اجتماعي
 
در تبصره‌هاي بودجه 97 شهرداري تهران بررسي شد
از پيشنهاد حذف کمک شهرداري به خيريه‌ها تا رأي ندادن اعضا به تبصره مشکلات زنان مناطق
از پيشنهاد حذف کمک شهرداري به خيريه‌ها تا رأي ندادن اعضا به تبصره مشکلات زنان مناطق
  بزرگنمايي:
سه شنبه 24 بهمن 1396 - 16:25:07

آرمان ايرانيان - به گزارش آرمان ايرانيان، امروز بررسي بودجه پيشنهادي در حوزه هزينه‌ها و ماموريت‌هاي شهرداري تهران روي ميز بررسي شوراي شهر قرار گرفت و اعضاي شوراي شهر با کم کردن 180 ميليارد تومان از رديف بودجه هوشمندسازي و اضافه کردن اين عدد (180 ميليارد تومان) به بودجه حمل و نقل، سرانجام بعد از بحث و تبادل نظر به بودجه شهرداري تهران در شش حوزه ماموريتي رأي دادند و به تصويب رسيد.
با تصويب بودجه شهرداري در شش حوزه مأموريتي، بررسي تبصره‌ها در جلسه شورا آغاز شد و اعضاي شوراي شهر 29 تبصره را بررسي کردند.
در بررسي بند 10 تبصره 4 بودجه شهرداري تهران که نوشته شده بود پرداخت هر گونه تسهيلات مالي و وام از محل منابع بودجه عمومي و بودجه سازمان‌ها و ... به کارکنان و مديران ممنوع است. اعضاي شوراي شهر به بحث و تبادل نظر پرداختند و به پيشنهاد سالاري و رأي اعضاي شوراي شهر اين بند حذف شد.
به گزارش آرمان ايرانيان، يکي ديگر از تبصره‌هاي مورد بحث اعضاي شوراي شهر تبصره 5 بود که در آن به شهرداري اجازه داده مي‌شد به موسسات عمومي و عام المنفعه تا سقف دو ميليارد ريال در هر سال و به اشخاص و موسسات خصوصي تا سقف 200 ميليون ريال و براي اشخاص حقيقي تا سقف 500 ميليون ريال در هر سال کمک کند که اين تبصره مورد بحث اعضاي شوراي شهر قرار گرفت.
در ابتداي اين بحث ناهيد خداکرمي پيشنهاد داد که با توجه به مشکلات بودجه‌اي شهرداري تهران، اين تبصره کلا حذف شود که بهاره آروين خطاب به خداکرمي گفت: مبلغ فقط 45 ميليارد تومان است که اين مسئله موجب شد که ناهيد خداکرمي بگويد اعداد در شهرداري کوچک است اما من که در دانشگاه کار مي‌کنم مي‌دانم که با اين 45 ميليارد تومان چه کارها که نمي‌شود کرد و آيا درست است شهرداري روزي 300 ميليارد تومان جريمه پرداخت نکردن ديون به بانک شهر را واريز کند اما از سويي ديگر اين کمک‌ها را نيز به موسسات بدهد؟ من موافق آن هستم که اين تبصره به کل حذف شود؛ چرا که يکي از گره‌هاي کور بودجه، عدم شفافيت اين بودجه‌هاي سرگردان است که فساد را نهادينه کرده است.
حق شناس در واکنش به اين سخنان گفت: حذف اين تبصره سبب مي‌شود که دست شهردار را در اجرا ببنديم و اين درست نيست و منطقي نيست که اختيارات را محدود کنيم.
به گزارش آرمان ايرانيان، نهايتا با رأي اکثريت آراء کاهش 25 درصدي کمک شهرداري به موسسات عمومي، عامل المنفعه، خصوصي و حقيقي تصويب شد.
تبصره 20 بودجه شهرداري تهران نيز در شوراي شهر حاشيه ساز شد هر چند که اين تبصره بنا به آنچه که اشتباه خوانده شد در اوراق کپي شده حذف شده بود؛ اما در اين تبصره به شهرداري اجازه داده مي‌شد که براي پرداخت ديون خود به پيمانکاران و بانک‌ها تا سقف معين وام بگيرد و يا نسبت به فروش املاک و يا تهاتر اقدام کند که حجت ميرزايي معاون برنامه ريزي شهرداري تهران در دفاع از اين تبصره گفت: يکي از راه‌هاي پرداخت ديون اين است که با نرخ ارزانتري وام بگيريم و بدهي‌هايمان را تسويه کنيم و حواسمان باشد اگر نتوانيم بدهي‌هاي انباشته شده را صاف کنيم با ورشکستگي يک صنف بزرگ مواجه مي‌شويم و اين در حاليست که مي‌بايست پول پيمانکاران‌مان را تا قبل از ورشکستگي به آنها بدهيم.
به گزارش آرمان ايرانيان، محسن هاشمي نيز در واکنش به اين تبصره و در پي پيشنهادات اعضاي کميسيون برنامه و بودجه شوراي شهر گفت: متأسفانه کميسيون برنامه و بودجه، يک حرکت اختلاف انگيز در شورا نشان داد و جالب است که بيشترين اختلاف در بررسي تبصره‌ها بين اعضاي اين کميسيون است و بهتر است در دفعات ديگر اختلاف را کنار بگذاريد و با اتحاد بيشتري وارد جلسه شويم.
در ادامه سالاري پيشنهاد داد که املاک و اراضي که بر اساس اين تبصره تهاتر و يا به فروش مي‌رسد مجوز شورا را اخذ کند که با رأي اکثريت آراء اين مهم نيز به تصويب رسيد.
به گزارش آرمان ايرانيان، در پايان زهرا نژادبهرام پيشنهاد داد که 0.25 درصد از محل بودجه جاري و ... مناطق 22 گانه براي حل مشکلات زنان از جمله حل مشکل فضاهاي بي دفاع، ارتقاي تاب‌آوري زنان و ... اختصاص يابد که اعضاي شوراي شهر به اين مهم رأي ندادند.
انتهاي پيام

کد مطلب: 78015 داغ کن - کلوب دات کامارسال به فیسبوکارسال به مای اسپیسارسال به Stumble Uponارسال به Diggارسال به Deliciousارسال به Redditارسال به Google+ارسال به Google

تعداد توصیه ها:0
ارسال به ديگران چاپ با عکس

 نظرات شما
نام:
پست الکترونيک:
متن: *
Protected by FormShield
کد امنیتی: *
بانک ملت
بانک آينده
بانک سپه
پست بانک
محک
بانک گردشگري
خبر ايران