اقتصادي
 
مسکن سال 97 چقدر گران مي‌شود؟
مسکن سال 97 چقدر گران مي‌شود؟
  بزرگنمايي:
سه شنبه 24 بهمن 1396 - 15:55:20

آرمان ايرانيان -
به گزارش آرمان ايرانيان به نقل از بنکر ( Banker )، حامد مظاهريان در همايش سراسري انبوه‌سازان از پيگيري اصلاح قانون پيش‌فروش ساختمان توسط دولت و مجلس خبر داد و اظهار کرد: بر اساس آمار حدود 30 درصد تشکيل سرمايه ثابت سهم مسکن است.
وي با اعلام اين‌که با وجود اجراي طرح مسکن مهر سهم دولت از سرمايه‌هاي صورت گرفته در حوزه مسکن کمتر از 3 درصد بوده است، افزود: در حال حاضر حدود 24 ميليون خانوار و 27 ميليون واحد مسکوني در کشور داريم که اين مسئله حکايت از روند مطلوب ساخت و ساز مسکن دارد.
معاون امور مسکن و ساختمان وزير راه و شهرسازي با اشاره به اين‌که 2.6 ميليون واحد مسکوني خالي از سکنه در کشور داريم، گفت: در عين حال حدود 2 ميليون واحد نيز خانه‌هاي دوم هستند که کمتر از شش ماه در سال از انها استفاده مي‌شود.
مظاهريان با تاکيد بر اين‌که مقايسه تعداد خانوار و تعداد واحدها نشان مي‌دهد واحدهاي مسکوني مطابق الگوي مصرف توليد نشده و براي سفته‌بازي بوده است، تصريح کرد: بر اساس بررسي‌هاي صورت گرفته تا سال 1405 تعداد خانوارهاي کشور با افزايش 5 ميليوني به 29 ميليون خانوار و جمعيت شهرنشيني به 79 درصد افزايش مي‌يابد، از اين رو مسکن مشکل آينده شهرها خواهد بود.
به نوشته تسنيم ،وي با بيان اين‌که تا 9 سال آينده (1405) بايد 9 ميليون واحد مسکوني در کشور ساخته شود از تمرکز دولت بر بافت‌هاي فرسوده براي اين کار خبر داد و گفت:‌ پيش بيني مي‌شود ميزان افزايش قيمت مسکن در سال آينده حداکثر 2 درصد بيشتر از نرخ تورم باشد.

کد مطلب: 78005 داغ کن - کلوب دات کامارسال به فیسبوکارسال به مای اسپیسارسال به Stumble Uponارسال به Diggارسال به Deliciousارسال به Redditارسال به Google+ارسال به Google

تعداد توصیه ها:0
ارسال به ديگران چاپ با عکس

 نظرات شما
نام:
پست الکترونيک:
متن: *
Protected by FormShield
کد امنیتی: *
بانک ملت
بانک آينده
بانک سپه
پست بانک
محک
بانک گردشگري
خبر ايران