اقتصادي
 
عضو کميسيون برنامه و بودجه مجلس خبر داد
گراني دلار، وزير اقتصاد را به مجلس کشاند
گراني دلار، وزير اقتصاد را به مجلس کشاند
  بزرگنمايي:
سه شنبه 24 بهمن 1396 - 18:48:47

آرمان ايرانيان -
به گزارش آرمان ايرانيان به نقل از بنکر ( Banker )، حسين حاجي دليگاني با اشاره به افزايش غير قابل توجيه قيمت انواع ارز در کشور و رها شدن بازار ارز به خصوص دلار به تسنيم گفت: فردا از وزير اقتصاد در قالب سوال ابهامات ايجاد شده در خصوص عملکرد دولت در بازار ارز را مطرح کرده و کرباسيان بايد بابت رها شدن بازار ارز کشور به نمايندگان پاسخگو باشد.
به گفته حاجي دليگاني متولي اصلي بازار ارز بانک مرکزي و رئيس کل آن است اما از آنجا که امکان سوال از سيف براي نمايندگان وجود ندارد وزير اقتصاد بايد در اين خصوص به مجلس پاسخ گو باشد.
به گفته اين عضو کميسيون برنامه و بودجه مصارف ارز در قالب اسکناس در چند دسته کلي قابل طبقه بندي است و به همين ترتيب راهکارهايي هم براي کنترل شرايط به وجود آمده موجود است اما مشخص نيست چرا دولت عزمي براي کنترل بازار ارز ندارد.
وي افزود، يکي از نيازهاي افرادي که به صرافيها مراجعه مي‌کنند حفظ ارزش داراي شان مي‌باشد. بانک مرکزي مي‌توانست با راه اندازي حسابهاي ارزي نسبت به حفظ دارايي اين افراد اقدام کرده و به اين ترتيب قسمتي از نياز به اسکناس ارزي بر طرف مي‌شد.
دليگاني گفت: برخي از افراد براي سفرهاي خارجي به اسکناس ارزي نياز دارند که براي اين افراد نيز مي‌توان در فرودگاهها ساز و کاري در نظر گرفت تا در همان جا ارز مورد نياز خود را تهيه کنند و به اين ترتيب قسمتي از فشارها در مبادي داخلي فروش ارز بر طرف مي‌شود.
اين نماينده مجلس تاکيد کرد، با ارائه ارز در بورس مي‌توان سازو کاري را تهيه کرد تا هر چه بيشتر فرايند معامله ارز شفاف شده و هويت بازيگران و دلالان پشت پرده در اين بازار مشخص شود.

کد مطلب: 78062 داغ کن - کلوب دات کامارسال به فیسبوکارسال به مای اسپیسارسال به Stumble Uponارسال به Diggارسال به Deliciousارسال به Redditارسال به Google+ارسال به Google

تعداد توصیه ها:0
ارسال به ديگران چاپ با عکس

 نظرات شما
نام:
پست الکترونيک:
متن: *
Protected by FormShield
کد امنیتی: *
بانک ملت
بانک آينده
بانک سپه
پست بانک
محک
بانک گردشگري
خبر ايران