ورزشي
 
واکنش فوتبالي‌ها و ديگران به جنجالي‌ترين نود تاريخ؛
ساکت، کريمي، کي‌روش، «بزدل»؛ کليدواژه‌هاي روز
ساکت، کريمي، کي‌روش، «بزدل»؛ کليدواژه‌هاي روز
  بزرگنمايي:
سه شنبه 24 بهمن 1396 - 15:56:38

آرمان ايرانيان -
به گزارش آرمان ايرانيان به نقل از ورزش 3، مدتهاست علي کريمي از تريبون‌هاي مختلف انتقاد از فدراسيون فوتبال و ارکان آن را آغاز کرده و رئيس فدراسيون و مديران اطرافش را هدف قرار داده است. کريمي از همان روزهاي اول گفته بود که حاضر است با اين افراد در رسانه ملي مناظره کند تا مردم درباره صحبت‌هاي آنها به قضاوت بنشينند.
پس از گذشت ماه‌ها از اين صحبت کريمي، شب گذشته در برنامه نود يک مناظره بين او و محمدرضا ساکت، دبيرکل فدراسيون فوتبال برگزار شد. در اين برنامه علي کريمي سوالات متعددي را در زمينه‌هاي مختلف پرسيد و بنا بر اين بود که ساکت هم به عنوان پاسخگو از طرف فدراسيون حاضر شده بود.
مطابق انتظار، جنجالي‌ترين مناظره فوتبالي تاريخ ايران در برنامه نود، واکنش‌هاي مختلفي را در پي داشت که به مرور برخي از آنها مي‌پردازيم.
- اهالي رسانه:
علي عالي روزنامه نگار (اعتماد):
- تناقض در فدراسيون فوتبال ايران وجود دارد. آقاي ساکت گفتند فدراسيون دولتي نيست اما چطور طبق قانون دولت بازنشستگان از فدراسيون برکنار شدند.
- اساسنامه فدراسيون فوتبال نه‌تنها به تاييد فيفا نرسيد بلکه اين اساسنامه حتي در هيات دولت هم مصوب نشده است. فدراسيون فوتبال سال‌هاست به‌صورت غيرقانوني فعاليت مي‌کند و هيچ برخوردي با آن نمي‌شود.
- ‏اصرار علي کريمي بر قرارداد آديداس نکته مهمي است. جام‌جهاني که برسد ايران با اسپانيا و پرتغال مسابقه دارد يعني ميلياردها بيننده. برندها حاضرند براي اين قرارداد سودآور ميلياردها تومان هزينه کنند؛ اما فدراسيون فوتبال ايران در قراردادي عجيب با آديداس بايد پول براي لباس‌ها هم بدهد!

مهدي اميرپور (آي اسپورت):
- ‏بزدل؛ لقبي که کي‌روش به ‎کريمي داد! آيا بازنده مناظره نفر سومي است که در استوديوي ‎نود نبود؟ اين موضوع محبوبيت کي‌روش را کم مي‌کند؟
محمد نوري فر (آزاد):
- بزدل همه ما هستيم که اجازه داديم کي روش هر کاري که دوست دارد انجام دهد. بزدل مديران فدراسيون هستند که هميشه مقابل سرمربي تيم ملي کوتاه آمدند. پسرخوانده بدون مدرک را به تيم ملي آورده و چون دليل منطقي براي دفاع ندارد، حمله مي‌کند.
سپهر خرمي (اعتماد و دنياي فوتبال):
- ‏بي احترامي زشت ‎کي‌روش به علي کريمي.
کي‌روش قبول نکرد روي خط 90 بيايد تا پاسخ شبهات جادوگر را بدهد اما به کريمي که حاضر شده در برنامه زنده شرکت کند مي‌گويد بزدل. اين در حالي است که ‏کارلوس کي‌روش سال هاست شخصا خبرنگاران را براي پاسخ دادن به سوالات در نشست خبري گزينش مي‌کند و سال‌هاست پاسخ برخي ابهامات را صرفا در فيسبوک منتشر مي‌کند و از رويارويي با خبرنگار فرار مي‌کند؛ اما حالا به علي کريمي‌ مي‌گويد ترسو!
محمدحسن نجمي (گروه سياسي روزنامه شرق):
- ‏‎علي کريمي امشب در برنامه نود بهترين بود و شجاع‌ترين؛ نمادي از مبارزه با فساد. مهم نيست که ساکت چه پاسخي به سوال‌هاي او داد؛ مهم سوالاتي است که تا به حال در رسانه ملي که هيچ؛ در هيچ کجاي اين فوتبال مطرح نشده بود و همان سوالات شايد آغازي باشد براي پرسشگري بيشتر رسانه‌ها
- ‏کي‌روش با اين جواب بي‌ادبانه، خودش رو نابود کرد؛ ‎علي کريمي خيلي عزيزتر از کي‌روش و اطرافيانش است.

