اقتصادي
 
سخنگوي کميسيون تلفيق بودجه
دريافت سود بانکي توسط دستگاه‌هاي اجرايي ممنوع شد
دريافت سود بانکي توسط دستگاه‌هاي اجرايي ممنوع شد
  بزرگنمايي:
سه شنبه 24 بهمن 1396 - 18:27:29

آرمان ايرانيان -
به گزارش آرمان ايرانيان به نقل از بنکر ( Banker )، علي اصغر يوسف نژاد، در خصوص مصوبات امروز کميسيون تلفيق لايحه بودجه گفت: کميسيون تلفيق بعد از بررسي مواد ارجاعي از صحن علني مجلس، دستگاه‌هاي مشمول ماده 29 قانون برنامه ششم توسعه ايران و ماده 5 قانون مديريت خدمات کشوري را مجاز به دريافت سود از حساب‌هاي بانکي (حساب جاري، پشتيبان، سپرده، سپرده‌گذاري کوتاه مدت، بلندمدت) مفتوح در بانک‌هاي دولتي و غيردولتي ندانست.
سخنگوي کميسيون تلفيق بودجه ادامه داد: بر اساس مصوبه کميسيون تلفيق بانک‌ها ، شرکت‌هاي بيمه دولتي، صندوق‌ها، دانشگاه‌ها و هر يک از دستگاه‌هاي اجرايي که در قوانين و مقررات و يا اساسنامه آنها مجاز به دريافت سود مي‌باشند از شمول اين حکم مستثني شدند.
وي در اين رابطه افزود: براساس مصوبه کميسوين تلفيق بانک‌هاي دولتي و غيردولتي مجاز به پرداخت سود به حساب دستگاه‌هاي اجرايي در اجراي اين حکم که فاقد قوانين و مقررات مربوطه هستند، نيستند.
سخنگوي کميسيون تلفيق تصريح کرد: بر اساس مصوبه کميسيون تلفيق سود سپرده دريافتي داراي مجوز دستگاه‌هاي مذکور به استثناي بانک‌ها، بيمه‌ها و صندوق‌ها از اول سال 97 تحت عنوان درآمد اختصاصي آن دستگاه محسوب و به حساب متمرکز خزانه وجوه درآمد اختصاصي واريز و به صورت صد درصد دريافت و مطابق قوانين و مقررات مربوطه پرداخت شود.
اين نماينده مردم در مجلس دهم افزود: هرگونه اقدام مغاير با مطالب مذکور حکم تصرف در وجوه به اموال دولتي محسوب مي‌شود و ديوان محاسبات کشور موظف است عملکرد آن را هر 6 ماه يک بار تهيه و به کميسيون برنامه و بودجه ارسال کند.

کد مطلب: 78057 داغ کن - کلوب دات کامارسال به فیسبوکارسال به مای اسپیسارسال به Stumble Uponارسال به Diggارسال به Deliciousارسال به Redditارسال به Google+ارسال به Google

تعداد توصیه ها:0
ارسال به ديگران چاپ با عکس

 نظرات شما
نام:
پست الکترونيک:
متن: *
Protected by FormShield
کد امنیتی: *
بانک ملت
بانک آينده
بانک سپه
پست بانک
محک
بانک گردشگري
خبر ايران