از صرافي‌ها متغير است و در روز جاري از نرخ 4774 تا 4790 تومان براي خريد و از 4784 تا 4925 براي فروش در نوسان بود.
از اوايل هفته گذشته تاکنون نرخ دلار در بازار آزاد 260تومان و نسبت به ابتداي هفته جاري 150تومان افزايش پيدا کرده است.
از صف‌هاي طولاني مقابل صرافي‌ها در هفته گذشته، افزايش نرخ ارز روز‌هاي آتي مشخص شده بود هرچند بانک مرکزي بارها وعده تثبيت نرخ ارز و تنظيم بازار را داده اما هنوز در انجام اين کار موفق نبوده است.
اين در حالي است که بسياري از صرافي‌ها در روز‌هاي پر نوسان تابلو‌هاي خود را صفر مي‌کنند و معاملات خريد و فروش انجام نمي‌دهند. امروز هم از آن روز‌هاي پر نوسان مستثني نبوده و قريب به اتفاق بسياري از صرافي‌ها معامله دلار هم در بخش فروش و هم خريد را انجام نمي‌دادند تا نرخ ارز به ثبات برسد.
به نوشته اقتصاد آنلاين،بسياري از کارشناسان معتقدند شيب تند افزايش نرخ دلار تا پايان سال به دليل افزايش تقاضاي مردم و بدهي‌هاي دولت، ادامه دار خواهد بود و نرخ دلار از نرخ کنوني هم فراتر خواهد رفت و برخي ديگر معتقدند نرخ دلار تثبيت خواهد شد اما آن‌چه که از نوسانات اخير شاهد هستيم نرخ ارز تا پايان سال جاري، همچنان حالت صعودي خواهد داشت.

کد مطلب: 78004 داغ کن - کلوب دات کامارسال به فیسبوکارسال به مای اسپیسارسال به Stumble Uponارسال به Diggارسال به Deliciousارسال به Redditارسال به Google+ارسال به Google

تعداد توصیه ها:0
ارسال به ديگران چاپ با عکس

 نظرات شما
نام:
پست الکترونيک:
متن: *
Protected by FormShield
کد امنیتی: *
بانک ملت
بانک آينده
بانک سپه
پست بانک
محک
بانک گردشگري
خبر ايران