فرهاد عشوندي (ورزشي خبرآنلاين):
- اين عکس را کي روش قبل از مناظره علي کريمي و محمدرضا ساکت منتشر کرده بود و در مناظره هم با کريمي به صورت غيرمستقيم بحث کرد. به نظر مي‌رسد در روز خوب علي کريمي، کي روش روز بدي داشت و به خصوص اين شب براي کي روش با انتشار پيامکش به عادل در فضاي مجازي، بدتر شد.
در بين اهالي فوتبال هم عده اي در اين فاصله حدودا 12 ساعته واکنش هايي نشان دادند که برخي از آنها را مرور مي‌کنيم.
- مهدي مهدوي کيا با انتشار يک عکس از علي کريمي گفت: شجاعتهاي آنها يک روز براي مردم رو مي‌شود.
- آندو تيموريان علي کريمي را بهترين 8 تاريخ خطاب کرد و از او حمايت کرد.
- مهرداد ميناوند در صفحه شخصي اش نوشت: امشب کسي که نتوانست پاسخ حرف‌هاي کريمي را بدهد، سعي کرد با توهين حرفش را بزند. توهين او به اسطوره فوتبال ايران، بي احترامي به همه فوتباليست‌هاي ما است. ما در قبال اين توهين‌ها مثل آقاي ساکت، سکوت نمي‌کنيم. بزدل خود شما هستي آقاي کي روش.
- علي انصاريان هم با عصبانيت لقبي را که کي روش به کريمي نسبت داده بود، شايسته خود او دانست.
- آتيلا حجازي درباره بحث غيرمستقيم کي روش و کريمي نوشت: کاري به مناظره ندارم اما هيچکس حق توهين به ايراني‌ها را ندارد. شايد ما بزدليم که براي صعود از راحت‌ترين گروه تاريخ مقدماتي جام جهاني اين همه پول به پاي کي روش ريختيم. کي روش اگر يک پيشنهاد مناسب داشت هرگز در ايران نمي‌ماند. از علي کريمي ممنونم که خودش را در قلب يک ملت ماندگار کرد. اين بزرگترين ثروت است.
- محسن خليلي هم ضمن حمايت از افشاگري‌هاي کريمي نوشت: حقيقت هميشه تلخ است.
- مهرزاد معدنچي: صداقت علي کريمي هميشه ستودني است.
- عليرضا نيکبخت: تمام ملت ايران پشت حرف حق خواهند ايستاد. حرف حق رنگ آبي و قرمز و زرد نمي‌شناسد. اميدوارم روزي برسد افرادي مثل دکتر دادکان در اين فوتبال ناپاک ظهور کنند. افتخار مي‌کنم همبازي کسي بودم که نشان داد حجازي‌ها و تختي‌ها هنوز زنده اند. در ضمن، کي روش اين را بداند که بزدل کسي است که جرات رويارويي نداشت.
يکي از نکات ويژه اين مناظره، واکنش‌هاي ساير افراد مشهور جامعه و غيرفوتبالي‌ها بود. بحث افشاگري در فوتبال آنها را هم درگير اين ماجراي مهم کرده است.
محسن چاوشي، سپند اميرسليماني، رضا صادقي و حسين مهري از جمله کساني بودند که به اين برنامه واکنش نشان داده اند و از علي کريمي حمايت کردند.
اتفاقات برنامه ديشب نود شکاف بين علي کريمي و فدراسيون فوتبال را وارد فاز جديدي کرد و قطعا اين واکنش‌ها از سوي تمام اقشار مردم (وراي اينکه از کدام طرف حمايت کنند) بيشتر و بيشتر خواهد شد.

کد مطلب: 78006 داغ کن - کلوب دات کامارسال به فیسبوکارسال به مای اسپیسارسال به Stumble Uponارسال به Diggارسال به Deliciousارسال به Redditارسال به Google+ارسال به Google

تعداد توصیه ها:0
ارسال به ديگران چاپ با عکس

 نظرات شما
نام:
پست الکترونيک:
متن: *
Protected by FormShield
کد امنیتی: *
بانک ملت
بانک آينده
بانک سپه
پست بانک
محک
بانک گردشگري
خبر ايران